„Žalgiris“ reabilitavosi rungtynėse prieš „Kruoją“ (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris“ reabilitavosi po lygiųjų prieš „Ekraną“. Šalies čempionai „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionato VI-ajame ture savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 2:0 (1:0) nugalėjo Pakruojo „Kruoją“, pratęsė pergalių seriją namų rungtynėse ir tapo vienvaldžiais turnyro lentelės lyderiais. Antrąją iš eilės nesėkmę patyrę pakruojiškiai – penkti.

Nors mačą aktyviau pradėjo svečiai, drąsiai surengę keletą išpuolių, pirmasis pavojingas momentas kilo prie „Kruojos“ vartų. Deividas Šemberas 9-ąją minutę atliko puikų perdavimą iš gilumos į baudos aikštelę įkirtusiam Serge Nyuiadziui, tačiau laiku palikęs vartus Martynas Matuzas pavojų likvidavo.

Pamažu įsibėgėjęs „Žalgiris“ ėmė didinti spaudimą, tačiau kamuolio pakėlinimai iš flangų ar bandymai tolimais smūgiais nuginkluoti Pakruojo komandos vartininką grėsmės nekėlė, „Kruojos“ gynėjai „antrame aukšte“ klaidų nedarė.

15-ąją minutę Robertas Vėževičius sėkmingai kovojo varžovų baudos aikštelėje, iškrapštydamas kamuolį, tačiau nugara į vartus buvusiam Ričardui Beniušiui smūgiuoti nebuvo leista.

Iki tol be klaidų žaidęs M.Matuzas suklydo 21-ąją minutę, nesėkmingai kumščiais atrėmęs Jakubo Wilko perdavimą į baudos aikštelę. Jo laimei, gynėjai suskubo blokuoti stiprų Krisčio Andreou smūgį.

Kėlinio viduryje Youbou Thomei beliko tik padėkoti puikiai sužaidusiam Valdui Pocevičiui, paskutiniu momentu sugebėjusiam išmušti kamuolį iš po prieš vartus išbėgusio ir smūgiui pasiruošusio J.Wilko kojų. Labai pavojinga ataka prie „Kruojos“ vartų kilo afrikiečiui neatsargiai praradus kamuolį savo aikštės pusėje.

Kantriai laukęs varžovų klaidų, 39-ąją minutę „Žalgiris“ įsiveržė į priekį. D.Šemberas atliko dar vienu puikų perdavimą iš gilumos. Baudos aikštelėje prieigose K.Andreou galva nukreipė kamuolį įkirtusiam J.Wilkui. Legionierius iš Lenkijos savo šansą išnaudojo.

Prieš pertrauką po S.Nyuiadzio skersavimo iš kairiojo krašto kamuolys nukrito Andro Švrljugai, bet kroatas labai stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė pavojingomis atakomis. Visų pirma po kampinio labai gražiai, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, visiškai šalia vartų smūgiavo K.Andreou. „Kruoja“ atsakė puikia kontrataka, kurios smaigalyje po gražaus R.Vėževičiaus reido ir aštraus perdavimo atsidūręs Tomas Birškys, kovodamas su A.Švrljuga, nesugebėjo nukreipti kamuolio į tuščius vartus.

53-ąją minutę už galvos griebėsi Linas Pilibaitis. Aukščiau už visus iššokęs saugas po kampinio pasiuntė kamuolį į M.Matuzo paliktą vartų kampą, tačiau nuo vartų linijos kamuolį sugebėjo atmušti netoli buvęs „Kruojos“ gynėjas.

Po aštuonių minučių stadione susirinkę žiūrovai pagalvojo, kad K.Andreou įmušė įvartį, bet bandžiusiam „uždaryti“ S.Nyuiadzio perdavimą iš kairės kipriečiui iki sėkmės pritrūko centimetrų, o kamuolys atsimušė į tinklą jau palikęs aikštę ir sudarė įvarčio iliuziją.

63-ąją minutę po kampinio kamuolys nukrito Georgui Freidgeimui. Šio perdavimą į vartininko aikštelę ranka sustabdė Darius Jankauskas. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį, bet „Kruojos“ komandą išgelbėjo M.Matuzas, atspėjęs į kurią pusę smūgiuos L.Pilibaitis.

