11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė

„Žalgiris" ketvirtą kartą iš eilės laimėjo taurę

Vilniaus „Žalgiris" tapo pirmąja komanda, kuri iškovojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę ketvirtus metus iš eilės. Šiauliuose vykusiose finalo rungtynėse „Žalgiris" po dviejų įvarčių antrajame kėlinyje privertė 2:0 pasiduoti Klaipėdos „Atlantą".

Pirmąjį įvartį antrajame kėlinyje nuo 11 metrų žymos įmušė Deividas Šemberas. „Atlantui" likus be vieno pašalinto žaidėjo, „Žalgirio" pergalę rungtynėms artėjant į pabaigą įtvirtino Linas Pilibaitis.

„Žalgiris" siekė devintojo trofėjaus klubo istorijoje ir ketvirto iš eilės, o „Atlantas" taurės finale rungtyniavo po 11 metų pertraukos.

Klaipėdiečių startinėje sudėtyje netrūko netikėtumų - nuo rungtynių pradžios žaidė saugas Donatas Navikas ir Puolėjas Lukas Baranauskas, o Dovydas Norvilas ir Andrejus Paniukovas liko tarp atsarginių. Kaip vėliau pripažino „Atlanto" treneris Konstantinas Sarsanija, toks buvo jo specialus taktinis planas.

Pirmajame kėlinyje jis iš dalies pasiteisino - nors „Žalgiris" daugiau atakavo, „Atlantui" gausiomis pajėgomis pavyko apsiginti. Rungtynių pradžioje vilniečių įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės, vėliau „Žalgiris" surengė dar kelias pavojingas atakas, tačiau trūko tikslumo. 41 min. „Atlanto" vartininką Edviną Gertmoną smūgiu iš baudos aikštelės krašto patikrino Andro Švrljuga.

51 min. pavojaus varpai dar kartą skambėjo prie „Atlanto" vartų - šį kartą jau po Lino Pilibaičio smūgio E. Gertmonas apgynė savo vartus. Po minutės šių dviejų žaidėjų akistata tapo lemtingu rungtynių posūkiu.

Gavęs Vytauto Lukšos perdavimą L. Pilibaitis atsidūrė vienas prieš vieną ir E. Gertmonui nebeliko nieko kito, kaip sustabdyti varžovą pražangą. 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo patyręs „Žalgirio" kapitonas D. Šemberas.
„Atlanto" padėtis galutinai komplikavosi 57 minutę, kai už nesportišką elgesį Gediminas Mažeika nubaudė Klaipėdos ekipos saugą Donatą Naviką.

Turėdamas vienu žaidėju daugiau „Žalgiris" siekė antrojo įvarčio ir galų gale vieną savo progų išnaudojo likus žaisti šešias minutes. Po V. Lukšos perdavimo iš krašto L. Pilibaitis išvengė gynėjų globos ir tiksliai smūgiavo galva. „Žalgiris" triumfavo rezultatu 2:0 ir papildė savo trofėjų kolekciją dar vienu titulu.

Preliminari rungtynių statistika

Vilniaus „Žalgiris" - Klaipėdos „Atlantas" 2:0 (0:0)
Šiaulių miesto stadionas, 2100 žiūrovų
Teisėjas - G. Mažeika (Kaunas)
Įvarčiai: 54 min. Deividas Šemberas (11 m.), 84 min. Linas Pilibaitis (Žalgiris)
Įspėti: 46 min. Donatas Navikas, 53 min. Edvinas Gertmonas (Atlantas).
Pašalintas: 57 min. Donatas Navikas (už 2 geltoną kortelę).

"Žalgiris": Saulius Klevinskas; Egidijus Vaitkūnas, Semir Kerla (89 min. Algis Jankauskas), Deividas Šemberas, Andro Švrljuga; Jakub Wilk (67 min. Serge Nyuadzi), Mantas Kuklys, Jurij Kendyš, Vytautas Lukša (86 min. Georgas Freidgeimas), Elivelto, Linas Pilibaitis, Atsarginiai: Armantas Vitkauskas, Kristis Andreou, Paulius Janušauskas, Artak Yedigaryan,

"Atlantas": Edvinas Gertmonas; Markas Beneta, Aleksej Epifanov, Edgaras Žarskis (83 min. Dovydas Virkšas), Rolandas Baravykas; Maksim Maksimov, Gerardas Žukauskas (80 min. Dovydas Norvilas), Andrius Bartkus, Donatas Navikas, Robertas Vėževičius; Lukas Baranauskas (52 min. Andrej Paniukov). Atsarginiai: Mindaugas Malinauskas, Lukas Artimavičius, Skirmantas Rakauskas, Andrius Jokšas.