"Žalgirio" Vilniuje laukia sudėtinga užduotis (komentarai)

UEFA Čempionų lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” komanda Kroatijoje rezultatu 0:2 (0:0) nusileido Zagrebo “Dinamo” klubui. Antradienį “Maksimir” stadione vykusiame mače Lietuvos čempionai prieš tituluotusius varžovus atsilaikė tik kėlinį.

Nuolatiniai Europos turnyrų grupių etapo dalyviai savo pranašumą įrodė antrojo kėlinio viduryje, kuomet 58 minutę pirmąjį įvartį pelnė iš Pasaulio futbolo čempionato sugrįžęs Alžyro nacionalinės rinktinės puolėjas El Arabi Soudani bei 69 minutę kamuolį į vartų tinklą taip pat pasiuntęs Domagojus Antoličius.

Dviejų įvarčių deficitą į sostinę parsivežantys žalgiriečiai lygiai po savaitės, antradienį LFF stadione vėl stos į kovą su Kroatijos čempionais, kuriems norint patekti į kitą Čempionų lygos atrankos etapą reikės kur kas mažiau permainų savo žaidime nei lietuviams.

Kaip ir buvo galima tikėtis dar prieš prasidedant rungtynėms Zagrebe, žalgiriečiai susitikimo pradžią praleido savo aikštės pusėje. Ilgai kamuolį kontroliavę kroatai nedelsdami kelis kartus pabandė savo laimę smūgiais iš už baudos aikštelės ribų, tačiau didesnė grėsmė Armanto Vitkausko ginamiems vartams nekilo.

Įpusėjant pirmajam kėliniui, šeimininkai pamažu atleido savo gniaužtus, vilniečiams suteikdami daugiau erdvės puolamiesiems veiksmams. Tuo pirmasis galėjo pasinaudoti “Žalgirio” naujokas Adi, po Manto Kuklio perdavimo kontratakos metu atsidūręs mikrodvikovoje su Josipu Šimuničiu. Patyręs varžovų gynėjas sugebėjo neleisti brazilui atlikti smūgio.

“Dinamo” apie save vėl priminė sužaidus pusvalandį. Iš pradžių žalgiriečiams teko sunerimti po Luiso Ibanezo atlikto pavojingo baudos smūgio, o netrukus kroatai jau reikalavo teisėjo skirti vienuolikos metrų baudinį į “Žalgirio” vartus, kuomet kamuolys baudos aikštelėje lietė Semiro Kerlos ranką. Teisėjo sprendimu, bosnis šiame epizode apsigynė nepažeisdamas taisyklių.

Kelios didesnę įtampą sukėlusios situacijos žaliai baltų iš vėžių neišmušė. Atsikratę psichologinės įtampos, svečiai puolime žaidė vis drąsiau, tuo tarpu “Dinamo” vienuolikė ir toliau buvo priversta ieškoti būdų savo atakas užbaigti bent iš kiek artimesnių distancijų. Kompaktiška Lietuvos čempionų gynyba tituluotus varžovus iš Kroatijos pirmajame kėlinyje paliko be įvarčių.

Tačiau neabejotinu poros favoritu laikomas Zagrebo klubas antroje susitikimo pusėje rado priešnuodžių kelyje į pergalę.

Po pertraukos savo žaidimą suaktyvinusi “Dinamo” komanda demonstravo, jog buvo pasiryžusi kaip įmanoma greičiau pakeisti švieslentėje degusį rezultatą. Savo progos pasižymėti jau pirmosiomis antrojo kėlionio minutėmis sulaukė viena didžiausių ekipos žvaigždžių El Arabi Soudani.

Alžyro nacionalinės rinktinės puolėjui pirmuoju smūgiu į vartus pakelti žiūrovų iš savo vietų nepavyko, tačiau kaip parodė vėlesni įvykiai, tai buvo tik įžanga į prasidedantį šturmą. 58 minutę sulaukęs puikaus perdavimo iš savo komandos draugo Duje Čopo, El Arabi Soudani tiksliai nukreipė kamuolį į “Žalgirio” vartų kampą.

