31 turas / Spa 03 , Gargždai
23 turas / Spa 14 , Vilnius
32 turas / Spa 15 , Marijampolė
32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 18 17:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 25 turas / Spa 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 23 turas / Spa 24 17:00 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 15:00 , Vilnius
2015-03-19 | 4 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovų: 250

Antrąją pergalę iš eilės 2015 metų „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai. Aido Dambrausko auklėtiniai išvykoje užtikrintai 3:0 (1:0) nugalėjo „Klaipėdos granitą“. Praėjusio sezono lyderių penketukas jau įsitaisė pirmojoje turnyro lentelės dalyje.

Nors pirmasis į vartų plotą smūgiavo ir varžovų vartininko budrumą patikrino Gediminas Kruša, tačiau jau kito išpuolio metu granitiečiai patyrė šaltą dušą.

Standartinės padėties metu Ričardas Beniušis numetė kamuolį link Donato Strockio, kuris tiksliai iš arti smūgiavo galva. Šis 5 minutę pelnytas įvartis buvo tikra „Kruojos“ klasika.

Svečiai dar kartą pavojingai atakavo po standartinės padėties, tačiau Dominyko Galkevičiaus smūgį paskutinę akimirką blokavo varžovų žaidėjas.

Antroje kėlinio pusėje šeimininkams pavyko perimti iniciatyvą ir surengti keletą įsimintinų atakų. Jų smaigalyje buvo atsidūręs Karolis Laukžemis, tačiau pirmuoju bandymu futbolininkas galva smūgiavo į Martyną Matuzą, o antrame epizode iš itin dėkingos padėties nepataikė į vartus.

Po pertraukos Gedimino Jarmalavičiaus auklėtiniams iniciatyvos perimti nepavyko. Maža to, pakruojiečiai sugebėjo padvigubinti rezultatą. Aivaras Bagočius baudos aikštelėje išprovokavo Kazimiero Gnedojaus pražangą, o skirtą 11 metrų baudinį 55 minutę labai užtikrintai realizavo R.Beniušis.

Po kelių minučių K.Laukžemis individualių pastangų dėka susikūrė progą smūgiui, tačiau iš maždaug 18 metrų pažeme smūgiuotas kamuolys skriejo netoli tolimojo vartų kampo.

Nors G.Jarmalavičius gana greitai išnaudojo visus tris keitimus, tačiau pagyvinti žaidimo aikštėje pasirodžiusiems futbolininkams nepavyko. Granitiečių gynyba buvo kiaura kaip rėtis.

Dvi puikias progas turėjo Tomas Birškys, bet saugui abiejuose epizoduose nepavyko pergudrauti puikiai rungtyniavusio Tado Simaičio. „Klaipėdos granito“ vartų sargas komandą išgelbėjo ir po A.Bagočiaus smūgio iš arti, tačiau buvo bejėgis prieš 84 minutę surengtą svečių ataką.

Vos tik po keitimo aikštėje pasirodęs Edelino sukūrė progą T.Birškiui, kuris trečiuoju bandymu pelnė įvartį, pasiųsdamas kamuolį vartininkui tarp kojų. Klaipėdiečiai atrodė itin blankiai, o „Kruoja“ šventė užtikrintą ir pelnytą pergalę.     

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Kažkoks nerimas trumpam buvo, nes jie praeitą turą išlošė prieš „Atlantą“. „Atlantas“ – vienas iš šio čempionato favoritų. Tikrai laukėme rimtos kovos, kuri pirmame kėlinyje buvo, bet antrame kėlinyje jų komanda kažkaip trumpam sustojo. Atsirado progų, vien Birškys galėjo nuspręsti šių rungtynių baigtį, bet sušlubavo realizacija. Teko trumpam pasinervuoti. Galvoju, kad rezultatas tikrai atspindi šių rungtynių eigą. Patenkintas rezultatu, žaidimu gal ne visai. Pirmas turas su „Sūduva“ parodė, kad pas mus viskas buvo išsiderinę, trūko Eliošiaus. Labai smagu, kad jis pagijo, dar trūksta Jankausko. Jeigu senbuviai susistyguos, naujokai tikrai įsilies į žaidimą, galvoju, kad viskas turėtų susitvarkyti.“

Dominykas Galkevičius („Kruoja“): „Po mažą žingsnelį tvarkomės su visom problemom ir iššūkiais. Visi išėjome užsivedę, žinome, kad turime eiti į priekį ir tai šiandien atsispindėjo. Aš turėjau daug noro kažką įrodyti. Mes kaip komanda pasieksime optimalų variantą ir žaisime stabiliau visas rungtynes, o dabar esame tinkame kelyje. Draugiškas kolektyvas, visi kovojame. Man atrodo šiandien tai parodėme ir džiaugiamės už tris taškus, ką šiandien turime.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Aš manau, kad šiandieną mūsų norai prasilenkia su meistriškumu. Darėme tokias klaidas, kurių užtektų dviem–trim rungtynėm. Gerai, kad rezultatas dar tiktai toks ir turime Simaitį, kuris išgelbėjo. Negalime daryti tokių vaikiškų klaidų, atsikirtimų, kamuolių praradimų, netikslumų. Lyg ir buvo noro, pastangų, bet to pasirodo nepakanka. Reikia turėti ir meistriškumo. Mes su treneriu nerandame paaiškinimo, kodėl taip skirtingai sužaidė žaidėjai. Vaikiškose situacijose daryti tokias sporto mokyklos klaidas – man sunku ką nors pasakyti. Reikės žiūrėti, analizuoti, kalbėti. Tuo labiau, kad emocinis klimatas buvo geras. Po pergalės ruošėmės, pasiruošimas buvo visavertis. Neturėjome traumuotų ir didelių bėdų, tiesiog sulūžome. Mus nužudė antras įvartis. Pirmame kėlinyje kažką bandėme, sukūrėme. Antrame kėlinyje – praktiškai nieko nesukūrėme ir tas 11 metrų baudinys, matyt, labai stipriai smogė mums.“  

5'
Donatas Strockis
(Ričardas Beniušis)
41'
Horia Crisan
Pirmojo kėlinio pabaiga
Kazimieras Gnedojus
55'
55'
[11m.] Ričardas Beniušis
Karolis Laukžemis
59'
Justas Vilavičius
(Deividas Lukošius)
59'
Zigmantas Jesipov
(Mindaugas Strauka)
59'
Artiom Jerošenko
(Gediminas Kruša)
63'
78'
Diarra Boubakary
79'
Diogo Gouveia Miranda
(Diarra Boubakary)
79'
Tomas Salamanavičius
(Aivaras Bagočius)
83'
Edelino Ie
(Ričardas Beniušis)
84'
Tomas Birškys
(Edelino Ie)
Rungtynių pabaiga