Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

„Žalgiris“ pralaimėjo draugiškas rungtynes Lenkijos aukščiausios lygos klubui (komentarai)

Draugiškos rungtynės Lenkijoje prieš Balstogės „Jagiellonia“ ekipą baigėsi rezultatu 3-0 šeimininkų naudai. Mačo pradžia buvo sunki abiems komandoms. Žaidimas daugiausia vyko aikštės viduryje, daug netikslių perdavimų ir mažai pavojingų atakų.

Pirmąjį smūgį vilniečiams pavyko atlikti 11 minutę – tuomet spyrė Paulius Janušauskas. Kamuolys skriejo šalia vartų. Nors „Jaga“ daugiau kontroliavo kamuolį, jiems taip pat nieko vertingo sukurti nepavyko – vieną ataką po kitos sėkmingai nutraukdavo žalgiriečiai. 32 minutę žaliai balti turėjo neblogą progą pasižymėti – iš krašto siųstą kamuolį bandė į vartus nukreipti Bilinskis, tačiau nepataikė. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi – be didesnių pavojų prie abiejų komandų vartų.

Antrajame kėlinyje į aikštę vietoje Ramūno Radavičiaus žengė Andrius Velička, o sirgalių karštai aplodismentais palydėtą Andrių Skerlą pakeitė Algis Jankauskas. Po šių keitimų „Jagiellonia“ paleido į darbą savo puolimo arsenalą. 50 minutę po sumaišties baudos aikštelėje šeimininkų komandos puolėjas Nika Dzalamidzė klastingu smūgiu perkėlė vartininką Aivarą Bražinską ir pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

Po jo žalgiriečiai stengėsi surengti šiokį tokį spurtą, kėlė du kampinius iš eilės, tačiau jokių rezultatų pasiekti nepavyko. Skirtingai nei „Jaga“ komandai. 68 minutę sėkmingai įveikęs vilniečių gynybą antrą įvartį pelnė Pavelas Drazba, o po 4 minučių Adamas Dzvigala žalgiriečių vartininką Aivarą Bražinską privertė traukti kamuolį iš tinklo 3 kartą šiose rungtynėse.

Po šių įvarčių situacija aikštėje nepasikeitė – „Žalgiriui“ visų rungtynių metu nepavyko surengti nė vienos ypač pavojingos atakos, o šeimininkai ir toliau demonstravo savo jėgą. Paskutinę antrojo kėlinio minutę „Jaga“ futbolininkai įmušė dar vieną įvartį, tačiau pakilus šoninio teisėjo vėliavai įvartis nebuvo įskaitytas.

„Jagiellonia“ 3 – 0 "Žalgiris"

50' [1 - 0] N. Dzalamidzė
68' [2 – 0] P. Drazba
72' [3 – 0] A. Dzvigala

Geltonos kortelės: Jakub Tosik (34 min.)

VMFD „Žalgiris“: Aivaras Bražinskas (77' Ignas Plūkas), Vaidotas Šilėnas, Andrius Skerla (45' Algis Jankauskas), Luka Peričius, Georgas Freidgeimas (55' Eivinas Zagurskas), Andro Švrljuga, Paulius Janušauskas (80' Mykolas Krasnovskis), Pavelas Komolovas (72' Takuya Kanai), Artūras Žulpa, Ramūnas Radavičius (45' Andrius Velička), Kamilis Bilinskis (89' Rokas Simanavičius)

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Šios rungtynės mums davė didelės naudos, kadangi Lietuvoje mes žaidžiame daug mačų su tomis pačiomis ekipomis. Mums svarbu žaisti su stipriu varžovu, kad turėtume galimybę išmokti ką nors naujo. Ypač patirtys naudingos jauniems futbolininkams, kurie tokiam lygyje žaisti nėra pratę. Net išbėgimas į aikštę kelioms minutėms yra reikšmingas – žaidėjai pajunta atmosferą, meistriškumą ir varžovų skirtumą. Taip jau nutiko, kad tik pakeitėme Andrių ir iškart praleidome įvartį. Jūs tik galite įsivaizduoti, koks svarbus žaidėjas jis yra mūsų komandoje.“

Treneris Piotras Stokoviecas („Jagiellonia“): „Šios rungtynės buvo mūsų nedidelio treniruočių ciklo pabaiga, džiaugiamės, kad turėjome progą sužaisti su Lietuvos komanda. Susitikimo metu išbandėme keletą naujų ir jaunų žaidėjų. Dabar ruošimės ateinančioms čempionato rungtynėms.“