9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Žalgiris“ vargo Gargžduose neturėjo (komentarai)

Prieš rungtynes žadėjusio, kad „Žalgiris“ į Gargždus keliaus tik pergalės, trenerio Andriaus Skerlos žodžiai išsipildė su kaupu. „SMScredit.lt A lygos“ čempionato lyderiai 27-ojo turo rungtynėse svečiuose be didesnių sunkumų nugalėjo sunkius laikus išgyvenančią „Bangą“ – 5:1 (2:0). Dusyk pasižymėjo kroatas Andro Švrljuga.

Sostinės ekipa mačą pradėjo kiek neįprasta gynybos linija: centro gynėjų duetą sudarė Semiras Kerla ir Algis Jankauskas, gynėjas A.Švrljuga buvo perstumtas į krašto saugus, o kroato vietą šįkart užėmė Georgas Freidgeimas.

Svečiai nuo pirmųjų minučių užgulė gargždiškių vartus. Didelėmis pajėgomis savo aikštės pusėje išsirikiavusi „Banga“ visų pirma tikėjosi nepraleisti įvarčio, todėl priekyje žaidusį Sergijų Ševčiuką perdavimai pasiekdavo labai retai.

Pirmasis pavojingas momentas prie aikštės šeimininkų vartų buvo sukurtas 11-ąją minutę, labai pavojingai iš toli smūgiavus Artūrui Žulpai. Kitos atakos metu Mantas Kuklys puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį A.Švrljugą, bet legionierius kamuolį pasiuntė virš vartų.

Varžovų gynybos bastionuose „Žalgiris“ ir toliau ieškojo spragų, pavojingais smūgiais vartams grasino Linas Pilibaitis ir S.Kerla. Kėlinio viduryje savo šanso neišnaudojo M.Kuklys, po kamuolį perėmusio A.Švrljugos perdavimo smūgiavęs nestipriai ir nesukėlęs vartininkui Ignui Driomovui didesnių sunkumų.

Individualiu reidu dešiniu flangu Klaudijus Upstas sukūrė bene vienintelį pirmoje dvikovos pusėje momentą prie svečių vartų. Iki galinės linijos su kamuoliu prasibrovęs futbolininkas prie savęs pritraukė iškart tris varžovų gynėjus, tačiau jo perdavimą laisviems komandos draugams sugebėjo perimti ketvirtasis varžovas.

Iki tol nesugebėjusiems įmušti čempionato lyderiams 32-ąją minutę į pagalbą atėjo patys gargždiškiai. Po kampinio S.Kerla netaikliai galva smūgiavo į vartus, tačiau rungtynių arbitras parodė į 11 m. žymą, fiksuodamas aikštės šeimininkų futbolininko žaidimą ranka. Prie kamuolio stojęs Deividas Šemberas I.Driomovui nepaliko jokių šansų.

Kėlinio pabaigoje „Žalgirį“ darsyk aplankė sėkmė. Po pražangos šalia baudos aikštelės M.Kuklys baudos smūgiu pataikė į išrikiuotą gyvatvorę, bet kamuolys nukrito šalia buvusiam A.Švrljugai, kuris savo progos nepraleido.

Iškart po pertraukos žalgiriečių vartininkui Armantui Vitkauskui teko pirmą kartą rungtynėse į žaidimą įsijungti ir kumščiai atmušti Sergijaus Ševčiuko baudos smūgį iš aštraus kampo.

Svečių atsako ilgai laukti neteko ir po puikiai įžaisto baudos smūgio „Žalgiris“ pelnė trečiąjį įvartį 51-ąją minutę. E.Vaitkūnui „pakabinus“ kamuolį šalia vartų, dvikovą laimėjęs Serge Nyuiadzis nukreipė kamuolį be priežiūros paliktam Vaidotui Šilėnui. Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs saugas buvo tikslus.

Po trijų minučių už galvos griebėsi L.Pilibaitis, sulaukęs tikslaus V.Šilėno perdavimo ir iš poros metrų sudrebinęs aikštės šeimininkų vartų skersinį.

