„Žalgiris“ ir „Kruojos“ dvikovoje nugalėjo karštis (komentarai)

Neišnaudojęs poros gerų progų Vilniaus „Žalgiris“ nesugebėjo palaužti Pakruojo „Kruojos“ pasipriešinimo „SMScredit.lt A lygos“ 15-ojo turo rungtynėse. Be įvarčių 0:0 pasibaigusiose rungtynių baigtimi labiau džiaugėsi Šiaurės Lietuvos komanda, turnyro lentelėje pasivijusi pagrindines konkurentes kovoje dėl medalių. Tašką pasiekę Lietuvos čempionai atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų padidino iki 9 taškų.

Pirmąsias dešimt dvikovos minučių iniciatyva priklausė sostinės komandai, kurie įsikūrė „Kruojos“ aikštės pusėje, tačiau pavojaus prie pakruojiškių vartų nesukūrė. Pakruojo futbolininkai stengėsi surengti greitas atakas, bet jos dažniausiai nepasiekdavo vidurio linijos.

Aikštės šeimininkams įsidrąsinus ir vis dažniau ėmus kontroliuoti kamuolį, pirmasis pavojingas momentas kilo prie „Žalgirio“ vartų 12-ąją minutę. Andro Švrljuga nesėkmingai galva išmušė kamuolį. Jis nukrito tiesiai Valdui Pocevičiui, tačiau gynėjui smūgis nepasisekė.

Po trijų minučių Trayonas Bobbas baudos aikštelės dešinėje perdavimu surado Ričardą Beniušį, kuris sugebėjo prasimesti kamuolį pro porą jį prižiūrėjusių gynėjų, bet perdavimą link komandos draugų nutraukė A.Švrljuga.

16-ąją minutę sunerimti pakruojiškių vartininką Martyną Matuzą privertė Eivinas Zagurskas, tolimu gražiu smūgiu pasiuntęs kamuolį visai šalia skersinio.

Kėlinio viduryje, žalgiriečiai darsyk neatidžiai išmušė kamuolį po aukšto perdavimo varžovams. Jų laimei, T.Bobbo smūgis iš baudos aikštelės prieigų buvo netikslus.

29-ąją minutę „Žalgiris“ galėjo išsiveržti į priekį. Kontratakos metu Andrius Velička pabandė perdavimu vieną prieš vartus išvesti Vaidotą Šilėną. Suklydus jį pasitikusiam M.Matuzui, vilniečiai tęsė ataką. Su kamuoliu likęs V.Šilėnas perdavė kamuolį į vartininko aikštelę, tačiau A.Veličkai smūgis nepavyko, o be priežiūros paliktas E.Zagurskas įsigudrino pasiųsti kamuolį virš vartų.

R.Beniušis buvo arti akistatos su „Žalgirio“ vartininku Armantu Vitkausku, kai neapdairiai sužaidęs kamuolį prarado Algis Jankauskas. Gynėjui neliko kitos išeities, kaip nugriauti rezultatyviausią lygos futbolininką ir užsidirbti geltoną kortelę.

Po perdavimo baudos smūgiu R.Beniušis laimėjo oro dvikovą ir numetė kamuolį arčiau vartų link Dariaus Jankausko, kuris, stumteltas į nugarą, griuvo, tikėdamasis 11 m. baudinio. Rungtynių arbitras pražangos neįžvelgė, susilaukdamas ne pačių gražiausių žiūrovų žodžių.

Kėliniui baigiantis, įsiminė V.Šilėno labai pavojingas baudos smūgis, bei Aivaro Bagočiaus proga, kurią, uždelsęs smūgiuoti, sugadino pats pakruojiškis.

Po pertraukos „Žalgiris“ užgulė varžovų vartus. E.Zagurskas labai pavojingu baudos smūgiu privertė paprakaituoti M.Matuzą, vėliau smūgiu galva pasiuntė kamuolį šalia vartų po gero V.Šilėno perdavimo.

56-ąją minutę už galvos griebėsi A.Velička. Puolėjas labai tolimu smūgiu netikėtai sudrebino vartų skersinį. Pasiuntęs kamuolį šiek tiek žemiau vienas labiausiai patyrusių „Žalgirio“ futbolininkų būtų pelnęs vieną gražiausių įvarčių čempionate.

