31 turas / Spa 03 , Gargždai
23 turas / Spa 14 , Vilnius
32 turas / Spa 15 , Marijampolė
32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 18 17:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 25 turas / Spa 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 23 turas / Spa 24 17:00 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 15:00 , Vilnius
2015-03-17 | 4 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovų: 670

Andrejus Paniukovas tęsia fenomenalų pasirodymą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Legionierius iš Rusijos į „Šiaulių“ vartus kamuolį pasiuntė keturis sykius ir labiausiai prisidėjo prie to, kad uostamiesčio komanda reabilituotųsi savo žiūrovų akivaizdoje po „Klaipėdos granitui“ pralaimėtų rungtynių – 5:0 (2:0). Ruso sąskaitoje – jau 10 įvarčių.

Vyr. trenerio Konstantino Sarsanijos kritikos susilaukę aikštės šeimininkų žaidėjai nuo pirmosios minutės užgulė šiauliečių vartus, tačiau dažni padavimai iš kraštų link vartų pavojaus „Šiaulių“ komandos gynybai didelių rūpesčių nekėlė.

Kėliniui įpusėjus, „Šiauliai“ išlygino žaidimą, ėmė ieškoti kelių link uostamiesčio komandos vartų ir praleido įvartį. 23-ą minutę A.Paniukovas pristabdė greitą „Atlanto“ ataką, bet laiku perdavė kamuolį link galinės linijos Robertui Vėževičiui, kuris baudos aikštelėje surado be priežiūros paliktą Maksimą Maksimovą. Legionieriui beliko pataikyti į tuščią vartų kampą.

M.Maksimovas turėjo gerą galimybę į savo sąskaitą įsirašyti dublį 35-ą minutę. Dovydas Norvilas sugebėjo pasivyti kamuolį ties galine linija ir atlikti perdavimą link vartų, kur jį vienu lietimu į vartus pabandė nukreipti koją kyštelėjęs legionierius iš Rusijos. Povilas Valinčius pademonstravo gerą reakciją ir šuoliu kamuolį sugavo.

„Šiaulių“ vartininkas buvo bejėgis 40-ą minutę, kai po kampinio jo komandos gynėjai užmiršo prižiūrėti A.Paniukovą. Rezultatyviausias lygos futbolininkas savo šansą išnaudojo be didesnių sunkumų.

Po antrojo įvarčio „Atlantas“ šiek tiek atsipalaidavo, leisdamas kėlinio pabaigoje svečiams sukurti dvi progas. Iš pradžių į baudos aikštelę įsiveržusio Rolando Leščiaus smūgį blokavo po kojomis kritęs gynėjas, vėliau labai pavojingai iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo Tadas Eliošius, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės.

Prieš pat pertrauką „Šiaulių“ treneriams teko atlikti priverstinį keitimą, nes dėl traumos rungtynių tęsti nebegalėjo gynėjas Sergejus Kožanis. Legionierius dar spėjo pasiųsti kamuolį į vartus po perdavimo link vartų, tačiau teisėjo asistentas užfiksavo nuošalę.

56-ą minutę stadione susirinkę žiūrovai galėjo įsitikinti A.Paniukovo meistriškumu. Puolėjas sulaukė M.Maksimovo perdavimo, puikiu klaidinančiu judesiu už nugaros paliko Tomą Rapalavičių, išvengė atskubėjusio Vyto Gašpuičio ir ramiai pasiuntė kamuolį pro P.Valinčių į apatinį vartų kampą.

Subyrėjusią gynybą „Šiaulių“ gynybą toliau terorizavęs ir iki tol dar bent triskart galėjęs pasižymėti A.Paniukovas 82-ą minutę buvo nugriautas baudos aikštelėje ir pats šaltakraujiškai realizavo skirtą baudinį, nepalikdamas svečių vartininkui jokių šansų.

Po trijų minučių garbės įvartį galėjo pelnyti šiauliečiai, kai suklydo kamuolio rankose neišlaikęs Edvinas Gertmonas, tačiau „Atlanto“ vartų sargas iškart ištaisė savo klaidą, sugebėdamas atremti T.Eliošiaus smūgį.

Neišnaudoję puikios progos svečiai netrukus darsyk buvo priversti išimti pradėti žaidimą iš aikštės vidurio. Nesėkmingai atšokus kamuoliui nuo Ramūno Radavičiaus, eilinį kartą prieš vartininką atsidūręs A.Paniukovas į savo sąskaitą jau antrą kartą čempionate įsirašė „pokerį“.

