„Žalgiris“ trečią kartą sezone parklupdė čempioną (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris“ žengė didelį žingsnį link ilgai laukto titulo. Atidėtose „SMScredit.lt A lygos“ III rato rungtynėse čempionato lyderiai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 3:0 (2:0) įveikė šalies čempioną Panevėžio „Ekraną“, ir turnyro lentelėje, turėdami vienerias rungtynes atsargoje, padidino atotrūkį nuo artimiausio persekiotojo Klaipėdos „Atlanto“ iki 8 taškų.

Nors prieš rungtynes „Ekrano“ treneris Valdas Dambrauskas teigė, kad jo komanda visų pirma stengsis užtikrinti savo vartų saugumą, pirmas 10 minučių būtent svečiai kontroliavo kamuolį ir stengėsi kurti atakas, tačiau jos užstrigdavo dar „Žalgirio“ baudos aikštelės prieigose.

Aikštės šeimininkai nesiveržė į priekį ir laukė panevėžiečių atakų. Po vienos jų 17-ąją minutę į žaidimą įsijungti teko Tadui Kauneckui, laiku palikusiam vartus ir spėjusiam prie kamuolio anksčiau už Rytį Leliūgą po aštraus Pavelo Komolovo perdavimo iš aikštės gilumos.

Kėlino viduryje svečiai dar dukart grubiai suklydo aikštės viduryje, leisdami „Žalgiriui“ surengti žaibiškas kontraktas. Pirmoji jų baigėsi kampinio po to, kai R.Leliūgos tolimą smūgį blokavo gynėjas, antrąją netaikliu tolimu smūgiu užbaigė Kamilis Bilinskis.

33-ąją minutę po bereikalingos Lukos Peričiaus pražangos ties baudos aikštelės linija kairiajame krašte, M.Andjelkovičius baudos smūgiu perdavė kamuolį visiškai laisvam Giedriui Tomkevičiui, tačiau gynėjas smūgiu iš kelių metrų pataikė tiesiai į Armantą Vitkauską. Pakartotiniu smūgiu Edvinas Girdvainis nepataikė į vartus.

Po dviejų minučių Donatas Petrauskas apmaudžiai prarado kamuolį savo aikštės pusėje. Jį perėmęs Mantas Kuklys puikiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Serge Nyuiadzį, kuris techniškai perkėlė kamuolį per jį pasitikusį T.Kaunecką ir išvedė „Žalgirį“ į priekį.

43-ąją minutę po dar vienos greitos atakos aikštės šeimininkai uždirbo kampinį. Po M.Kuklio į baudos aikštelę pakelto kamuolio aukščiau už visus iššoko S.Nyuiadzis ir smūgiu galva antrą kartą nuginklavo „Ekrano“ vartininką.

Po pertraukos svečiai ėmė atakuoti didesnėmis pajėgomis, palikdami erdves „Žalgirio“ atakoms, kurios viena po kitos ėmė piltis prie panevėžiečių vartų. Dukart po kampinio pavojingai smūgiavo K.Bilinskis.

60-ąją minutę po kampinio prieš „Žalgirio“ vartų vilniečiai užklupo varžovus nepasiruošusius ir surengė žaibišką ataką, kurios metu S.Nyuiadzis ir R.Leliūga dviese išbėgo prieš T.Kaunecką. Dukart pasižymėjęs legionierius nusprendė ataką užbaigti pats, tačiau pataikė į virpstą. Pakartotiniu smūgiu R.Leliūga iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį virš vartų.

Trečiasis įvartis į „Ekrano“ vartus krito 67-ąją minutę. Panevėžiečiams atlikus keitimą, aikštės šeimininkai dar kartą išnaudojo svečių gynėjų koncentracijos stoką. K.Bilinskis iššoko vienas prieš T.Kaunecką ir savo šanso nepraleido.

Po trijų minučių „Žalgiris“ galėjo įmušti dar kartą, tačiau labai pavojingą tolimą M.Kuklio smūgį šuoliu atrėmė puikiai sužaidęs šalies čempionų vartininkas.

