32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda

"Žalgiris" perkrauna baterijas

"Žalgiris" perkrauna baterijas
Justas Petrulis

 

Kuba "Žalgirio" stovykloje vadintas lenkas J.Wilkas grįžta į "SMScredit.lt A lygos" čempionų gretas po pusmečio pertraukos. L.Pilibaitis pastaruosius keletą metų žaidė Vengrijoje ir tapo šios šalies čempionu.

 

28 metų J.Wilkas į sostinės komandą atvyko 2013 metų pradžioje ir rungtyniavo joje pusę sezono. Vilniečių gretose 177 centimetrų ūgio futbolininkas sužaidė 20 rungtynių, pelnė 7 įvarčius ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų. J.Wilkas padėjo „Žalgiriui“ iškovoti Lietuvos futbolo taurę ir supertaurę.
 

„Esame be galo laimingi, kad Kuba grįžta į Vilnių. Tokių atvejų, kai pusę metų pas mus žaidęs futbolininkas, kuris dėl tam tikrų aplinkybių vėliau buvo parduotas, sugrįžta į komandą, pasitaiko retai. Labai smagu, kad taip įvyko. J.Wilkas turėjo daug gerų ir pelningų pasiūlymų tęsti karjerą kitur, bet pusmetis praleistas Vilniuje padėjo jam apsispręsti grįžti pas mus“, - džiaugėsi „Žalgirio“ sporto direktorius Mindaugas Nikoličius.
 

M.Nikoličius tikisi, kad lenkas lengvai įsilies į komandą ir rungtyniaus dar geriau nei praėjusį sezoną: „Manau, kad J.Wilkui nereikės adaptacijos periodo, nes jis puikiai žino, kur atvažiuoja, kas yra Vilniaus gatvės, LFF stadionas, Marekas Zubas ir komandos draugai. Kuba - labai svarbi figūra, ir jis tai įrodė pusmetį žaisdamas pas mus. Tikimės iš jo dar daugiau įvarčių ir rezultatyvių perdavimų. J.Wilkas yra dar viena svarbiausių detalių mūsų mozaikoje buriant stiprią komandą UEFA Čempionų lygos kovoms".
 

Praėjusio sezono viduryje iš „Žalgirio“ lenkas persikėlė į Rumuniją.  6-ąją vietą šios šalies pirmenybėse užimančiame „Vaslui“ klube futbolininkas žaidė 15 rungtynių, įmušė 1 įvartį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.
 

J.Wilkui teko tris kartus ginti Lenkijos nacionalinės rinktinės garbę. Pirmąkart gimtajai šaliai jis atstovavo 2009 metais vykusiose rungtynėse su Lietuva.
 

Į „Žalgirį“ sugrįžęs žaidėjas beveik visą karjerą praleido Poznanės „Lech“ komandoje. Vienoje stipriausių „Ekstraklasa“ ekipų jis debiutavo 2005-aisias ir žaidė iki pat 2013 metų.  „Ekstraklasa“ pirmenybėse „Žalgirio“ saugas sužaidė 160 rungtynių, įmušė 18 įvarčių, atliko 16 rezultatyvių perdavimų. 2009 metais jis padėjo „Lech“ klubui iškovoti Lenkijos taurę ir supertaurę, 2010-aisiais – šalies čempionų titulą. Europos turnyruose Poznanės ekipai J.Wilkas atstovavo 28-eriose rungtynėse ir pelnė 1 įvartį.

 

28 metų L.Pilibaitis į "SMScredit.lt A lygos" čempionų ekipą atvyko iš Vengrijos. Praėjusį pusmetį jis atstovavo „Mezokovesd“ klubui, kuriam buvo išnuomotas iš Dėro ETO ekipos.
 

"L.Pilibaitis buvo vienas iš mūsų žiemos žaidėjų perėjimo lango pagrindinių taikinių. Labai džiaugiamės, kad jis prisijungė prie "Žalgirio" šeimos. Lino perėjimas šiek tiek užtruko, nes jis iki vasaros turėjo galiojančią sutartį su Vengrijos Dėro ETO ekipa", - pasakojo M.Nikoličius.


"Žalgiris" L.Pilibaičiui yra numatęs svarbų vaidmenį. "Tai žaidėjas, kuris pasižymi labai kovingu charakteriu, lyderio savybėmis ir gali vesti ekipą į priekį. Tikimės, kad jis kontroliuos "Žalgirio" žaidimo tempą ir bus labai svarbi figūra mūsų komandoje. Viliamės, kad Lino perėjimas į "Žalgirį" padės jam sugrįžti į Lietuvos rinktinę", - sakė M.Nikoličius.
 

„Žalgirio“ naujokas 27 kartus atstovavo Lietuvos futbolo rinktinei, 9 – jaunimo iki 19 metų, 6 – jaunimo iki 21 metų.
 Profesionalaus futbolininko karjerą kretingiškis pradėjo „Kauno“ klube. Būdamas 17 metų jis debiutavo pagrindinėje komandoje ir po kelių sezonų tapo vienu svarbiausių ekipos futbolininkų.
 

Atstovaudamas reprezentacinei laikinosios sostinės komandai, L.Pilibaitis 4 kartus tapo Lietuvos čempionu, po 3 kartus laimėjo Lietuvos taurę ir Lietuvos supertaurę. 2004 metų sezoną futbolininkas buvo išnuomotas Klaipėdos „Atlantui“, 2007-aisiais jis trumpai žaidė Škotijos Edinburgo „Hearts“ klube.
 

„Kauno“ gretose L.Pilibaitis sėkmingai rungtyniavo UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose. 2008 metais, įmušęs 5 įvarčius, jis padėjo komandai prasibrauti į trečiąjį stipriausios žemyno lygos atrankos etapą.
 

L.Pilibaitis po du kartus pasižymėjo abiejose rungtynėse prieš Andoros „Santa Coloma“ komandą. Tvirto sudėjimo saugo tikslus smūgis galva padėjo eliminuoti to meto Škotijos futbolo milžiną "Glasgow Rangers“ iš Europos turnyrų.
 

Po puikaus pasirodymo Europoje „Žalgirio“ naujokas pradėjo rungtyniauti Vengrijos ETO ekipoje. Per ketverius metus jis šiame klube sužaidė 92 rungtynes ir pelnė 7 įvarčius. 2012 – 2013 metų sezone Lietuvos rinktinės saugas padėjo ETO iškovoti Vengrijos čempionų titulą.

 

Naujokai turėtų sustiprinti "Žalgirio" atakuojamąjį potencialą, kuris susilpnėjo Mantui Kukliui išvykus į Čekiją, Pavelui Komolovui - į Graikiją, o Kamiliui Bilinskiui - į Rumuniją. "SMScredit.lt A lygos" čempionai šią žiemą jau anksčiau pasirašė kontraktus su Mantu Fridriku, armėnu Artaku Jedigarianu ir Krisčiu Andreou iš Kipro.