„Žalgiris“ neturėjo šansų prieš Ispanijos grandą

Sauliaus Čirbos nuotr.
Vilniaus „Žalgiris“ neperžengė Ispanijos milžino „Sevilla“ barjero. Atsakomosiose rungtynėse sausakimšame LFF stadione varžovai įmušė du greitus įvarčius pradžioje ir anksti atėmė žalgiriečių viltis. Vėliau „Sevilla“ pasižymėjo dar triskart ir laimėjo 5:0. Pirmąsias rungtynes ispanų klubas namuose buvo laimėjęs rezultatu 1:0.

Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo itin nesėkmingai. Šeštą minutę po reido kraštu Pablo Sarabia atmetė kamuolį į vidurį ir Nolito beliko įmušti į neginamus vartus. Dar po minutės po Aleixo Vidalio perdavimo iš krašto P. Sarabia smūgiavo vienu lietimu, Džiugas Bartkus pirštų galais lietė kamuolį, tačiau šis įskriejo į vartus.

„Žalgiriui“ sunkiai sekėsi sugaudyti įsibėgėjusius varžovus ir 13 min. Nolito turėjo dar vieną šansą baudos aikštelėje, tačiau šį kartą kamuolį atmušė Dž. Bartkus. Kėlinio antroje pusėje svečių spaudimas po truputį atslūgo.

35 min. „Žalgiris“ turėjo puikią progą pasižymėti. Donovanui Slijngardui pavyko prasprūsti į baudos aikštelę prie pat galinės linijos ir atmesti kamuolį. Liviu Antaliui smūgiuoti nepavyko, kamuolys atiteko Rolandui Baravykui, bet jo smūgį atmušė vartininkas. Po kelių minučių laimę iš toli pabandė L. Antalis, tačiau kamuolys skriejo pro šalį.

44 min. „Sevilla“ pasižymėjo dar kartą. P. Sarabia prie baudos aikštelės staigiu judesiu apgavo gynėją ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo aktyviau ir pora kartų grasino varžovų vartams. 55 min. R. Baravykas spurtavo iš savo aikštės pusės ir smūgiavo iš 30 metrų. Kamuolys palietęs skersinį praskriejo virš vartų. Dar po trijų minučių po spurto dešiniuoju kraštu varžovų vartininko budrumą patikrino Serge'as Nyuiadzi.

66 min. po „Sevilla“ atakos svečiai galėjo padidinti rezultatą, bet Luiso Murielio smūgį atrėmė Dž. Bartkus. 69 min. Slavko Blagojevičiaus iš toli stipriai spirtą kamuolį atrėmė ispanų klubo vartininkas Tomašas Vaclikas. Netrukus kitoje aikštės pusėje Dž. Bartkui teko padirbėti po L. Murielio smūgio iš toli. Dar vėliau varžovų vartininkas turėjo sunkumų po Domanto Šimkaus smūgio.

77 min. po žalgiriečių klaidos L. Murielis įsiveržė į baudos aikštelę, bet laimei mušė pro šalį. 79 min. „Sevilla“ pelnė ketvirtą įvartį. Guilherme Arana kairiajame baudos aikštelės krašte pasitaisė kamuolį ir smūgiavo į viršutinį vartų kampą. 83 min. baudos aikštelėje po staigaus judesio tiksliai mušė Nolito.

Per pridėtinį laiką „Žalgiris“ buvo arti paguodos įvarčio. Kartą Tomašo Šimkovičiaus muštas kamuolys sudrebino skersinį, o L. Antalio smūgį iš krašto atmušė vartininkas.

Europos lygos atkrintamųjų varžybų etape „Sevilla“ susitiks su Olomouco „Sigma“ klubu. „Žalgiris“ šio sezono pasirodymą Europoje baigė ir kitas rungtynes žais sekmadienį namuose su „Kauno Žalgiriu“.

Rungtynių statistika:

Vilniaus „Žalgiris“ – „Sevilla“ FC 0:5 (0:3)

LFF stadionas, 5067 žiūrovai

Teisėjas – Enea Jorgji (Albanija)

Įvarčiai: 6 ir 83 min. Nolito, 7 ir 44 min. Pablo Sarabia, 80 min. Guilherme Arana („Sevilla“)

Įspėti: 75 min. G. Arana („Sevilla“)

„Žalgiris“: Dž. Bartkus, D. Slijngardas, M. Tomičius, M. Mbodjis, R. Baravykas, S. Blagojevičius, J. Manzorro (54 min. D. Šimkus), T. Šimkovičius, S. Mikoliūnas (46 min. S. Nyuiadzi), L. Antalis, L. Ogana (65 min. T. Malecas).

Atsargoje: A. Vitkauskas, V. Filipovas, L. Klimavičius, K. Uzėla.

„Sevilla“: T. Vaclíkas, J. Gnagnonas, D. Carriço, S. Gómezas, S. Escudero (46 min. G. Arana), E. Banega, I. Amadou, A. Vidalis, Nolito, P. Sarabia (46 min. L. Murielis), W. B. Yedderas.

Atsarginiai: J. Soriano, J. Berrocalis, R. Mesa, J. Navasas, F. Vazquezas.