Gargždiškiai pasinaudojo tuo, kad net „Žalgirio“ gynėjai drąsiai lankydavo prie varžovų vartų ir kiek netikėtai surengė rezultatyvią kontrataką 56-ąją minutę. K.Upstas puikiai prasiveržė dešiniu kraštu. Jo perdavimą pirštų galais lietė A.Vitkauskas, bet kamuolys vis tiek atiteko S.Ševčiukui, kuris puikiai suklaidinęs du gynėjus sušvelnino rezultatą.

Praleistas įvartis tik trumpam atvėsino vilniečių įvarčių alkį. 70-ąją minutę M.Kuklys idealiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį A.Švrljugą. Kroatas gražiai paguldė prie jo atskubėjusį gynėją ir pelnė savo antrąjį įvartį rungtynėse.

Dalinęs perdavimus komandos draugams, M.Kuklys pats pasižymėjo 78-ąją minutę. Saugas techniškai krūtine susistabdė gynėjų atmuštą kamuolį ir puikiu smūgiu į vartų kampą užbaigė „Bangos“ triuškinimą.

Visiškai atsipalaidavusius svečius per paskutines 10 minučių net dukart galėjo nubausti Arturas Syrikas. Iš pradžių po nedidelio sąmyšio baudos aikštelėje futbolininkas smūgiavo šalia vartų, vėliau išbėgo vienas prieš vartus po Algio Jankausko klaidos išmušant kamuolį, tačiau nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio ir komandą nuo antrojo įvarčio išgelbėjusio A.Vitkausko.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Nenoriu žaisti tokių rungtynių, nes jos nėra įdomios žaidėjams ir žiūrovams. Mano požiūriu, tai buvo tarsi draugiškas mačas be futbolui tinkamos atmosferos, bet žaisti vis tiek privalėjome. Trys taškai, bet nesu patenkintas žaidimo stiliumi, žaidimo lygiu. Suprantu, kad privalome atvažiuoti, laimėti, susiskaičiuoti taškus ir ruoštis kitoms rungtynėms. Andro žaidė ne savo pozicijoje, bet įmušė du įvarčius. Nusprendėme jį ten pastatyti, nes žaisti negalėjo J.Wilkas. Jam reikia daug padirbėti, jei jos nori būtu krašto saugu. Nebuvome susikoncentravę, buvome pernelyg arogantiški, nerūpestingi, prižiūrint varžovus. Žinojome, kad tas vaikinas yra labai greitais ir, turėdamas erdvės, gali su kamuolių padaryti bet ką, bet vis tiek praleidome.“

Andro Švrljuga („Žalgiris“): „Iš pradžių „Banga“ žaidė gerai, nesiveržė į priekį, laukė progų kontratakoms, bet po pirmo įmušto įvarčio parodėme, ką galime, ką turime daryti, viskas ėmė klostytis gerai, todėl tas įvartis buvo ypatinga svarbus. Treneris nusprendė, kad žaisiu saugu, esu juo žaidęs, todėl tai man nieko naujo nebuvo. Man sužaidžiau tvarkingai, bet tai spręs treneris. Jei galėčiau rinktis, rinkčiausi gynėjo poziciją. Lengviau žaisti gynėju, nes tada turi daugiau erdvės, daugiau galimybių skersiems perdavimams, nes niekas į tave nekreipia daug dėmesio. Žaidžiant saugu, tave nuolat prižiūri gynėjas, todėl žaisti sunkiau.“

Treneris Maksimas Tiščenko („Banga“): „Pralaimėjome dėl taktinių sumanymų. Aikštėje žaidi jauni vaikinai, iš kurių net trys - 96-ųjų metų gimimo. Man jie patiko. Praleidome tris įvarčius po standartinių padėčių. Jei kalbėti apie žaidimo organizaciją, kai kuriais momentais atrodėme pakankamai neblogai. Tokioje būsenoje, kurioje esame mes ir kurioje yra „Žalgiris“, mums su jais kovoti ir sudaryti konkurenciją sunku. Bet kai kuriuose fragmentuose, epizoduose buvo neblogai ir jauni žaidėjai mane kaip trenerį nudžiugino. Taktiškai žaidėme nuo gynybos, priekyje turėjome tik vieną žaidėją ir tikėjomės surengti kontratakas. Nenoriu kaltinti teisėjų, bet 11 m. baudinys buvo skirtas nesuprantamai.“