2019-08-04 | 18 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 300

Lietuvos futbolo A lygoje Vilniaus „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė jau šeštąją pergalę iš eilės.

Vicečempionai su naujame klube šalies čempionate debiutavusiu strategu Joao Luisu Martinsu 18-ojo turo mače išvykoje 3:1 (1:1) palaužė Klaipėdos „Atlantą“.

Pirmasis pavojaus laužas prie svečių vartų suliepsnojo jau 10-ąją minutę, kai nė vienas komandos draugas nepasiekė kamuolio po labai pavojingo Andriaus Bartkaus perdavimo galva.

Vis dėlto po trijų minučių „Atlantas“ išsiveržė į priekį. Užsitęsusio išpuolio metu Vilius Armanavičius atliko perdavimą iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę, kur be priežiūros paliktas Darvydas Šernas nepriekaištingai smūgiavo galva.

Tai buvo trečiasis 35-erių metų veterano įvartis šiame sezone.

„Žalgiris“ kėlinio viduryje buvo arti išlyginamojo įvarčio. Modestas Vorobjovas efektingai aikštės krašte suklaidino du varžovus ir perdavė kamuolį link Victoro Perezo – ispano smūgį „Atlanto“ vartininkas Stefano Kunčevas atrėmė.

34-ąją minutę svečiai atstatė pusiausvyrą. Greitos „Žalgirio“ kontratakos metu Tomislavas Kišas atliko perdavimą link Mato Vareikos, kuris taikliu smūgiu vienu lietimu išlygino rezultatą.

19-metis saugas pasižymėjo trečiu įvarčiu per pastarąsias dvejas rungtynes.

Praleistas įvartis išjudino atlantiečius, o ypač – puolėją D. Šerną, kuris atliko du pavojingus smūgius, privertusius savo meistriškumą rodyti Martiną Berkovecą. Kitoje aikštės pusėje nuo itin grėsmingos žalgiriečių atakos apsigynė tiek S. Kunčevas, tiek kamuolį nuo vartų linijos išmušęs Damiras Žutičius.

Antrame kėlinyje „Žalgirio“ vartams tolimais smūgiais pagrasindavo legionierius iš Burundžio Bonfilscalebas Bimenyimana, tačiau tai buvo viskas, ką šeimininkams pavyko pasiekti po pertraukos.

Lemiamu metu svarų žodį tarė sostinės klubo lyderis Liviu Antalis. Rumunas 77-ąją minutę po pakelto kampinio tiksliai smūgiavo galva, o 90-ąją minutę realizavo Domanto Šimkaus uždirbtą 11 metrų baudinį.

„Žalgirio“ ekipoje šiame mače debiutavo rumunas Andrejus Cordošas, be to, A lygoje debiutavo 16-metis Gustas Jarusevičius, kuris buvo mestas į kovą pačioje susitikimo pabaigoje.