„Žalgirio“ pasirodymas Sevilijoje pranoko lūkesčius

Arūno Kisieliaus nuotr.
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pirmame UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo mače labai garbingai pasipriešino elitiniam Europos klubui.

Valdo Urbono treniruojama sostinės komanda išvykoje 0:1 (0:1) pralaimėjo daugkartinei Europos lygos laimėtojai „Sevilla“ ekipai.

Rungtynių pradžioje prie vilniečių vartų buvo itin karšta. Šeimininkai kėlė ne vieną kampinį, daug darbo turėjo vartininkas Džiugas Bartkus, kuriam pavyko atremti pavojingus Evero Banegos bei Nolito smūgius.

Atsimušę nuo „Sevilla“ futbolininkų atakų škvalo, žalgiriečiai sykį kėlinio viduryje privertė varžovų gynėjus kaip reikiant paplušėti. Saulius Mikoliūnas šalia baudos aikštelės puikiai suklaidino varžovą, tačiau saugo perdavimas adresatų nepasiekė.

34-ąją minutę Slavko Blagojevičiaus pražangą prieš varžovą puikiai išnaudojo E. Banega. Argentinos rinktinės saugas puikiu baudos smūgiu perkėlė kamuolį per gyvatvorę ir šis suspurdėjo Dž. Bartkaus ginamų vartų tinkle.

Netrukus „Žalgirio“ vartininkas atrėmė dar vieną Nolito smūgį, tačiau kitoje aikštės pusėje teko paplušėti ir tiesioginiam oponentui Tomašui Vaclikui. Tomašas Šimkovičius iš puikios situacijos smūgiavo į čeką, o dar vėliau pastarajam teko gelbėti savo komandą po akistatos su Louisu Ogana.

52-ąją minutę Dž. Bartkus vėl parodė savo meistriškumą, kai puikiai už galinės linijos nukreipė galingai Aleixo Vidalio spirtą kamuolį.

Po dešimties minučių „Žalgiris“ susikūrė geriausią rungtynių progą. L. Ogana atliko perdavimą L. Antaliui, šis meistriškai baudos aikštelėje suklaidino varžovą, tačiau smūgiavo tiesiai į T. Vacliką.

Ispanijos klubo žaidimą priekyje labai pagyvino Kolumbijos rinktinės saugas Luisas Murielis. Žalgiriečių laimei, futbolininko smūgiai skriejo pro šalį.

Per likusį laiką „Žalgiriui“ teko daug gintis, tačiau tą sostinės klubas darė gana šaltakraujiškai ir išlaikė įvarčio deficitą.

„Žalgirio“ sudėtis: Dž. Bartkus, D. Slijngardas, M. Mbodjis, M. Tomičius, R. Baravykas, S. Blagojevičius, J. Manzorro (76 min. D. Šimkus), S. Mikoliūnas (74 min. S. Nyuiadzi), L. Antalis (89 min. V. Filipovas), T. Šimkovičius, L. Ogana.

Atsakomąsias rungtynes abi komandos žais rugpjūčio 16-ąją dieną Vilniuje.