"Žalgiriui" LFF taurės finalui užteko ir lygiųjų

"Vilniaus” miesto futbolo draugijos “Žalgiris” komanda keliauja į LFF taurės finalą. Atsakomosiose rungtynės su Trakų “Trakais” žaliai balti sužaidė lygiosiomis 0:0 ir dėl LFF taurės kovos trečius metus iš eilės.

Į rungtynes “Trakai” atvyko turėdami teorinį vieno įvarčio deficitą ir be dviejų pagrindinės sudėties žaidėjų. Visgi, susirinkę beveik trys tūkstančiai žiūrovų stebėjo gražias ir lygias rungtynes.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai atrodė nerandantys savo žaidimo – perdavimai į niekur, pralaimimos mikrodvikovos ir apskritai, žalgiriečiams sunkiai sekėsi persivaryti kamuolį į savo pusę. Kaip vėliau pasakojo žaidėjai, nepavyko laikytis Mareko Zubo paruošto plano, bet ir patys “Trakai” labai neblizgėjo.

Visgi, toks “Žalgirio” žaidimas truko tik pirmas dešimt minučių. “Trakų” vartininkui Pauliui Grybauskui porą kartų širdis turėjo nusiristi į kulnus. Jis vos vos išgelbėjo savo vartus nuo Andro Švrljūgos smūgio, o po kampinio brazilas Andrezinho pasiuntė neatremiamą, bet šiek tik netikslų smūgį.

Andrezinho nesnaudė ir toliau kas kelias minutes tikrino vartininko vikrumą. “Žalgirio” dominavimą vainikavo Lino Pilibaičio fantastiškas smūgis per save. Visgi, vartininkas neužsižiopsojo ir ištraukė dar vieną kamuolį.

Taip trumpas “Žalgirio” Dominavimas ir baigėsi, “Trakai” atgavo kvapą ir pradėjo reidus link varžovų reido. Galingą smūgį iš toli pasiuntė Vytautas Lukša, o Jurijus Mamajevas neišnaudojo šimtaprocentinės progos išėjęs vienas prieš vartininką. Jis iš poros metrų atstumo paleido kamuolį į “Žalgirio” vartininką Armantą Vitkauską.

Pirmasis kėlinys baigėsi ne vienai komandai taip ir neįtvirtinus savo pranašumo.

Antrajame kėlinyje didžiausias klausimas buvo vienas – kada “Trakai” mes visas pajėgas į puolimą. Visgi, jos tebuvo individualios V. Lukšos pastangos su nedidele Lino Klimavičiaus ir šviežio, po keitimo į aikštę išėjusio, Povilo Krasnovskio pagalba.

Be kitų dviejų savo lyderių – Tado Labuko ir Jurijaus Kendyšo Trakų komanda liko nepajudinusi “Žalgirio” gynėjų sienos.

Greičiausiai geriausių saugų iš visų Lietuvos klubų V. Lukša demonstravo didžiulį greitį ir puikų driblingą. Ne kartą jis vienas apsivarė po tris žalgiriečius.

Teisėjas pridėjo keturias minutes ir mažai trūko, kad sužaidus pusę jų, žalgiriečiai jau pirštų galais laikytų kelialapį į finalą. Christis Andreo galingai po Artūro Žulpos sukurto progos smūgiavo į vartus, tačiau P. Grybauskas vėl idealiai atliko savo darbą ir išsaugojo savo vartus sausus. Visgi, “Trakams” to neužteko ir iš turnyro pasitraukė.

Tačiau revanšo senosios sostinės atstovai galės tikėtis jau netrukus. Gegužės 7 dieną abi komandos vėl susitiks tik šį kart “SMScredit.lt A lygoje”.

"Žalgiris" 0 - 0 "Trakai"

Geltonos kortelės: L. Pilibaitis (15 min.), Andrezinho (38 min.) Georgas Freidgeimas (85 min.)

"Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Georgas Freidgeimas, Ramūnas Radavičius, Artūras Žulpa, Jakubas Vilkas, Andrius Velička (Ch. Andreo 76 min.), Serge’as Nyuiadzi (Rytis Leliūga 93 min.), Mantas Fridrikas, Linas Pilibaitis, Andrezinho (Eivinas Zagurskas 70 min.).

"Trakai": Paulius Grybauskas, Vytautas Lukša, Darius Micelka, Bešikas Amašukelis, Ronaldas Solominas (Povilas Krasnovskis 72 min.), Justinas Januševskis, Dariušas Zachaževskis, Nerijus Astrauskas (Dzimitris Koubas 68 min.), Darius Cibulskas, Linas Klimavičius, Jurijus Mamajevas.