Vyr. treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Aišku, čia nėr ką daug kalbėti apie šias rungtynes. Aš nesuprantu, gal jie nori kito trenerio? Atrodo, per treniruotes viskas apkalbėta, viska aišku, išeina žaisti - vėl visi kas ką nori, tas tą daro. Blogai ginamės. Tą jie žino, link to ir dirbame, kas taip nebūtų, bet vis tiek - kvailos kažkokios klaidos, vėl įvarčiai po standartų. Aišku, gal aš blogai juos ruošiu. Prisiimu visą kaltę. Gal per mažai treniruojamės, per daug išeiginių. Sunku pasakyti. Reikia spręsti. Kiekvieną dieną sprendžiame. Rodome teoriją, aiškiname.“

Sergejus Kožanis („Šiauliai“): „Prieš sezono pradžią čia žaidėme paskutines rungtynes su „Klaipėdos granitu“ šioje aikštėje. Panašu, kad man ji - nesėkminga, vėl pajutau užpakalinį raumenį ir žaisti nebegalėjau. Jei atvirai, „Atlantas“ kol kas man paliko didžiausią įspūdį. Ne todėl, kad pralaimėjome, bet jie dėl kiekvieno kamuolio kovojo taip, tarsi šios rungtynės jiems yra paskutinės. Mes tam buvome visiškai nepasiruošę, galbūt todėl toks rezultatas. Čempionatas Lietuvoje toks pat, kaip Latvijoje, tik čia nėra lengvų rungtynių. Latvijoje yra keletas komandų, prieš kurias žaidžiant jau iš anksto žinai, kad bus 5:0, tai čia kiekvienos rungtynės yra sunkios, ką įrodė du lygos naujokai, prieš kuriuos pralaimėjome.“

Vyr. treneris Konstantijas Sarsanija („Atlantas“): „Mums reikejo reaguoti po to rezultato, kuris nutiko prieš „Klaipėdos granitą“ ir vaikinai šiandien parodė, kad tai buvo nesusipratimas. Po tokių pralaimėjimų norisi ką nors greitai nugalėti. Po tokiu nusiteikimu šiandien pateko „Šiauliai“ - nebloga komanda, kuri neblogai žaidė pirmas 20 minučių. Bet vaikinai buvo nusiteikę, daug kas sekėsi. Esu patenkintas jų reakcija po pralaimėjimo. Andrejus šiandien sužaidė neblogai, kritika jam padėjo. Jis yra pakviestas į rinktinę, jį stebi F.Capello, bet daug dalykų komanda už atlieką už jį - perima kamuolius, kaunasi ir sukuria jam mometus, o jo pareiga - įmušti, ką jis ir daro. Nors šiandien galėjo įmušti daugiau.“

Rolandas Baravykas („Atlantas“): „Rungtynės prieš „Klaipėdos granitą“ motyvavo. Vis dėlto buvo derbis, pralošėme ir reikėjo susiimt, nes mums reikalingi taškai, norime užimti kuo geresnę poziciją lygoje. Susiėmėme ir parodėme, ką galime. Nulis įvarčių - apsigynėme, padarėme savo darbą. Mes dažnai dirbame fiziškai, esame stiprūs. Gal „Šiauliai“ nebuvo tiek pasiruošę fiziškai. Kiekvienose rungtynėse, kai žaidžiu, tobulėju, nėra psichologiškai baimės.“

Martynas Pocius/alyga.lt

Maksim Maksimov
(Robertas Vėževičius)
23'
Justas Raziūnas
29'
Andrej Paniukov
(Dovydas Norvilas)
40'
43'
Vytas Gašpuitis
(Sergejs Kožans)
Pirmojo kėlinio pabaiga
Andrej Paniukov
(Maksim Maksimov)
56'
61'
Donatas Konikas
(Lucas da Silva Moraes)
67'
Dovydas Medžiaušis
(Rolandas Leščius)
Dovydas Virkšas
(Robertas Vėževičius)
70'
75'
Tadas Eliošius
Simonas Urbys
(Maksim Maksimov)
76'
82'
Tomas Rapalavičius
Lukas Baranauskas
(Gerardas Žukauskas)
82'
Andrej Paniukov [11m.]
83'
Andrej Paniukov
85'
Rungtynių pabaiga