„Žalgiris“ kontroliniame mače įveikė Latvijos klubą

Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai šeštadienį namuose sužaidė kontrolines rungtynes su Latvijos aukščiausios lygos FS „Metta“ klubu ir laimėjo rezultatu 2:1.

Visi trys įvarčiai buvo įmušti iki pertraukos, o žalgiriečių gretose pasižymėjo Andrejus Cordošas.

Vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas šiame kontroliniame mače nemažai eksperimentavo. Startinė sudėtis atrodė gana neįprastai. Poziciją vartuose užsiėmė Armantas Vitkauskas, o gynybos viduryje šalia A. Cordošo žaidė Georgas Freidgeimas.

Kairiajame gynybos krašte rungtynes pradėjo Saulius Mikoliūnas, tuo tarpu dešinėje – Venelinas Filipovas. Aikštės viduryje šalia Victoro Perezo buvo Domantas Šimkus, o kraštuose – Rolandas Baravykas ir peržiūroje dalyvaujantis buvęs Panevėžio „Ekrano“ saugas Uchenna Umeh. Atakos smaigalyje vietą užėmė Liviu Antalis, kiek žemiau – Pau Moreris.

Rungtynių pradžia sostinės klubui susiklostė fantastiškai. Jau antrąją minutę po įžaisto kampinio kamuolį į baudos aikštelę pasiuntė Domantas Šimkus, o perdavimu pasinaudojo A. Cordošas, pasižymėjęs galva – 1:0.

Penktąją minutę panašiai krito antrasis įvartis. D. Šimkus įžaidė kampinį su Sauliumi Mikoliūnu, šis aštriai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o latvių gynėjas nukreipė kamuolį į savus vartus – 2:0.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai turėjo dar keletą puikių progų pasižymėti, tačiau jų neišnaudojo, o svečiai iš Rygos pačioje kėlinio pabaigoje smūgiu iš baudos aikštelės prieigų sušvelnino atsilikimą. Einant į pertrauką – 2:1.

Geriausią šansą 35-ąją minutę praleido L. Antalis. Po P. Morerio smūgio kamuolys atsimušė varžovui į ranką ir teisėjas skyrė baudinį, tačiau L. Antalio smūgį atrėmė vartininkas.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ sudėtis ženkliai pasikeitė – buvo atlikti šeši keitimai. Į vartus stojo Martinas Barkovecas, aikštėje taip pat pasirodė: Karolis Uzėla, Klemenas Bolha, Matas Vareika, Tomislavas Kišas ir Modestas Vorobjovas.

Žaidimas po pertraukos buvo apylygis, tačiau šeimininkų atakos buvo aštresnės. L. Antalis pataikė į virpstą, latvius dar keletą kartų nuo beveik garantuotų įvarčių gelbėjo vartininkas.

Tiesa, M. Berkovecui taip pat teko paplušėti, bet vartininkas susitvarkė su grėsmingais smūgiais iš arti.

Iki rungtynių pabaigos likus 20 minučių žalgiriečių gretose debiutavo ir naujokas iš Prancūzijos Hugo Videmontas, tačiau pasižymėti savo pirmajame mače jam nepavyko.

Rungtynės baigėsi žalgiriečių pergale rezultatu 2:1.