„Žalgiris“ antrąjį ratą baigė pergalingai (komentarai)

Vilniečiai atsitiesė po patirto pralaimėjimo uostamiestyje ir iškovojo vienuoliktąją pergalę čempionate. „SMScredit.lt A lygos“ XVIII-ojo turo dvikovoje sostinės klubas įveikė Gargždų „Bangą“ minimaliu rezultatu 1:0 (1:0). Po šios pergalės „Žalgiris“ atotrūkį nuo antroje vietoje turnyro lentelėje esančių „Trakų“ padidino iki šešių taškų, savo ruožtu, gargždiškiai lieka šeštoje pozicijoje.

Patyrę skaudų smūgį Klaipėdoje žalgiriečiai nebuvo linkę juokauti ir nuo pat pirmųjų minučių užspaudė varžovus jų aikštės pusėje. Jau 5-ąją minutę Andrius Velička tiksliu smūgiu sudrumstė vartų tinklą, bet įvartis nebuvo užskaitytas dėl nuošalės pažeidimo.

Po dar vieno kampinio gargždiškis vos nenukreipė kamuolio į savo vartus, o nuo skersinio atšokusį kamuolį sugavo vartininkas Soslanbekas Aršijevas.

Atlaikę pirmąją apgultį „Bangos“ futbolininkai perkėlė veiksmą ir į vilniečių aikštės pusę, tačiau arčiau vartų siųsti aukšti perdavimai adresatų nesurasdavo.

Neišnaudoję kelių dėkingų situacijų žalgiriečiai 19-ąją minutę pasinaudojo grubia Aleksejaus Epifanovo klaida ir išsiveržė į priekį. Linas Pilibaitis šia proga pasinaudojo ir atidarė „Žalgirio“ įvarčių sąskaitą. Vilniečių saugas „Bangai“ įvartį pelnė ir pirmojo rato akistatoje, tą kartą jis pasinaudojo neužtikrintu vartininko Šarūno Jurevičiaus žaidimu.

Įmušę įvartį sostinės klubo futbolininkai turėjo galimybių padvigubinti rezultatą, bet Serge‘ui Nyuiadzi nepavyko tiek pasiekti kamuolio ir nukreipti jį į tuščius vartus po Jakubo Wilko smūgio, tiek smūgiu kaire koja nuginkluoti S.Aršijevo.

Kėlinio pabaigoje šeimininkai apsnūdo ir „Banga“ mėgino tuo pasinaudoti. Į žaidimą buvo priverstas įsitraukti Armantas Vitkauskas, kuris sugavo Karolio Urbaičio iš pakankamai artimos distancijos smūgiuotą kamuolį ir nukreipė į kampinį stiprų bei akcentuotą Aslanbeko Tsalagovo baudos smūgį.

Po pertraukos „Žalgiris“ užtikrintai kontroliavo žaidimą neleisdamas varžovams aštriau atakuoti. Vis dėlto, vilniečių poziciniai išpuoliai taip pat svečiams didelės grėsmės nesukėlė.

Pirmasis aštresnis epizodas prie „Bangos“ vartų kilo tik įpusėjus kėliniui. Nuo pavojingų L.Pilibaičio ir A.Veličkos smūgių komandą gelbėjo ir gynėjas išmušęs kamuolį nuo vartų linijos ir S.Aršijevas. Kiek vėliau vartų sargas iš Rusijos puikiai susitvarkė tiek su J.Wilko, tiek su po keitimo aikštėje pasirodžiusio Pauliaus Janušausko smūgiais.

Gargždiškiai rungtynių gale bandė išlyginti rezultatą, tačiau „Žalgiris“ jokių pavojingų progų svečiams nesuteikė. Sostinės klubo futbolininkas Rytis Leliūga turėjo galimybę padėti tašką šiame mače, bet pirmuoju bandymu jo smūgį atrėmė S.Aršijevas, o po paskutinėmis akistatos sekundėmis „Žalgirio“ saugas nesugebėjo įveikti gynėjo pasipriešinimo ir pasiųsti kamuolio į tuščius vartus, kai vartininkas iš Rusijos buvo nuskubėjęs į šeimininkų baudos aikštelę standartinės padėties metu.

Treneris Maksimas Tiščenko („Banga"): „Rungtynės su „Žalgiriu" visada yra galimybė patikrinti savo jėgas. Jų komanda gerai subalansuota visose linijose ir rodo gerą, kombinacinį futbolą. Kas liečia mūsų žaidimą, tyčia žaidėme nuo gynybos ir laukėme kontratakų. Vaikiška klaida šiandien mums neleido pasiekti kitokios baigties, praleidome įvartį dėl savo klaidos. Kas liečia kitus momentus, noriu pagirti mūsų vartininką, kuris, nepaisant to, kas apie jį rašoma žiniasklaidoje, šiandien puikiai sužaidė. Galėjome šįvakar įmušti keletą įvarčių, bet ir praleisti galėjome. Turime didelių problemų. Traumuoti aštuoni futbolininkai. Pasižiūri į atsarginių suolelį ir ten matai vaikų darželį. Kažkaip bandysime išsikapstyti iš šios situacijos. Burtų lazdelės neturime, reikia laiko, kažkokių veiksmų tiek techninių, tiek taktinių. Tikiuosi, šio mėnesio gale kažką įsigysime".

Soslanbekas Aršijevas („Banga"): „Žalgiris" tai čempionas, prieš kurį visi ypatingai nusiteikia. Būkime atviri, jie mus pranoko daugelyje žaidimo parametrų, bet reikėtų pabrėžti, kad gana tvarkingai žaidėme. Įvartis krito, kai nesusikalbėjome su gynėju. Jeigu jo nebūtų, galbūt viskas būtų susiklostę kitaip".

Ramūnas Radavičius („Žalgiris"): „Sunkios rungtynės, patys prisidarėme bėdų, neįmušėme įvarčių ir teko kankintis iki pat galo. Toks ir įvertinimas. Žaidimo planas daugmaž pavyko - realizacija sušlubavo, neįsivaizduoju, kaip kamuoliai neįkrito į vartus, bet svarbu pergalė ir žiūrėsime toliau. Nebuvo taip, kad jie nesuteikė erdvės, su jais visada sunku tiek namuose, tiek išvykoje - mums tai sunki komanda, bet buvome nusiteikę, kovojome vienas už kitą iki galo ir pelnytai laimėjome. Rezultatą turėjome ir buvo akcentuojama, kad atsargiau žaisti nuo gynybos, nebėgti be galvos. Rezultatas buvo, svarbu buvo nepraleisti, o įmušti nepavyko. Svarbiausia trys taškai, bet žaidimas irgi svarbus, nes artėja svarbios rungtynės".

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris"): „Tokiose rungtynėse viską lemia antras įvartis. Jei įmuštume, būtų buvę lengviau ir galbūt būtume pasižymėję dar. Deja, turime problemą su puolėjais. Šiandien pasižymėjome po kvailos varžovų klaidos. Ačiū jiems, kad galėjome lengvai įmušti. Antrajame kėlinyje buvo šansų, bet mums nepasisekė. Viso to pasekmė - įtemptos, nervingos paskutinės minutės. Jau turime patirties, kai visą mačą dominuojame, tačiau dėl vienos klaidos, vieno baudos smūgio prarandame taškus. Taigi, šiandien nebuvo lengva".