Aikštelėje po keitimo pasirodęs Andrius Velička aktyviai įsijungė į žaidimą ir sukūrė gerą progą įvarčiui 81-ąją minutę. Puolėjas gražiai kulnu perdavė kamuolį K.Bilinskiui, tačiau legionierius stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų. Rezultatyviausias „Žalgirio“ gynėjas galėjo pelnyti antrąjį savo įvartį rungtynių pabaigoje, bet po tikslaus M.Kuklio perdavimo iš kairiojo krašto visiškai laisvas iš maždaug šešių metrų nesugebėjo techniškai pataikyti į pašokusį kamuolį ir smūgiavo labai netiksliai.

Pavojingiausią progą „Ekranas“ sukūrė tik 88-ąją minutę. Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Tadas Markevičius pasinaudojo Lukos Peričiaus klaida ir, po individualaus reido priartėjęs prie baudos aikštelės, pasiuntė kamuolį visai šalia virpsto.

Dukart rezultatyviais perdavimais suradęs komandos draugus, M.Kuklys galėjo pasižymėti ir pats, tačiau jau per teisėjo pridėtą laiką gražiu tolimu smūgiu pataikė į vartų skersinį.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Sumušėme čempioną. „Ekranas“ - Lietuvos čempionas praėjusiame sezone, todėl mums tai yra labai svarbu. Kitas dalykas, laimėjome be didesnių klausimų. Dominavome visas 90 minučių. Žinoma, „Ekranas“ visada pavojingas standartinėse padėtyse, todėl, manau, taisykles pažeidinėjome per dažnai ypač kraštuose, todėl jie turėjo keletą galimybių įmušti. Esame laimingi. Tai mums buvo tikrai svarbios rungtynės. Tačiau dabar tai jau istorija. Dar kartą šiame sezone su jais susitiksime. Tikiuosi, kad šis mačas Panevėžyje jau bus tarsi draugiškos rungtynės. Norime titulo klausimą išspresti anksčiau, todėl svarbu laimėti artimiausias rungtynes. Šiandien galime švęsti, tačiau rytoj jau pradedame pasiruošimą kitam mačui. Nežiurint į pergalę 3:0, esu patenkintas, kad nepraleidome įvarčio. Tai, žiūrint mano akimis, yra dar geriau.“

Serge Nyuiadzis („Žalgiris“): „Žinoma, esame laimingi, sužaidėme geras rungtynes. Įvykdėme tai, ką planavome, todėl tai buvo lengva pergalė. Tikėjomės sunkaus mačo, kad jie mus spaus, stengsis laimėti. Mums rungtynės taip pat buvo svarbos. Laimėjome. Visada prieš „Ekraną“ laukiame sunkios kovos, todėl išlaikėme koncentraciją ties savo tikslais ir buvo lengviau. Pirmajame kėlinyje neturėjome daug progų, bet dvi pavyko išnaudoti. Tuo metu apie nieką negalvojau, tiesiog smūgiavau. Esu laimingas, kad pavyko.“

Arsenijus Buinickis („Ekranas“): „Sunku atsakyti, kas nutiko. Iš tikrųjų, neblogai pradėjome, „Žalgiris“ galbūt buvo atsitraukęs, davė palaikyti kamuolį. Prasileidome pirmą įvartį iš karto po to, kai patys galėjome įmušti. Ta futbolo taisyklė šįkart suveikė. Antras įvartis - tai koncentracijos stoka, standartas. Ir, manau, jau buvo sunku kažką pakeisti. Bandėme, buvo pusprogių, bet nepavyko. Gaila ir liūdna. Vėliau labai atsivėrėme, paliko jiems daug zonų, todėl antrajame kėlinyje jie turėjo daugiau momentų. Po 3:0 nelengva grįžti į rungtynes. Rytoj laukia treniruotė, reikia pamiršti. Pradėsime ruoštis „Bangai“. Kol yra matematinių galimybių reikia žaisti ir kovoti. Prieš paskutines rungtynes su „Žalgiriu“ matysime, kas yra turnyro lentelėje, bet, aišku, norėsime atsigriebti, juolab žaisime namuose. Per sezoną tris kartu pralaimėt „Žalgiriui“, neįmušti nei vieno įvarčio yra graudu.“