"Žalgiris" - be stabdžių (komentarai)

„SMScredit.lt A lygos“ lyderis Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo šeštą pergalę iš eilės ir nesuteikė galimybės varžovams 18-ajame ture prie savęs priartėti. Sostinės futbolininkai namuose 2:0 nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“.

Triuškinamų pergalių seriją „SMScredit.lt A lygoje“ pažėręs „Žalgiris“ šįsyk rungtynes pradėjo gana atsargiai. Pirmą kartą marijampoliečių gynyba buvo patikrinta 5-ąją minutę, bet po Kamilio Bilinskio smūgio galva kamuolys nuskriejo virš skersinio.

Kėliniui įpusėjus įsidrąsino ir „Sūduva“. Pradžioje progą turėjo, bet į kamuolį nepataikė Muhammadas Kdouh, vėliau pavojingą reidą į baudos aikštelės prieigas atliko Valentinas Baranovskis.

Iniciatyvą „Žalgiris“ perėmė sužaidus maždaug pusvalandį. Po pavojingo K.Bilinskio smūgio kamuolys skriejo pro šalį, puolėjas iš Lenkijos dar porą kartų kėlė grėsmę varžovų vartams, o 36-ąją min. krito įvartis. Po K.Bilinskio smūgio kamuolį atmušė „Sūduvos“ vartininkas Pavelas Davidovas, į kovą įsijungė vilniečių saugas Jakubas Wilkas, o epizodo pabaiga tapo Pavelo Komolovo smūgis į tuščius vartus.

Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ pabandė dar labiau prispausti varžovus, bet nei K.Bilinskiui, nei Artūrui Žulpai įmušti nepavyko. Ilsėtis komandos išėjo sostinės komandai pirmaujant 1:0.

Antrajame kėlinyje „SMScredit.lt A lygos“ lyderiai tvirtai kontroliavo situaciją ir greitai padidino skirtumą. 52-ąją min. „Žalgiris“ dukart iš eilės gavo progą mušti baudos smūgius, o antrasis baigėsi įvarčiu – kamuolį į tinklą pasiuntė J.Wilkas.

Bene vienintelę realią progą sušvelninti skirtumą „Sūduva“ turėjo 69-ąją min., kai po standartinės situacijos į vartus nuo vartininko aikštelės linijos mušė Maximiliano Ugge. Italo smūgį blokavo „Žalgirio“ gynėjai.

Sykį pavojingai iššauti pavyko V.Baranovskiui. Bet net ir turėdami dviejų įvarčių persvarą žali-balti dažniau buvo varžovų, o ne savo aikštės pusėje. Rungtynių pabaigoje P.Davidovas gelbėjo Marijampolės komandos vartus po P.Komolovo smūgio iš toli, pavojingai atakavo Rytis Leliūga ir – jau per teisėjo kompensuotą laiką – J.Wilkas

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Sūduva“ buvo pasiruošusi saugoti savo vartus visas 90 minučių, todėl esu patenkintas, kad pelnėme du įvarčius ir iškovojome pergalę. Varžovai žaidė įdomų, dinamišką futbolą, tačiau mes sukūrėme daugiau progų. Antrasis įmuštas įvartis įtvirtino mūsų persvarą ir žaisti tapo daug lengviau. Dabar turėsime tris laisvas dienas, per kurias žaidėjai galės pailsėti bei pasiruošti ateinančioms kovoms.“

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): Žalgiris“ mus nubaudė už kiekvieną klaidą. Pirmąsias 30 minučių žaidėme kaip lygūs su lygiais, tačiau vėliau komanda prarado dalį koncentracijos ir varžovai, gavę daugiau laisvės, pelnė įvartį. Prieš rungtynes akcentavome,kad žalgiriečiai puikiai išnaudoja baudos smūgius, todėl vengėme prasižengti baudos aikštelės prieigose. Viena klaida kainavo įvartį. Vis dėlto šiandien laimėjo stipresnė komanda.“