„Žalgirio“ viltis anksčiau laiko laimėti auksą nubraukė ir „Banga“ (komentarai)

Dukart nesugebėjęs įveikti Pakruojo „Kruojos“, Vilniaus „Žalgiris“ neįveikė ir Gargždų „Bangos“ barjero. Lygiosiomis 1:1 (0:1) pasibaigusiose „SMScredit.lt A lygos“ 35-ojo turo rungtynėse sostinės klubui, norėjusiam anksčiau laiko užsitikrinti čempionų titulą, buvo būtina pergalė, tačiau, pirmieji įmušę įvartį vilniečiai persvaros neišlaikė.

Aktyviai rungtynes pradėję aikštės šeimininkai geras 10 minučių niekuo nenusileido čempionato lyderiams. Pamažu iniciatyvą perėmęs „Žalgiris“ galėjo išsiveržti į priekį 11-ąją minutę, kai po Pavelo Komolovo perdavimo į baudos aikštelę visiškai laisvas smūgiavo Rytis Leliūga. Bandžiusiam nukreipti šalia vartų pasiųstą kamuolį Kamiliui Bilinskiui rungtynių arbitras užfiksavo nuošalę.

Persikėlę į „Bangos“ aikštės pusę, svečiai kėlė vieną kampinį po kito, tačiau pavojingų momentų sukurti nesugebėjo. 20-ąją minutę įvartį vilniečiams galėjo padovanoti Vitalijus Mirnyj, nesugavęs aukšto Manto Kuklio perdavimo į vartininko aikštelę. Vartininkas savo klaidą ištaisė, suspėdamas prispausti kamuolį prie žemės akimirka anksčiau, nei prie jo suskubo Artūras Žulpa.

23-ąją minutę Georgas Freidgeimas nepasiekė kamuolio po tolimo Evaldo Grigaičio perdavimo, suteikdamas progą Tomui Salamanavičiui, bet saugo smūgis į artimą vartų kampą buvo netikslus.

Ilgai vilniečių lauktas įvartis krito 27-ąją minutę. Aleksandras Ivanauskas kovodamas su K.Bilinskiu pažeidė taisykles netoli baudos aikštelės prieigų. Baudos smūgiu M.Kuklys pakėlė kamuolį link vartininko aikštelės, o G.Freidgeimas puikiu smūgiu galva į tolimą kampą išvedė „Žalgirį“ į priekį, pelnydamas bene svarbiausią vilniečių sezono įvartį.

Praleidę įvartį, aikštės šeimininkai rankų nenuleido ir iki kėlinio pabaigos neleido sostinės futbolininkais sukurti jokių pavojingų momentų. 40-ąją minutę Artūras Juchno gražiai atmetė kamuolį įkirtusiam į baudos aikštelę Aurelijui Staponkai, tačiau rezultatyviausias „Bangos“ futbolininkas, dideliam žiūrovų nusivylimui, kamuolį stipriu smūgiu pasiuntė aukštai virš vartų.

Po pertraukos tęsėsi lygi kova. 54-ąją minutę A.Staponka pabandė smūgiuoti labai efektingai, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, po T.Salamanavičiaus perdavimo, tačiau šalia buvęs gynėjas smūgį blokavo. Pakartotinis gargždiškių smūgis buvo labai netaiklus.

62-ąją minutę po greitos „Bangos“ atakos Artūras Juchno atliko idealų aukštą perdavimą tarp dviejų varžovų buvusiam A.Staponkai. Šis techniškai susistabdė kamuolį ir buvo nugriautas. Už Andro Švrljugos pražangą teisėjas skyrė 11 m. baudinį. Jį šaltakraujiškai realizavo Evaldas Grigaitis, sukeldamas tikrą audrą tribūnose.

Pasiuntusi varžovą į nokdauną, „Banga“ ir toliau rengė pavojingus išpuolius. 65-ąją minutę Tamazis Čargiešvilis labai pavojingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę. Nespėjusiam jo nukreipti į vartų tinklą A.Staponkai pritrūko labai nedaug.

