2019-03-30 | 4 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 500

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai per 2019 metų A lygos 4-ojo turo rungtynes išvykoje 3:0 (1:0) įveikė Klaipėdos „Atlantą“.

Kaip ir galima buvo tikėtis, sąlygas aikštėje diktavo svečiai iš sostinės, tačiau savo progų turėjo ir šeimininkai. Pirmajame kėlinyje laimę tolimais šūviais bandė Tadas Labukas, o į „Žalgirio“ vartus sugrįžusiam Armantui Vitkauskui teko savo komandą gelbėti nuo itin pavojingų Vytauto Lukšos ir Darvydo Šerno smūgių.

„Atlanto“ vartininkui Lukui Paukštei darbo taip pat netrūko, o pirmasis įvartis į jo vartus krito 23 min. po dviejų standartinių situacijų. Iš pradžių vilniečių baudos smūgis baigėsi kamuolio atsimušimu į gyvatvorėje stovėjusio T. Labuko aukštai iškeltą ranką ir už tai skirtu 11 metrų baudiniu. Šį smūgį nepriekaištingai atliko ir „Žalgirį“ į priekį išvedė Tomislavas Kišas.

Antrąjį įvartį sukūrė jaunasis Matas Vareika. 62 min. jis technišku smūgiu į dešinį vartų kampą pataikė į virpstą, tačiau pats pirmas prišoko prie į kraštą atšokusio kamuolio ir perdavė jį prieš vartus vienam likusiam Rolandui Baravykui. „Žalgirio“ dešiniojo krašto gynėjas šia dovanėle lengvai pasinaudojo ir pelnė savo antrąjį įvartį šio sezono čempionate.

Trečiąjį įvartį 67 min. pelnė Liviu Antalis, kuris šį kartą rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolo. Tik 62 min. aikštėje pasirodęs rumunas pasinaudojo puikiu T. Kišo perdavimu ir nuginklavo L. Paukštę.

Mažai trūko, kad šis vilniečių duetas būtų sukūręs ir ketvirtąjį įvartį. T. Kišas buvo išvestas vienas prieš vieną su šeimininkų vartininku, bet L. Paukštė nesileido suklaidinamas ir privertė kroatą smūgiuoti iš nepatogios pozicijos. T. Kišo smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį ir atšoko L. Antaliui. Rumunas be vargo pasiuntė jį į tuščius vartus, tačiau futbolininko džiaugsmą nutraukė arbitrai, užfiksavę nuošalę.

Ši pergalė leido „Žalgiriui“ bent trumpam susigrąžinti pirmąją vietą A lygoje. Vilniečiai po 4 turų turi 10 taškų, bet juos sekmadienį gali vėl aplenkti per 3 turus 9 taškus surinkusi Marijampolės „Sūduva“, kuri susikaus su Kauno „Stumbru“.

„Atlanto“ sąskaitoje liko 3 taškai, komandai šiuo metu leidžiantys užimti 5-ąją poziciją.