Po keitimo 80-ąją minutę aikštėje pasirodęs Ramūnas Radavičius kone pirmu prisilietimu prie kamuolio puikiu perdavimu vieną prieš vartininką išvedė K.Andreou. Tačiau komandą vėl išgelbėjo laiku jį pasitikęs M.Matuzas, atrėmęs pirmąjį vilniečių smūgį, o L.Pilibaičiui pasiųsti kamuolį į tuščius vartus antruoju bandymu neleido gynėjai.

Kamuoliui nuo „Kruojos“ žaidėjų palikus aikštę, geriausiai lygoje draugams asistuojantis R.Radavičius savo šeštąjį sezone rezultatyvų perdavimą atliko nuo kampinio gairelės, o įvartį tiksliu smūgiu galva pelnė K.Andreou.

Jau per teisėjo pridėta laiką rezultatą galėjo sušvelninti Aivaras Bagočius. Po kampinio rezultatyviausias „Kruojos“ futbolinko labai stiprų smūgį atrėmė puikią reakciją pademonstravęs Armantas Vitkauskas.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Ruošėmės rungtynėms ir pasirinkome žaisti antru numeriu bei kontratakuoti. Pradžioje tai pavyko, greitai išeidavome į puolimą, bet „Žalgiris“ šansų mums daug nesuteikė, bet jų buvo. Po klaidos centrinėje zonoje praleidome įvartį, dar buvo proga vienas prieš vieną, bet ją neutralizavome. Manau, kad jei būtume įšnaudoję vieną iš savo progų, galbūt viskas būtų buvę kitaip. Vaikinai atidavė visų jėgas, bet mums pritrūko meistriškumo užbaigiant atakas. Čempionatas labai ilgas. „Žalgiris“ gerai organizuota ir sukomplektuota komanda, bet ir su ja galima žaisti, ką parodė ankstenės rungtynės. Mum šiandien mažiau sekėsi.“

Samu Nieminenas („Kruoja“): „Žaidėme neblogai, gynėmės neblogai. Stengėmės kontratakuoti, bet neįmušėme ir pralaimėjome. Esame nusivylę, nes išvykstama su nuliu taškų. Buvo neblogos rungtynės, bet turime gerinti savo žaidimą. Antras pralaimėjimas iš eilės, todėl kitos rungtynės bus labai svarbios, privalome jas laimėti. „Žalgiris“ - gera komanda, turinti gerų žaidėjų, žaidžianti dideliu tempu. Tai stiprus varžovas, bet kaip su čempionais, išvykoje sužaidėme neblogai. Gynyboje su M.Plyskonosu žaidžiau pirmą kartą, bet jis geras vaikinas, todėl nesusikalbėjimo nebuvo, bet praleidome du įvarčius, todėl negalime būti patenkinti.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Po rungtynių su „Ekranu“ klausėti, ar visos komandos naudos tą pačią taktiką prieš mus. Panašu, kad taip. „Kruoja“ šiandien atvyko autobusu ir iš jo neišlipo. Jie pastatė tą autobusą baudos aikštelėje. Tai buvo panašios kaip ir Panevėžyje. Kai tenka žaisti pozicinį žaidimą, svarbi yra aikštės kokybė. Čia yra lengviau žaisti vieno lietimo perdavimais ir lengviau kurti progas bei susidaryti erdves kraštuose. Prieš besiginančias komandas tai yra vienas geriausių sprendimų. Tokiose rungtynėse visada svarbus pirmas įvartis. Jį įmušus, žaisti tampa lengviau. „Kruoja“ turėjo tik vieną atakos sprendimą - ilgą perdavimą Beniušiui, kuris numetinėjo kamuolius kitiems. Tai buvo sunkios rungtynės, nes varžovai stengėsi neleisti žaisti. Turėjome keletą progų, bet įmušėme du įvarčius po gražių veiksmų.“

Algis Jankauskas („Žalgiris“): „Aišku, buvo sunkios rungtynės, bet pasisekė įmušti pirmą įvartį, būtume greičiau įmušę antrą ir pasibaigtų rungtynės. Bet reikėjo kovoti iki galo. Treniruojiesi, lauki to šanso. Sunku be žaidybinės praktikos iškart įeiti į žaidimą, bet, manau, patirtis tai kompensavo. Atsimenant praėjusias rungtynes su „Ekranu“, po blankaus žaidimo mums reikėjo reabilituotis ir būtinai iškovoti tris taškus. Tai pavyko.“