„Žalgiris“ sutriuškino ir „Dainavą“ (komentarai)

Savaitės viduryje sutriuškinęs Tauragės „Taurą“, Vilniaus „Žalgiris“ nepasigailėjo ir Alytaus „Dainavos“„SMScredit.lt A lygos“ čempionato XIV ture. Dar pirmajame kėlinyje įmušę 4 įvarčius, sostinės futbolininkai antrose rungtynėse paeiliui įveikė varžovus rezultatu 7:0 (4:0) ir sugrįžo į turnyrinės lentelės viršų.

Nuo pirmųjų minučių vilniečiai įsikūrė svečių aikštės pusėje, tačiau pavojingų momentų nesukūrė. Slidi aikštė trukdė abejų komandų futbolininkams. 17-ąją rungtynių minutę Mantas Kuklys baudos smūgiu privertė Aurimą Dubicką aktyviau įsijungti į žaidimą.

Po trijų minučių aikštės šeimininkai tikėjosi, kad rungtynių arbitras paskirs 11 m. baudinį po to, kai baudos aikštelėje, sulaukęs Pauliaus Janušausko perdavimo, krito Jakubas Wilkas, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Didžiulėmis pajėgomis į gynyba atsitraukusi „Dainava“ stengėsi ilgais perdavimais surasti Klodą Dezire, tačiau legionieriui nepavykdavo „užsikabinti“ už kamuolio, kovojant iškart su keliais jį prižiūrėjusiais „Žalgirio“ gynėjais.

23-ąją minutę į svečių vartus krito pirmasis įvartis. J. Wilkui bandant atlikti perdavimą į baudos aikštelę, kamuolys kliudė šalia buvusį gynėją ir nusileido į tolimą kampą.

Dar po trijų minučių Vedranas Gercas perėmė kamuolį, perdavė jį Pavelui Komolovui, kurias tolimu, tiksliu smūgiu į vartų kampą įmušė antrąjį komandos įvartį.

Žalgiriečiai apsukų nemažino. 37-ąją minutę, perėmęs kamuolį, M. Kuklys rezultatyviai užbaigė ataką, kurią pats ir pradėjo. Dar vieną rezultatyvų perdavimą į savo sąskaitą įsirašė J.Wilkas.

Palūžusi „Dainavos“ gynyba nedovanotinai klydo, todėl 41-ąją minutę buvo dar kartą nubausta, kai gynėjas nesuskubo išmušti kamuolio toliau nuo vartų. M.Kukliui blokavus perdavimą, kamuolys atšoko į baudos aikštelę įkirtusiam Ryčiui Leliūgai, kuris savo šanso nepraleido.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Jo pradžioje Andro Švrljuga privalėjo pelnyti įvartį po puikaus Ramūno Radavičiaus perdavimo, tačiau nesugebėjo pataikyti į tusčius vartus.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Takuye Kanai privertė A.Dubicką akrobatiniu šuoliu išgelbėti komandą nuo dar vieno įvarčio. Tačiau 55-ąją minutę „Dainavos“ vartininkas jau buvo bejėgis, kai vienu lietimu ataką užbaigė Vedranas Gercas po puikaus R.Radavičiaus perdavimo.

Nemalonumai alytiškiams nesibaigė. Soumaila Keita vaikiškai suklydo perduodamas kamuolį puolime likusiam V.Gercui. Arnui Mikaičiui neliko nieko kito, kaip nugriauti „Žalgirio“ puolėją bei palikti aikštę „apdovanotam“ raudona kortele už paskutinės vilties pražangą.

68-ąją minutę rezultatas tapo 6:0. Tolimu smūgiu įvartį įmušė į puolimą atbėgęs gynėjas Luka Peričius.

Po dviejų minučių puikią progą pelnyti paguodos įvartį susikūrė Lukas Baranauskas. Iššokęs vienas prieš vartininką, puolėjas pabandė per jį perkelti kamuolį, tačiau Armantas Vitkauskas pademonstravo puikią reakciją ir išlaikė „sausus“ vartus.

78-ąją minutę puikų reidą kairiuoju kraštu atliko Egidijus Vaitkūnas. Po jo aštraus perdavimo antrąjį savo įvartį pelnė R.Leliūga.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Nors iškovojome puikią pergalę ir įmušėmę daug įvarčių, tačiau nemažai progų liko neišnaudotos, todėl negaliu būti visiškai patenkintas komandos pasirodymu. Kitose dvikovose tiek galimybių galime ir neturėti, todėl reikia jas išnaudoti dar efektyviau. Šiandien šansą pasirodyti gavo keletas žaidėjų, kurie retai rungtyniauja. Ir būsimose susitikimuose stengsimės juos panaudoti. Visada galima žaisti geriau, todėl nesustosime ir sieksime dar labiau gerinti savo žaidimą.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Dainava“): „Rungtynes pralaimėjome jau po pirmo kėlinio. Praleistas kuriozinis įvartis išmušė mūsų žaidėjus iš vėžių ir sugriuvo visas žaidimo planas. Komandų kalibras buvo skirtingas, tačiau svarbu, kaip tu pralaimi. Blogiausia, kad trūko užsidegimo aikštėje. Žaidėjai buvo abejingi, nekovojo su varžovais, todėl niekas nesigavo. Tai labiausiai liūdina ir neramina. „Žalgiris“ po taurės finalo yra pakilime, sutriuškino „Taurą“, todėl žinojome, kad bus labai sunku ir laukėme sudėtingų rungtynių. Tačiau pritrūko kovingumo iš žaidėjų. Bandysime pažadinti jų ambicijas ateities rungtynėms.“