"Žalgiris" nepajėgė sustabdyti Zalcburgo įvarčių mašinos (komentarai)

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komanda Austrijoje Europos lygos lemiamą atrankos etapą pradėjo nesėkme. Ketvirtadienio vakarą Zalcburgo „Red Bull“ arenoje austrų prakeiksmo žalgiriečiams panaikinti nepavyko.

Rungtynėse su „FC Salzburg“ ekipa, kurios priminė praėjusių metų mačą prieš Mėdlingo „Admira Wacker“ vienuolikę, vilniečiai be atsako į savo vartus praleido net penkis įvarčius.
 Zalcburge nuaidėjus teisėjo finaliniam švilpukui lietuviai turėjo pripažinti varžovų pranašumą itin apmaudžiu rezultatu - 0:5 (0:3).

Penkių įvarčių persvarą namuose susikrovę austrai žengė milžinišką žingsnį Europos lygos grupės etapo varžybų link.

„FC Salzburg“ futbolininkai nuo pat pirmųjų rungtynių sekundžių parodė, jog prieš mačą jiems ne veltui buvo klijuojama favoritų etiketė.

Kaip ir buvo galima tikėtis, šeimininkai ilgai kontroliavo kamuolį, žaidė sau būdingą atakuojantį, įvairiapusišką futbolą.

Kurdami vieną progą po kitos, pirmąjį įvartį austrai įmušė 29-tąją minutę, kuomet gerą komandos draugo perdavimą sėkmingai įvarčiu pavertė rezultatyviausias ekipos futbolininkas ir ryškiausia jos žvaigždė Jonatanas Soriano.

Apsukų nemažinę žalgiriečių varžovai 37-ąją minutę padvigubino savo persvarą. Įvartį vėl pelnė nesulaikomai rungtyniavęs J.Soriano.

Tuo svečių nemalonumai nesibaigė. Įsisiautėję Zalcburgo ekipos futbolininkai po kelių minučių trečią sykį iš eilės privertė vilniečius griebtis už galvų. Sadio Mane iššoko prieš Armantą Vitkauską, tačiau daugybę kartų žaliai baltus šiame susitikime gelbėjęs vartininkas buvo bejėgis - 0:3.

Po pertraukos „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas bandydamas įnešti teigiamų vėjų prieš prasidedant antrajam kėliniui iškart atliko du keitimus.

Aikštėje pasirodęs komandos naujokas Serge'as Nyuiadzis savo debiutą pažymėjo pirmuoju žalgiriečių smūgiu į vartus. Deja, puolėjo bandymas priešininkams buvo grėsmingas, tačiau nerezultatyvus.

Pasinaudodami totaliniu varžovų spaudimu, vilniečiai antroje mačo pusėje kontratakomis bandė sušvelninti atsilikimą. Geriausias progas tai padaryti turėjo Kamilis Bilinskis ir Pavelas Komolovas, tačiau sužaisti sėkmingai jiems taip pat nepavyko.

Austrai įgyta solidžia persvara pasitenkinti irgi neketino.

63-iąją minutę savo klasę dar kartą pademonstravo J.Soriano, po perdavimo iš krašto meistrišku smūgiu nukreipęs kamuolį į vartų tinklą.

Zalcburgo vienuolikės treneriui šis įvartis atsakė į visus jam rūpimus klausimus - strategas ekipos vedlį po kelių akimirkų pasodino ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Be savo atakų lyderio aikštėje likę austrai neleido suabejoti, jog Zalcburgo komanda yra puikiai pasiruošusi Europos lygos turnyrui.

68 minutę tarsi ant sparnų į baudos aikštelę įskriejęs Martinas Hintereggeris galingu smūgiu galva užbaigė įvarčių lietų, paskandinusį lietuvių vartus bei palikusį „Žalgiriui“ tik teorines viltis tęsti kovą Europos lygos varžybose.

Atsakomosios rungtynės rugpjūčio 29 dieną vyks Lietuvos futbolo federacijos stadione. Mačo pradžia - 21 val. 30 min.

„FC Salzburg“ 5:0 VMFD „Žalgiris“

29' [1 - 0] J. Soriano

37’ [2 - 0] J. Soriano

39’ [3 - 0] S. Mane

63’ [4 - 0] J. Soriano

67’ [5 - 0] M. Hinteregger

Geltonos kortelės: Andrius Skerla (17 min), Pavelas Komolovas (69 min).

VMFD „Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Andrius Skerla, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Rytis Leliūga (46‘ Paulius Janušauskas), Pavelas Komolovas, Luka Peričius, Kamilis Bilinskis, Vaidotas Šilėnas (46‘ Serge'as Nyuiadzis), Artūras Žulpa, Mantas Kuklys (78‘ Eivinas Zagurskas).

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Aikštėje buvo akivaizdžiai matyti lygio ir klasės skirtumas. Pamatėme, ką reiškia susidurti su varžovu, kuris žaidžia agresyviai, palaiko didžiulį tempą, bet išlieka efektyvus. Žinome, kur esame, ir gavome gerą pamoką. Turime iš viso to pasimokyti. Pralaimėjome, praleidome 5 įvarčius. Tai rodo, kad esame 5 kartus silpnesni už „FC Salzburg“ komandą. 5 įvarčiai yra didelis pranašumas. Kitose rungtynėse mano žaidėjai norės įrodyti, kad nėra tokie prasti, kaip atrodė šiandien. Praleidę pirmus įvarčius praradome koncentraciją ir susikaupimą. Norime ir tikimės žaisti geresnį futbolą. Varžovas buvo labai geras. Stipresnis už mus psichologiškai ir fiziškai. Jie mus įvertino, nebuvo arogantiški, o tiesiog norėjo įrodyti savo pranašumą.“

Treneris Rogeris Schmidtas („FC Salzburg“): „Rungtyniavome puikiai ir nepalikome varžovams praktiškai jokių galimybių. Ypač gerai žaidė vidurio saugai Stefanas Ilsankeris bei Stefanas Hierlanderis. Galėjome laimėti ir didesniu skirtumu, nes progų įmušti tikrai buvo.“