„Žalgirio“ pergalę nulėmė vartininko klaida (komentarai)

Vienintelės taškų po pertraukos sezone nepraradusios „Kruojos“ pergalinga serija “SMScredit.lt A lygos” čempionate baigėsi. Pakruojo komanda svečiuose turėjo pripažinti čempionato lyderio Vilniaus „Žalgirio“ pranašumą minimalia persvara 1:0 (0:0). Pergalę šalies čempionams padovanojo kamuolio nesugavusio vartininko klaida dvikovos pabaigoje.

Abi komandas stadione pasitiko gausus lietus. „Kruoja“ stengėsi pasinaudoti tokiomis oro sąlygomis ir pasitaikius bent menkiausiai progai bandė savo laimę tolimais smūgiais, laukiant vartininko klaidos, bet Ričardo Beniušio, Roberto Vėževičiaus ir Aivaro Bagočiaus smūgiai didesnio pavojaus vilniečių vartams nesukėlė.

8-ąją minutę komandą gelbėti teko Martynui Matuzui. Svečių vartininkas pademonstravo puikią reakciją atremdamas labai pavojingą Jakubo Wilko smūgį. „Žalgirio“ legionierius iš Lenkijos puikiai susistabdė kamuolį po tolimo perdavimo iš aikštės gilumos, suklaidindamas gynėją ir išvengdamas jo priežiūros, tačiau savo progos neišnaudojo.

Vilniečiams įžaidus baudinį, vienas pavojingiausių „Žalgirio“ žaidėjų pirmajame kėlinyje J.Wilkas darsyk susilaukė žiūrovų plojimų, pavojingai smūgiavęs visai šalia vartų 14-ąją minutę, o jau kitos atakos metu puikiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė Liną Pilibaitį, kuris nukreipė kamuolį į tinklą, tačiau buvo užfiksuota nuošalė.

„Kruoja“ gynėsi didžiulėmis pajėgomis ir stengėsi surengti žaibiškas kontraktas. Vienos jų metu kėlinio viduryje atakos smaigalyje atsidūręs Tautvydas Eliošius tolimu smūgiu privertė šuoliu pro šalį skriejusį kamuolį palydėti Armantą Vitkauską.

Čempionai atsakė pavojingu J.Wilko smūgiu. Lenkas meistriškai susistabdė Serge Nyuiadzio į baudos aikštelę galvą numestą kamuolį, bet apsisukęs aplink savo į vartus nepataikė. Vėliau S.Nyuiadziui pritrūko keliolikos centimetrų pasiekti ir „uždaryti“ labai aštrų Vaidoto Šilėno perdavimą link vartų.

Blankiame antrajame kėlinyje daugiausiai darbo turėjo abiejų komandų medikai, reguliariai atskubėdavę link ant vejos atsidūrusių futbolininkų. Apsipratę su „Žalgirio“ atakomis, svečiai be didesnių sunkumų susitvarkydavo su visais vilniečių bandymais surengti atakas. Gynybai didžiulį dėmesį skyrusi Pakruojo komanda į varžovų aikštės pusę didesnėmis pajėgomis pereidavo tik atlikti standartinių padėčių.

56-ąją minutę flangu link vartų buvo išvestas S.Nyuiadzis. Aštriai perduoti kamuolį į baudos aikštelę saugui nepasisekė, tačiau į jį nepataikė ir Radanfahas Abu Bakras. „Kruojos“ gynėjo laimei jam į pagalba suskubo Donatas Strockis, užgesindamas kilusį gaisrą.

Kėliniui įpusėjus, žalgiriečiai prarado kamuolį savo aikštės pusėje, jį perėmęs Nerijus Mačiulis link vartų išvedė R.Beniušį, kuris vietoje smūgio gražiai kulnu atmetė kamuolį atskubančiam R.Vėževičiui, tačiau saugą aplenkė puikiai varžovų veiksmus numatęs  vartininkas Armantas Vitkauskas.

