2022-11-23 | 36 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 200

Labai permainingą sezoną sužaidęs „Kauno Žalgiris“ galiausiai triumfavo – pasiekta aukščiausia vieta „Optibet A lygoje“.

Roko Garasto treniruojama komanda 36-ojo turo susitikime svečiuose 3:2 (2:0) palaužė Vilniaus „Žalgirį“ bei pirmenybes užbaigė ant sidabrinio laiptelio.

Akistata Lietuvos čempionams prasidėjo labai nesėkmingai. 1-ąją minutę po poros nesėkmingų epizodų kamuolys atšoko Nerijui Valskiui, šio smūgį atrėmė Tomislavas Duka, kuris neturėjo galimybių apsiginti prieš Philippo Schellneggerio pakartotinį bandymą.

26-ąją minutę „Kauno Žalgirio“ pranašumą išlaikė Deividas Mikelionis, puikiai atrėmęs Fabieno Ourega smūgį. Kiek vėliau Dinmukhammedas Kaškenas, bėgdamas paskui Antoną Fase, prasižengė prieš varžovą baudos aikštelėje ir buvo skirtas baudinys, kurį 35-ąją minutę realizavo Gratas Sirgėdas.

Kėliniui artėjant į pabaigą, Mathiasas Oyewusi iš puikios padėties mušė tiesiai į D. Mikelionį, o T. Duka atrėmė tris varžovų smūgius. Tiesa, 51-ąją minutę vartų sargas iš Kroatijos praleido trečią įvartį, kai nesėkmingai sužaidė A. Fase smūgio metu.

Legionierius iš Nyderlandų pasižymėjo 9-ąjį sykį šiame sezone.

„Žalgiris“ siekė atsitiesti: Donatas Kazlauskas galingu šūviu sudrebino vartų konstrukciją, bet 76-ąją minutę pelnė įvartį. Po 7 minučių F. Ourega perdavimą taikliu smūgiu pavertė mačo vėliau dėl traumos tęsti negalėjęs Ovdijus Verbickas.

Daugiau abiem ekipoms pasižymėti nepavyko, tad 63 taškus surinkęs „Kauno Žalgiris“ džiaugėsi sidabru, „Žalgirio“ kraityje – 84 taškai.