2019-05-11 | 10 turas | LFF Kauno treniruočių centro st. | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 350

Lietuvos futbolo A lygoje – naujas lyderis. Juo tapo penktą iš eilės pergalę iškovojusi Marijampolės „Sūduva“.

Titulą ginantys čempionai 10-ojo turo dvikovoje išvykoje 3:0 (2:0) palaužė trečioje turnyro lentelės vietoje žengiantį „Kauno Žalgirį“.

Dvikova „Sūduvai“ prasidėjo puikiai – jau 11-ąją minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Paulius Golubickas prasiveržė arčiau vartų ir atliko perdavimą Tosaintui Rickettsui, kuris galingu smūgiu išvedė savo komandą į priekį ir nutraukė beveik mėnesį trukusį įvarčių badą.

Tai buvo šeštasis legionieriaus iš Kanados įvartis šiame A lygos sezone.

„Kauno Žalgiris“ netrukus atsakė tolimu ir pavojingu Lino Pilibaičio smūgiu, tačiau savo vietoje buvo „Sūduvos“ vartų sargas Ivanas Kardumas.

33-iąją minutę žalgiriečių vartininkas Deividas Mikelionis dar kartą traukė kamuolį iš savo ginamų vartų tinklo. „Kauno Žalgiris“ prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir tuo pasinaudoję svečiai po efektingo P. Golubicko reido padvigubino rezultatą.

Po pertraukos Mindaugas Čepas metė į kovą Danielį Romanovskį, tad šeimininkai pradėjo žaisti kiek atviriau ir agresyviau. Vis dėlto „Sūduvos“ gynėjai ir vartininkas buvo nepramušami.

„Kauno Žalgirio“ šansus pakovoti bent jau dėl taško apsunkino antrą geltoną kortelę 73-iąją minutę užsidirbęs Rudinilsonas Silva, o 81-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Mihretas Topčagičius pelnė trečią „Sūduvos“ įvartį ir padėjo tašką.

11 metrų baudinį tą kartą, išprovokavęs Edvino Kloniūno pražangą, uždirbo geriausias šio mačo žaidėjas P. Golubickas.

Rungtynių pabaigoje strategas Vladimiras Čeburinas į kovą metė po traumos atsigavusį ir antrą sykį šio sezono A lygos varžybose pasirodžiusį Vytautą Andriuškevičių.

Po penktos iš eilės pergalės „Sūduva“ su 24 taškais pakilo į pirmą turnyro lentelės vietą ir lenkia Vilniaus „Žalgirį“ 2 taškais.

„Kauno Žalgiris“, kurio sąskaitoje yra 18 taškų, žengia trečias.