„Žalgiris“ pasiruošimo cikle patyrė pirmą nesėkmę

fkzalgiris.lt

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai ketvirtadienį Gardine žaidė kontrolines rungtynes su vietos „Neman“ klubu ir po atkaklios kovos patyrė pirmąjį pralaimėjimą šiais metais – 0:2 (0:1).

Į Baltarusiją sostinės klubas išvyko anksti ryte, tačiau kelionė užtruko ilgiau nei planuota, tad rungtynių pradžia buvo nukelta daugiau nei valandą. Vos atvykus į Gardiną žalgiriečiai netrukus turėjo apšilinėti, o už pusvalandžio – pradėti rungtynes.

Šiame susitikime „Žalgiriui“ nepadėjo apsirgęs Saulius Mikoliūnas ir dėl formalumų su ekipa į Baltarusiją vykti negalėjęs Tomislavas Kišas. Tiesa, rungtynėse dalyvavo trys į peržiūrą atvykę atakuojantys futbolininkai – Aleksejus Belovas, Filippo Boniperti ir Pau Moreras.

Startinėje „Žalgirio“ sudėtyje debiutavo vartininkas Laurentiu Branescu, o kairiojo saugo poziciją nuo pirmųjų minučių užėmė Simonas Urbys. Taip pat startinėje vienuolikėje pasirodė ir puolėjas A. Belovas.

Sužaidus vos kelias minutes Gardino futbolo manieže dingo elektra ir abiejų ekipų futbolininkams iki 75-os minutės teko žaisti prieblandoje be apšvietimo.

Pirmajame kėlinyje komandos demonstravo apylygį žaidimą ir nė viena ekipa neturėjo ryškesnės persvaros, tačiau vienintelį įvartį įmušė varžovai. 15-ąją minutę po standartinės situacijos antru smūgiu pasižymėjo P. Zabelinas (0:1).

Po pertraukos vilniečių žaidimas kiek suaktyvėjo ir „Žalgiris“ ne kartą varžovus pavojingai užspaudė prie savųjų vartų, tačiau paskutinėje atakos fazėje trūko tikslumo arba geresnių sprendimų.

Antrasis įvartis šiame mače buvo pelnytas 81-ąją minutę, kai varžovai žaibiškai perėjo iš gynybos į puolimą ir nesuklydo vienas prieš vartininką atsidūręs Y. N‘Djengas – 0:2.

Per likusį laiką „Žalgiris“ sukūrė keletą aštrių epizodų prie varžovų vartų, tačiau atgaivinti intrigos nepavyko ir dvikova pasibaigė rezultatu 0:2.

Po rungtynių Mareko Zubo auklėtiniai sugrįžo į Lietuvą ir įsikūrė Druskininkuose, kur stovyklaus iki sekmadienio. Tuomet sostinės klubo laukia dar vienas kontrolinis mačas Gardine – šį kartą su „Lida“.

„Žalgiris“ 0:2 (0:1) „Neman“

„Žalgirio“ startinė sudėtis: L. Branescu, R. Baravykas, M. Adili, M. Tomičius, D. Slijngardas, M. Vorobjovas, C. Portilla, V. Perezas, T. Puchovas, S. Urbys, A. Belovas.

Po keitimų aikštėje pasirodė: A. Vitkauskas, V. Filipovas, S. Olberkis, M. Vareika, D. Šimkus, P. Moreras, F. Boniperti, O. Čipkus.