Po dviejų minučių „Kruoją“ dusyk išgelbėjo Samu Nieminenas. Kartą gynėjas krito po vieno prieš vartus atsidūrusio, bet smūgiuoti uždelsusio A.Veličkos kojomis ir smūgį blokavo, po to nuo vartų linijos atmušė Artūro Žulpos smūgį po didžiulio gaisro baudos aikštelėje kampinio metu.

77-ąją minutę jau „Žalgirio“ komanda tikėjosi 11 m. baudinio po to, kai nuo Mykytos Ploskonoso atšokęs kamuolys kliudė komandos draugo ranką. Teisėjas nusprendė, kad žaidimo ranka nebuvo ir baudinio neskyrė. Kitos atakos metu, pakėlus kampinį, Jakubas Wilkas techniškai vienu lietimu pabandė nukreipti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet smūgiavo netaikliai.

Per likusį laiką vilniečiai bandė surengti lemiamą šturmą ir iškovoti pergalę, tačiau „Kruojos“ gynyba klaidų nedarė.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Sunkios klimatinės sąlygos, buvo labai karšta. Prašėme iš žaidėjų visiško atsidavimo, bet ypač antrojo kėlinio pabaigoje žaidybiniai momentai būdavo neišpildomi. Sąmoningai „pirmą numerį“ atidavėme „Žalgiriui“, žinodami stipriąsias jo savybes kraštuose ir centrinėje zonoje. Koncentravomės gynybai ir kontratakoms. Kai kada tai pavyko. Nors užbaigiamojo smūgio neatlikome, bet įtampą kėlėme. Šios lygiosios mums - ne pergalė.“

Martynas Matuzas („Kruoja“): „Sunkios rungtynės, karšta, bet rezultatas mus daugiau ar mažiau tenkina. Norėjosi laimėti, bet yra kaip yra. Vienas taškas - irgi neblogai su čempionų komanda. Negalėčiau pasakyti kad rungtynės su „Žalgiriu“ yra principinės, tiesiog taip gaunasi, kad vis atimame tuos taškus iš jų. Antrojo kėlinio pradžia buvo nervinga, reikėjo greičiau iš rūbinės sugrįžti į aikštę. Buvo situacijų, kai galėjau sužaisti geriau, bet jei tablo - nulis, reiškia viskas gerai.“

Treneris Artūras Ramoška („Žalgiris“): „Rungtynės vyko Afrikos sąlygomis ir teisėjai darė pertraukėles rungtynių metu, leido žaidėjams atsigerti vandens. Mūsų žaidėjai visas rungtynes turėjo tiek teritorinę, tiek žaidybinę iniciatyvą. Manau, kad mes praradome porą taškelių, nes tikrai turėjome porą realių progų įmušti įvartį. Mūsų varžovas bandė mums įkąsti standartinėse padėtyse, kontratakose, bet gynyboje žaidėme gan tvarkingai. Tik kai kurie skuboti momentai leido mums, treneriams, ant suoliuko sunerimti, kai žaidėjai savo baudos aikštelėje perskubėdavo, pritrūkdavo paprasto šaltakraujiškumo. Žaidybine prasme šiandien buvome vertesni pergalės. Nustebino „Kruojos“ pasyvumas savo aikštėje, įveikti tokią gynybą, nieko naujo nepasakysiu, visada sunku.

Algis Jankauskas („Žalgiris“)„Žinojome, kad bus sunkios rungtynės, čia niekam nėra lengva. Bet, manau, rungtynės buvo mūsų pusėje, mes kontroliavome rungtynes nuo pirmos iki paskutinės minutės. „Kruoja“ gynėsi ir laukė mūsų klaidų. Pavyko jų išvengti ir patys suskūrėme nemažai progų. Neišnaudojome, neįmušėme - patys kalti. Išsivežame tiktai tašką. Antrajame kėlinyje nebuvo nurodymo pulti, bet pamatėme, kad „Kruoja“ išėjo pasyviai, ir šiek tiek auksčiau juos paspaudėme. Pagal visą žaidimo scenarijų manau, kad praradome du taškus. Šiandien tikslas buvo pergalė, bet nepasisekė. Atotrūkis turnyro lentelėje ir praėjusį sezoną buvo didelis, bet jo vos vos užteko, todėl kiekvienas rungtynes einame kovoti dėl pergalės“