"Žalgiris" suderino taikiklius ir sutriuškino "Nevėžį"

Šeštadienį Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" komanda draugiškose rungtynėse rezultatu 8:1 (5:1) sutriuškino Kėdainių "Nevėžio" klubą. Lietuvos futbolo federacijos stadione vykusiame mače žalgiriečiai nepaliko vilčių praėjusio sezono LFF I lygos antrosios vietos laimėtojams.

Šalies čempionai viską į savas vietas sustatė dar pačioje susitikimo pradžioje. Pirmuosius įvarčių fejerverkus įžiebė komandos naujokai - legionierius iš Brazilijos Andrezinho ir Linas Pilibaitis, pasižymėję 3 ir 7 minutėmis. Pastarasis vėliau dar ne kartą siuntė kamuolį į varžovų vartus.

Svečių triuškinimas prasidėjo pirmojo kėlinio viduryje. 21 minutę "Nevėžio" vartininką smūgiu galva nuginklavo "Žalgirio" vienuolikės kapitonas Algis Jankauskas, 32 minutę vilniečių pranašumą dar labiau padidino Jakubas Wilkas.

Tiesa, lenkas ir visa sostinės ekipa įvarčiu džiaugėsi neilgai. Jau kitos atakos metu svečiai tolimu smūgiu sušvelnino atsilikimą. Vis tik prieš pat pertrauką svarstyklė vėl pakrypo į "Žalgirio" pusę, brazilui Andrezinho pelnius penktąjį įvartį.

Solidžią persvarą susikrovę žalgiriečiai neketino pasitenkinti esamu rezultatu. "Nevėžio" komandos antrajame kėlinyje laukė nė kiek nelengvesnis gyvenimas. Greitomis atakomis bei tiksliais perdavimais prie svečių vartų nuolat atsidurdavę žaliai balti pasistengė savo sirgaliams padovanoti dar daugiau gražių epizodų.

Stadione susirinkusius žiūrovus įvarčiais dukart pradžiugino sėkmingai atakas galva užbaigęs rezultatyviausias mačo žaidėjas L Pilibaitis, pasižymėjęs 61 ir 75 minutėmis. Saugas iš viso šiame susitikime pelnė net tris įvarčius.

Ne kartą dėmesio centre atsidūręs jaunasis komandos puolėjas Edvinas Baniulis įvarčių fiestą užbaigė 82 minutę. Futbolininko smūgiuotas kamuolys su varžovo pagalba pasiekė tikslą bei privertė "Nevėžio" ekipą aštuntą kartą atlikti nemalonią pareigą - traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

Įspūdingu rezultatu priešpaskutines kontrolines rungtynes pasirengimo cikle laimėjusių žalgiriečių kitą šeštadienį lauks paskutinis jėgų patikrinimas su Latvijos "Jelgava" klubu.

"Žalgiris" 8 - 1 "Nevėžis" Įvarčiai: Andrezinho (3 min. ir 45 min.), Linas Pilibaitis (7 min.; 61 min.; 75 min.), Algis Jankauskas (21 min.), Jakubas Wilkas (32 min.), Andrezinho (45 min.), Edvinas Baniulis (82 min.).

VMFD "Žalgiris": Armantas Vitkauskas (46' Aivaras Bražinskas), Artakas Jedigaryanas, Mantas Fridrikas, Algis Jankauskas, Andro Švrljuga (63' Aldas Korsakas), Ramūnas Radavičius (46' Rytis Leliūga), Linas Pilibaitis, Paulius Janušauskas, Jakubas Wilkas, Andrezinho, Andrius Velička (46' Edvinas Baniulis).

Išbandė naują taktiką

„Žalgirio“ puolėjas Edvinas Baniulis po triuškinančios pergalės prieš Kėdainių „Nevėžį“ džiaugėsi, kad nauja komandos taktika pasiteisino.

„Išbandėme naują taktiką. Pirmąkart draugiškose rungtynėse prieš naująjį sezoną atraminiai saugai aktyviai padėjo puolėjams. Keitėsi ir taktinis išsidėstymas. Brazilas Andrezinho rungtyniavo pozicijoje po puolėju“, - pasakojo E.Baniulis. 17-metis futbolininkas pripažino, kad naujoji taktika buvo veiksminga.

„Rungtynių pradžioje perėmėme iniciatyvą ir ją išlaikėme iki dvikovos pabaigos. Kontroliavome kamuolį, rengėme pavojingas atakas, mušėme įvarčius“, - sakė E.Baniulis. Jaunojo žalgiriečio tikslus smūgis 82-ąją minutę padėjo paskutinį tašką draugiškoje akistatoje. Po E.Baniulio įvarčio rezultatas tapo 8:1.

„Džiaugiuosi, kad pavyko pasižymėti. Jeigu įgysiu trenerio pasitikėjimą ir dažniau pasirodysiu aikštėje, ateityje nuginkluosiu ne vieną vartininką“, - pažadėjo puolėjas. E.Baniulis mano, kad futbolininkai jau priprato prie dirbtinės LFF stadiono dangos.

„Kipre žaidėme ant natūralios vejos. Kai pradėjome treniruotis Vilniuje, reikėjo laiko, kad prisitaikytume prie dirbtinės žolės. Rungtynėse su Suvalkų „Wigry“ dar nesijautėme aikštės šeimininkais. Po trečiadienio dvikovos turėjome kelias treniruotes. Jos padėjo komandai priprasti prie dirbtinės dangos“, - teigė žalgirietis.