26 turas / Lap 20 , Vilnius
36 turas / Lap 23 , Gargždai
36 turas / Lap 23 , Marijampolė
36 turas / Lap 23 , Panevėžys
36 turas / Lap 23 , Kaunas
36 turas / Lap 23 , Vilnius
2022-07-03 | 18 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovai: 700

Sekmadienį finišavo „Optibet A lygos“ 18-asis turas. Jį vainikavo permaininga dvikova, kurioje FA „Šiauliai“ namuose paskutinėmis minutėmis iškovojo pergalę prieš Telšių „Džiugą“ 3:2 (2:1).

Šiaulių ekipos pergalę garantavo debiutinėse rungtynėse žaidusio Oleksijaus Ščebetuno įmušti trys įvarčiai. Ukrainietis išvedė savo komandą į priekį, o rungtynių pabaigoje sugebėjo išplėšti pergalę.

Susitikimo pradžioje dominavo šiauliečiai, kurie po daugiau nei dešimties minučių išprovokavo 11 m. baudos smūgį, kai baudos aikštelėje prasižengė Konstantinas Šulcas. Prie žymos stojęs šeimininkų debiutantas O. Ščebetunas pelnė pirmą įvartį čempionate.

Jau po septynių minučių Mindaugo Čepo auklėtiniai padvigubino pranašumą. Po Eligijaus Jankausko techniško perdavimo baudos aikštelėje atsidengęs O. Ščebetunas nepaliko vilčių vartininkui.

„Džiugas“ varžovams pasidžiaugti padidėjusiu pranašumu leido vos minutę. Yudai'us Koike iš už baudos aikštelės prieigų paleido galingą šūvį į viršutinį vartų kampą bei sušvelnino atsilikimą.

Iki kėlinio pabaigos daug pavojingų momentų prie abiejų vartų nebuvo užfiksuota, bet po pertraukos FA „Šiauliai“ nuolat testavo varžovų vartininką Vincentą Šarkauską. Pastarasis gelbėjo vartus nuo E. Jankausko ir Deivido Dovydaičio pavojingų smūgių.

Atakose kūrybingiau žaisti pradėję telšiškiai taip pat galando savo ginklus ir 69 minutę išlygino rezultatą. Kontratakoje Adomas Mika atliko perdavimą nuo galinės linijos, o Jorge Eduardo suskubo pirmasis prie vartininko Luko Paukštės atmušto kamuolio ir nukreipė jį į vartus.

Iki rungtynių pabaigos veiksmo netrūko prie abiejų vartų, bet Šiaulių ekipa tarė paskutinį žodį. 89 minutę O. Ščebetunas greitame išpuolyje puikiai permetė kamuolį į vartus per iš savo zonos išbėgusį vartininką ir pasiuntė šeimininkų aistruolius į euforiją.

Oleksij Ščebetun [11m.]
13'
Oleksij Ščebetun
(Eligijus Jankauskas)
17'
18'
Yudai Koike
Deividas Šešplaukis
20'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Eligijus Jankauskas
50'
60'
Edward Sarpong
(Dovydas Virkšas)
Daniel Romanovskij
67'
69'
Jorge Eduardo
Dominykas Kubilinskas
(Deividas Šešplaukis)
73'
Rimvydas Sadauskas
77'
79'
Aivars Emsis
(Adomas Mika)
Oleksij Ščebetun
(Daniel Romanovskij)
89'
Algis Jankauskas
(Deividas Dovydaitis)
90'
Sergej Amirzian
(Eligijus Jankauskas)
90'
Rungtynių pabaiga
51%
Kamuolio kontrolė
49%
7
Smūgiai
5
4
Smūgiai į vartų plotą
3
3
Smūgiai šalia vartų
2
87
Atakos
99
65
Pavojingos atakos
50
5
Kampiniai
4