Emocijų bangą stadione sukėlęs epizodas įkvėpė šeimininkus tęsti pradėtą dabą. Vėl savo puolimo lyderio El Arabi Soudani vedini kroatai galėjo netrukus padvigubinti persvarą, bet žalgiriečių laimei, varžovų futbolininkas antra iš eilės savo proga nepasinaudojo.

Vis tik tai netapo dideliu praradimu “Dinamo” ekipai. Po pirmojo praleisto įvarčio sutrikę vilniečiai nesugebėjo atsitiesti ir bent kiek pristabdyti įsibegėjusių priešininkų. Domagojus Antoličius vienos iš Zagrebo komandos kontratakos metu iliustravo “Žalgirio” ekipos būseną, 69 minutę be didesnio pasipriešinimo pelnydamas antrąjį rungtynių įvartį.

Žalgiriečiai atsiradus didesnei prarajai, priešingai nei po pirmojo praleisto įvarčio, aktyviau bandė rasti atsaką į “Dinamo” pasiūlytą žaidimą. Į žaliai baltų atakų organizavimą aktyviai įsitraukė S. Kerla, pavojingą smūgį atliko J. Wilkas,  tačiau to buvo maža norint atsitiesti.

Kroatijos čempionai iki pat rungtynių pabaigos tvirtai kontroliavo žaidimo gijas ir neleido žalgiriečiams grasinti įgytui pranašumui.

“Dinamo” 2 – 0 “Žalgiris”

58’ [1 – 0] El Arabi Soudani

69’ [2 – 0] Domagojus Antoličius

Geltonos kortelės: Duje Čopas (1 min.), Marcelo Brozovičius (30 min.); Semiras Kerla (27 min.), Adi (39 min.), Egidijus Vaitkūnas (64 min.)

“Žalgiris”: Armantas Vitkauskas, Andro Švrljuga, Georgas Freidgeimas, Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas, Serge’as Nyuiadzi (85’ Vaidotas Šilėnas), Deividas Šemberas, Artūras Žulpa (67’ Paulius Janušauskas), Mantas Kuklys (66’ Linas Pilibaitis), Jakubas Wilkas, Adi

“Dinamo”: Eduardo, Ivo Pinto, Luisas Ibanezas, Leonardo Sigali, Josipas Šimuničius, Arijanas Ademi, Marcelo Brozovičius, Paulo Machado (78’ Franko Andrijaševičius), Arabi Soudani (73’ Marko Pjaca), Domagojus Antoličius (84’ Goncalo), Duje Čopas

M. Zubas: „Nepavyko pademonstruoti įdomaus futbolo

„Sveikinu „Dinamo“ su pergale. Šiandien jie buvo geresnė komanda. Mes negalime žaisti taip, kaip „Dinamo“, komandų potencialas šiuo metu yra skirtingas, - po mačo kalbėjo M. Zubas. - Atvykome čia su mintimis pademonstruoti įdomų futbolą bent tam tikromis atkarpomis, bet kai giniesi visas 90 minučių, nesi įdomi komanda. Svarbiausias mūsų tikslas buvo apginti vartus, savo baudos aikštelę ir laukti savo kontratakų, standartinių padėčių, kampinių. Šiandien to buvo per mažai.“

Vis dėlto „Žalgirio“ strategas žada, kad Vilniuje per atsakomąsias rungtynes liepos 22-ąją žaidimas bus kitoks.

„Ant dirbtinės dangos ir „Dinamo“ žaisti bus sunkiau, - sakė treneris. - Norėjome Zagrebe pademonstruoti geresnį žaidimą puldami, bet nesugebėjome. Pora žaidėjų sužaidė žemiau savo lygio, todėl nebuvome pakankamai efektyvūs.“