2019-06-14 | 14 turas | „Kauno Žalgirio“ FA stadionas | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 400

Lietuvos futbolo A lygos 14-ajame ture įvyko fantastiškas mačas tarp „Kauno Žalgirio“ ir Vilniaus „Žalgirio“.

Kauno SM „Tauro“ stadione įvyko dar vienas trileris, kuriame šį kartą triumfavo antroje turnyro lentelės vietoje žengiantys vilniečiai – 4:3 (3:2).

Tiesa, mačas Mareko Zubo kariaunai prasidėjo nekaip. Jau 11-ąją minutę vienas iš pirmųjų šeimininkų vizitų prie „Žalgirio“ vartų baigėsi taikliu Roko Krušnausko smūgiu į artimąjį vartų kampą.

Vilniečių tokia susitikimo pradžia iš vėžių neišmušė – vicečempionai greitai ne tik išlygino rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį. 25-ąją minutę galva tiksliai smūgiavo Marko Tomičius, o po 7 minučių kamuolį į tuščius vartus pasiuntė Liviu Antalis, kai prieš tai Tomislavo Kišo bandymą atrėmė Martynas Matuzas.

Vis dėlto 44-ąją minutę „Kauno Žalgiris“ atstatė pusiausvyrą. Mevlanas Adili ir M. Tomičius nesuspėjo paskui R. Krušnauską, kuris dar vienu precizišku smūgiu pelnė trečią šio sezono įvartį.

Prieš pertrauką svarstyklės vėl pakrypo į svečių pusę. 45-ąją minutę savo komandą į priekį vėl išvedė iš metro kamuolį į vartus po Pau Morerio perdavimo nukreipęs L. Antalis.

Antrame kėlinyje iniciatyvą turėjo vilniečiai, kurie iššvaistė ne vieną dėkingą progą įtvirtinti rezultatą.

Kauno klubo atakoms gyvybės daugiau įpūtė komandoje debiutavęs nigerietis Philipas Otele, o 85-ąją minutę „Kauno Žalgiriui“ pavyko išlyginti rezultatą. Jaunasis gynėjas Ernestas Mockus baudos aikštelėje išprovokavo M. Tomičiaus pražangą, savo ruožtu, Joao Figueiredo užtikrintai realizavo 11 metrų baudinį ir pasižymėjo aštuntą kartą šiame sezone.

Ne sykį šiame sezone dėl blankių pasirodymų kritikuotas „Žalgirio“ puolėjas Ertonas Fejzullahu driokstelėjo tada, kada labiausiai to reikėjo. 88-ąją minutę Švedijos ir Kosovo pilietybes turintis futbolininkas išplėšė pergalę savo komandai.

Šis laimėjimas leido 31 tašką turinčiam „Žalgiriui“ iki 2 taškų sumažinti deficitą nuo pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos“.

Po šio pralaimėjimo „Kauno Žalgiris“ su 22 taškais nukrito į ketvirtą vietą, į priekį užleisdamas Klaipėdoje laimėjusius Vilniaus „Riterius“.