Po keturių minučių labai aktyviai žaidęs A.Staponka perėmė kamuolį iš neapdairiai sužaidusio Andriaus Skerlos, įsiveržė į baudos aikštelę ir iš aštraus kampo labai stipriai smūgiavo į vartus. Armantas Vitkauskas ne be vargo atrėmė smūgį prieš save. Vilniečių laimei, pirmieji prie kamuolio suskubo „Žalgirio“ gynėjai ir likvidavo kilusį gaisrą.

Įtampa aikštėje pasiekė aukščiausią tašką 74-ąją minutę. A.Ivanauskas nuvertė vieną prieš vartus galėjusį išbėgti K.Bilinskį ir buvo nubaustas antrąja geltona kortele bei pašalintas iš aikštės. Su tokiu, jo manymu, švelniu sprendimu nesutikęs žalgirietis Luka Peričius nesuvaldė emocijų ir taip pat prieš save išvydo raudoną kortelę bei buvo priverstas anksčiau laiko baigti rungtynes.

Per likusį laiką „Bangos“ gynyba dirbo nepriekaištingai, neleisdama svečiams rimčiau grasinti V.Mirnyj saugomiems vartams. 82-ąją minutę po P.Komolovo aštraus reido dešiniu flangu ir perdavimo į baudos aikštelę po keitimo aikštėje pasirodęs Ramūnas Radavičius pasiuntė kamuolį aukštai virš vartų. Dvikovos pabaigoje komandą gelbėti teko ir A.Vitkauskui, atremiant tolimą aikštės šeimininkų smūgį.

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Viso sezono metu „Žalgiris“ nusipelnė pirmosios vietos, nusipelnė būti čempionu, bet gale sezono, turbūt, jaučia nuovargį, gal dar yra kokių nors dalykų, dėl kurių negali to pasiekti. Bet aš manau, kad čia tik laiko klausimas ir gale sezono, paskutinėse rungtynėse, išspręs visus klausimus. Mūsų komandos vyrų niekas neslėgė. Šiandien žaidėme, bet pasąmonėje turime trečiadienio rungtynes, kurios mums yra gyvybės ir mirties klausimas. Vyrai, išėjo, sukovojo, atidavė visą save. Pirmajame kėlinyje tas praleistas įvartis po standarto - koncentracijos stoka, nepažiūrėjome žaidėjo. „Žalgiris“ kontroliavo rungtynių eigą. Antrajame įnešėme korektyvų į žaidimą ir pasiekėme 11 m. baudinį, jį išpildėme ir taip grįžome į rungtynes. Prašėme kraštinių gynėjų, kad jie mažiau jungtųsi į ataką, ko mes jų prašome visose rungtynėse, susikoncentruoti į savo tvirtovę ir vartų saugumą.“

Karolis Urbaitis („Banga“): „Vis tiek „Žalgiris“ taps čempionu bet kuriuo atveju, tai mes tiesiog padarėme tokią mažą intrigą. Aš norėjau įrodyti „Žalgiriui“, kad gal buvau neįvertintas. Rezultatą lėmė komandos nusiteikimas. Praleistas įvartis buvo toks apmaudus. Parodėme, kad galime kovoti ne tik prieš žemiau esančias komandas. Pašalinimas tik dar labiau sustiprino komandą. Atrodė, kad dešimtyje jiems bus lengviau, tačiau nė velnio taip nebuvo. Po trejų žaistų rungtynių su „Žalgiriu“ mūsų įvarčių santykis, man atrodo, buvo 14:0, todėl norėjome įrodyti patys sau.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Nėra lengva komentuoti rungtynes tokiu čempionato laikotarpiu. Tikėjomės kur kas palankesnio mums rezultato, tačiau čia futbolas. Niekas negali pasakyti, kad tapti čempionu - lengva. Tai buvo labai, labai sunki dvikova ir dabar bus būtina kovoti dėl titulo paskutinėse rungtynėse. „Atlanto“ taip pat dar laukia rungtynės. Šiandien ne tik išlyginamasis įvartis, tačiau ir L.Peričiaus raudono kortelė buvo visiškai nereikalinga. Jis tikriausiai negalės žaisti kitose rungtynėse. Tai mums problema, nes sezono finale mums kiekvienas žaidėjas yra svarbus. Būtina iš šio mačo paimti ir teigiamų dalykų ir būti pasiruošus paskutinėms dvejoms sezono rungtynėms taurėje su „Kruoja“ ir kitą šeštadienį Vilniuje prieš „Sūduvą“.“