Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 26 17:00 , Gargždai

„Žalgiris" antrajame kėlinyje susitvarkė su „Šiauliais" (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris" iškovojo dvyliktąją pergalę čempionate ir nutraukė trijų iš eilės „Šiaulių" pergalių seriją. „SMScredit.lt A lygos" XIX-ojo akistatoje sostinės klubas įveikė šiauliečius rezultatu 2:0 (0:0). Po šios pergalės vilniečiai artimiausią varžovą turnyro lentelėje lenkia devyniais taškais, o Saulės miesto ekipa liko devintoje vietoje.

Jau pačioje rungtynių pradžioje veteranas Deividas Šemberas smūgiavo į vartus, bet kamuolį į kampinį nukreipė vartų sargas Ignas Plūkas.

„Žalgirio" gretose kiek netikėtai puolėjo pozicijoje žaidė Linas Pilibaitis, todėl komandos draugai mėgino aukštais perdavimais surasti komandos draugą. Visgi, šis Mareko Zubo taktinis manevras nebuvo itin nusisekęs, nes žalgiriečiai prie varžovų vartų pavojingų progų dažnai nesukurdavo. Menki gaisrai kildavo tik po svečių gynėjų techninio broko arba aštrių perdavimų į baudos aikštelę.

„Šiauliai" pirmą kartą rimčiau žalgiriečių vartams pagrasino kėliniui artėjant į pabaigą. Puikiai kamuolį krūtine susistabdęs Niko Tokičius atmetė jį Titui Vitukynui, tačiau jo smūgis Armantui Vitkauskui didelių problemų nesukėlė.

Po pertraukos „Žalgiris" įjungė aukštesnę pavarą ir per trumpą atkarpą atliko daugiau pavojingų epizodų nei per pirmąjį kėlinį. Vilniečiai svečių vartams grasino ne tik tolimais smūgiais, į žaidimą taip pat buvo priverstas įsitraukti I.Plūkas, kuris atrėmė L.Pilibaičio ir Ramūno Radavičiaus smūgius.

Tačiau šeimininkų spaudimas davė savo vaisių ir jie 62-ąją minutę atidarė įvarčių sąskaitą šiame mače. Po puikaus aukšto perdavimo iš dešiniojo krašto likęs visiškai laisvas baudos aikštelėje Paulius Janušauskas smūgiu galva tiksliai nukreipė kamuolį į vartus.

Įmušę įvartį „Žalgirio" futbolininkai ir toliau kontroliavo situaciją demonstruodami patikimą gynybą bei greitai pereidami į atakas. Vienos jų metu L.Pilibaitis suklaidino varžovą ir itin pavojingai smūgiavo - kamuolys pralėkė visai šalia skersinio.

78-ąją minutę L.Pilibaičio galva smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir atšoko šalia T.Vitukyno, kuris būdamas greta vartų grubiai suklydo, o klaida pasinaudojęs Jakubas Wilkas užtikrintai padvigubino rezultatą.

Rungtynių pabaigoje vyravo atviras futbolas, abi komandos siekė pelnyti įvartį. Arčiausiai tikslo paskutinės „Šiaulių" atakos metu buvo Dovydas Medžiaušis, tačiau jo galva smūgiuotą kamuolį į kampinį nukreipė A.Vitkauskas.

Treneris Andrius Skerla („Žalgiris"): „Tikėjomės, kad rungtynės bus sunkios, nes „Šiauliai" atvažiavo po trijų puikių laimėjimų, bet jie atvažiavo pas čempionus ir mums kito kelio nėra. Lygiosios kaip pralaimėjimas, mes turėjome tiktai vieną mintį - laimėti, mušti įvarčius ir mes šiandien tą padarėme. Buvo nervingas pirmas kėlinys, laukėme pirmo įvarčio ir mums jo įmušti nepavyko, tad rungtynės buvo nervingos. Mes susikūrėme keletą momentų, bet jų neišnaudojome. Antrame kėlinyje labai pasiteisino V.Šilėno išėjimas į aikštę, jis sukūrė daug pavojingų momentų, buvo judrus savo krašte. To pasekoje, įmušėme įvartį, po pirmo įvarčio žaidėjai šiek tiek atsipalaidavo ir gavosi daugiau kombinacinio žaidimo. Mes šiandien buvome verti pergalės ir nei kiek neabejoju, kad kitos rungtynės irgi bus tokios".

Paulius Janušauskas („Žalgiris"): „Pergalę lėmė nusiteikimas, buvome šimtu procentu nusiteikę šitom rungtynėm. Žinojome, kad „Šiauliai" prieš tai laimėjo visas tris rungtynes. Sakė, kad sekantis „Žalgiris", norėjome, kad to ketvirto žingsnio iš eilės nepadarytų. Nusiteikimas šiose rungtynėse buvo pats svarbiausias veiksnys".

Treneris Audrius Paškevičius („Šiauliai"): „Važiavome su viltimi kovoti dėl taško. Mus padrąsino trys pergalės, bet rezultatas atspindėjo komandų jėgas. Bandėme laikytis žaidimo drausmės, ką planavome, bet nuovargis atsiliepė ir to pasekoje paskui pasipylė klaidos. Neišeidavome tiksliai į kontrataką, atakos nepabaigdavome smūgiu į vartus. Silpnai iš tikro, bedančiai atakoje buvome šiandien".

Modestas Vorobjovas („Šiauliai"): „Pradėjome gerai, kaip ir planavome. Planas buvo pirmame kėlinyje nepraleisti greito įvarčio ir išeiti į greitas kontratakas - viskas gavosi ko norėjome. Antrame kėlinyje viena klaida - po skerso perdavimo palikome žmogų ir tas įvartis palaužė, po to krito antras - psichologiškai ir fiziškai pavargome, buvo sunku kažką padaryti. „Žalgiris" buvo geresni".