85-ąją minutę „Kruoja“ sukūrė pavojingiausią savo progą. Kampinio metu N.Mačiuliui labai pavojingai link vartų pasiuntus kamuolį, į jį nepataikė vartininką prieš savęs pritraukęs R.Abu Bakras. Lygiai taip pat „uždaryti“ perdavimo nesugebėjo be priežiūros paliktas R.Vėževičius.

„Žalgiris“ atsakė greitu išpuoliu. S.Nyuiadzis prasiveržė kairiu flangu ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur nedovanotinai suklydo jo nesugavęs ir leidęs šalia buvusiam Andriui Veličkai išvesti savo komandą į priekį M.Matuzas. Ant vartų linijos buvusiam Valdui Pocevičiui išgelbėti komandos nepavyko.

Per likusį laiką „Kruoja“ surengė sostinės komandos vartų šturmą, tačiau pavojingų momentų nesukūrė.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Visų pirma, noriu padėkoti visiems, kurie atsiminė mano gimtadienį šiandien ir palinkėjo man svarbių dalykų. Dėkoju žaidėjams, kurie padovanojo didžiausią dovaną šiandien. Laimėti buvo labai sunku, nes rungtynės buvo sunkios abejoms komandoms, o mums - ypač, nes mes buvome laikomi favoritais ir visi laukė mūsų pergalės. Prieš rungtynes sakiau, kad bus sunku. „Kruoja“ po pertraukos žaidžia kiek kitokiu stiliumi ir, turiu, pasakyti, kad jis yra efektyvus. Jie žaidžia kaip komanda, turi savo taktiką, tipinę šiai komandai strategiją, o tai reiškia, kad jie turi gerą trenerį, kuris randa gerus sprendimus. Sezono pabaigoje tai bus įdomi komanda ir visos A lygos komandos turės į tai atsižvelgti, nes prieš „Kruoją“ žaisti bus sunku. Kartais ir treneriui, ir komandai reikia trupučio sėkmės. Ji šiandien buvo mūsų pusėje. Galbūt dėl mano gimtadienio.“

Andrius Velička („Žalgiris“): „Didelių komentarų nebus. Svarbiausias tikslas pasiektas - trys taškai. Tai svarbiausia. Žinojome, kad su „Kruoja“ niekada nėra lengva žaisti. Matėte, net pirmajame kėlinyje visa jų komanda buvo savo aikštės pusėje. Ne tai, kad savo pusėje - kažkur ant 40 metrų.  R.Beniušis jeigu dirbo gynyboje, tai čia jau kažkas neįtikėtino. Planas buvo laimėti, planas - įvykdymas.“

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Rungtynėms ruošėmės žinodami ir suprasdami „Žalgirio“ jėgą. Net ir be kelių žaidėjų komanda rodo gerą futbolą, todėl neatsitiktinai yra lyderiai. Mes žaidėme savo žaidimą, stengėmės daugiau gintis ir ieškojome momentų atverti varžovų gynybą bei sėkmingai užbaigti rungtynes. Abi komandos taktiškai žaidė gerai ir nesudarė viena kita galimybių, nors buvo pusėtinų monetų tiek pirmajame, tiek antrajame kėliniuose. Galbūt „Žalgiris“ žaidė aštriau, bet tikrų progų sukurti jiems neleidome. Savo klaidomis leidome jiems žaisti netoli savo baudos aikštelės. Patys galėjome realizuoti standartines padėtis. Nesugebėjome ir praleidome greitą ataką, kuri baigėsi apmaudžia klaida ir įvarčiu rungtynių pabaigoje. Reikia pagirti vaikinus, jie stengėsi, išpildė užduotis, bet tai - futbolas.“

Valdas Pocevičius („Kruoja“): „Rungtynės vyko pagal apibrėžtą planą, tik nepavyko įmušti. Gynėmės, vykdėme trenerio užduotis. Vartininko kaltinti negalima, klaidų pasitaiko ne tokiems specialistams. Aikštė abiems komandoms vienoda, abi prisitaikė ir žaidė savo futbolą. Nelemta klaidelė išmušė visus iš ritmo, bėgome lyginti. Standartų atlikimas yra mūsų stiprioji pusė. Visada stengiamės juos akcentuoti ir įmušti įvartį.“