9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

"Žalgiris" neša Lietuvos futbolo vėliavą per Europą! (komentarai)

VMFD "Žalgiris" komanda ketvirtadienį UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo rungtynėse Lenkijoje perlipo Poznanės "Lech" barjerą.

Daugiatūkstantinės sirgalių minios namuose palaikomas šalies vicečempionas "Lech" klubas buvo priverstas kapituliuoti prieš Lietuvos sostinės vienuolikę.

Pirmajame tarpusavio mače Vilniuje pergalę 1:0 šventusiems vilniečiams išvykoje dėl palankaus rezultato teko kautis dantimis ir nagais, tačiau kartu su nuaidėjusiu teisėjo finaliniu švilpuku atėjo ilgai laukta triumfo akimirka.

Švieslentėje degę skaičiai 2:1 atvėrė "Žalgiriui" duris į išsvajotąjį ketvirtąjį Europos lygos atrankos etapą, komandą skiriantį nuo istorinio patekimo į turnyro grupių varžybas.

Pralaimėję rungtynes, tačiau laimėję karą, vilniečiai lemiamą smūgį įnirtingoje dvikovoje smogė sužaidus pusvalandį.

Vienos iš kontratakų metu Rytis Leliūga 29 minutę tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą, taip priversdamas už galvos griebtis "Lech" klubo futbolininkus bei visą jų sirgalių armiją.

Desperatiškai rezultatą bandę sušvelninti poros favoritais laikyti šeimininkai į paskutinį šturmą pakilo laikrodžiui skaičiuojant jau paskutines susitikimo minutes. Prieš pasibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui, intrigą grąžino tikslus Lukašo Teodorčiko smūgis.

Įtampa apogėjų pasiekė 90 minutę, Luka Peričiui įsimušus įvartį į savus vartus, bandant išgelbėti komandą nuo pavojingo priešininkų perdavimo.

Atėjus sunkiausioms mačo akimirkoms, žaliai balti nesutriko. Lietuvos ekipos futbolininkai stengėsi kuo ilgiau išlaikyti kamuolį savo kontrolėje, o po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Velička kelis kartus  pabandė nuginkluoti "Lech" klubo vartininką.

To padaryti nepavyko, tačiau "Žalgiris" dramą išgyveno ir kartu su būreliu ištikimiausių savo fanų Poznanėje šoko pergalės šokį.

Mantas Kuklys po pergalės sakė: "Apmaudo, kad pralaimėjome, negali būti - patekimas į kitą etapą, o dar ir į ketvirtą yra tikrai nuostabu. Turbūt niekas nesitikėjo. Galvoju, tai tikrai sensacija. Man asmeniškai nebuvo sunku, buvau susikoncentravęs į futbolą, o ne i aplink vykstančius veiksmus. Labai gerai sužaidėme gynyboje. Nerealus jausmas., Visi kritome iš nuovargio ir nerealaus džiaugsmo."

"Žalgirio" įvarčio autorius Rytis Leliūga: "Ne įmušus jausmas geras, o išėjus į kitą etapą. Didelio skirtumo nėra, kas įmuša. Bandome perrašyti istoriją. Žinojome, kad turėsime žaisti nuo gynybos ir daug jėgų atiduoti ginantis, žaisti kontratakomis. Antrojo kėlinio gale tai pasijautė. Pavargome, esame pripratę žaisti ant dirbtinės dangos, o dabar ant žolės - minksčiau, dirba kiti raumenys. Išvargome šiaip ne taip. Matėsi iš žvilgsnių, kad sunku. Ne tas žodis kaip sunku."

Poznanės "Lech" 2 - 1 (0 - 1) VMFD "Žalgiris"

29' [0 - 1] R. Leliūga

87' [1 - 1] L. Teodorčikas

90' [2 - 1] L. Peričius (į savus vartus)

Geltonos kortelės: Lukašas Teodorčikas (83 min. ir 90+4 min.); Vaidotas Šilėnas (6 min.), Luka Peričius (71 min.), Paulius Janušauskas (71 min.), Georgas Freidgeimas (75 min.).

Raudonos kortelės: Lukašas Teodorčikas (90+4 min.); Andrius Velička (90+4 min.).

VMFD "Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Georgas Freidgeimas, Luka Peričius, Andrius Skerla, Egidijus Vaitkūnas, Vaidotas Šilėnas (63' Vaidotas Šilėnas), Mantas Kuklys, Pavelas Komolovas, Rytis Leliūga, Kamilis Bilinskis (69' Andrius Velička).