„Žalgirio“ nepralaimėtų rungtynių serija baigėsi Klaipėdoje (komentarai)

21-erių nepralaimėtų Vilnius „Žalgirio“ rungtynių serija „SMScredit.lt A lygoje“ nutrūko. Čempionato lyderiai išvykoje rezultatu 3:1 (2:0) nusileido vienam iš pagrindinių konkurentų kovoje dėl aukso Klaipėdos „Atlantui“ ir patyrė antrąjį pralaimėjimą sezone. Antrąkart įveikęs vilniečius uostamiesčio klubas pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą, aplenkdamas dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Panevėžio „Ekraną“.

Pliaupiantis lietus ir šlapia aikštė trukdė komandoms demonstruoti technišką futbolą. Po ilgos pertraukos ant natūralios vejos rungtynes Klaipėdoje žaidęs „Atlantas“ leido atidavė kamuolio kontrolę svečiams ir rengė pavojingus greitus išpuolius.

6-ąją minutę Marius Papšys prasiveržė dešiniu kraštu ir perdavimu surado laisvą Gediminą Krušą, tačiau šio smūgį blokavo laiku vartininkui į pagalbą suskubęs Luka Peričius.

Kėliniui įpusėjus, „Atlantas“ galėjo išsiveržti į priekį po kampinio, tačiau su gynėju kovojusiam Lukui Artimavičiui smūgis iš kelių metrų nepavyko, Armantas Vitkauskas kamuolį nesunkiai sugavo.

Pirmąjį pavojingą momentą prie aikštės šeimininkų vartų „Žalgiris“ surengė tik 28-ąją minutę. Mantas Kuklys griebėsi už galvos, kai kamuolį pasiuntė tiesiai į Mantą Galdiką po to, kai, paslydus gynėjui, į baudos aikštelę įsiveržė ir perdavimą atliko Pavelas Komolovas.

Po keturių minučių pasipylė kraujas. Marius Kazlauskas, kovodamas su Ryčiu Leliūga keliu prakirsto „Žalgirio“ saugui galva. Kol komandos medikai žalgiriečiui suteikė pagalbą, vilniečiams teko rungtyniauti mažumoje. Tuo pasinaudojęs „Atlantas“ išsiveržė į priekį.

38-ąją minutę Skirmantas Rakauskas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir atidavė puikų perdavimą Donatui Kazlauskui. Vienas prieš vartus atsidūręs saugas stipriu smūgiu nepaliko A.Vitkauskui jokių šansų.

Po penkių minučių L. Peričius nugriovė aktyviai žaidusį G.Krušą baudos aikštelės prieigose. Prie kamuolio stojo pats saugas ir puikiu baudos smūgiu pažeme antrą kartą nuginklavo vilniečių vartininką, kuriam beliko priekaištauti gyvatvorėje stovėjusiems ir kamuolį praleidusiems komandos draugams.

Po pertraukos „Žalgiris“ į aikštę iš karto metė Andrių Veličką ir užgulė aikštės šeimininkų vartus.  51-ąją minutę M.Kuklys antrą kartą rungtynėse griebėsi už galvos, kai jo į tuščią vartų kampą pasiųstas kamuolys kliudė M.Kazlauską. Prieš šį smūgį puikiai sužaidė M.Galdikas, kumščiais atrėmęs pavojingą Ramūno Radavičiaus perdavimą.

Netrukus sudrebėjo „Atlanto“ vartų skersinis, kai kamuolį į jį galingų smūgiu galva pasiuntė L.Peričius, R.Radavičiui pakėlus baudos smūgį. Tačiau „Žalgirio“ gynėjas savo šansą išnaudojo 73-ąją minutę, puikiai „uždarydamas“ M.Kuklio pakeltą kamuolį po klaipėdiečių pražangos.

Kėlinio pabaigoje neįtikėtiną reakciją pademonstravo M.Galdikas, puikiu šuoliu į kampinį nukreipęs A.Veličkos smūgį iš kelių metrų. Po vilniečių pakelto kampinio Paulius Janušauskas tolimu smūgiu pataikė virpstą.

Jau per teisėjo pridėtą laiką po pražangos visa „Žalgirio“ komanda nuskubėjo į aikštės šeimininkų baudos aikštelę, norėdama išlyginti rezultatą, ir buvo nubausta. Apsigynęs „Atlantas“ surengė žaibišką kontrataką. Du klaipėdiečiai išbėgo prieš vartininką . Po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Urbšys sulaukė nesavanaudiškai sužaidusio D.Kazlauko perdavimo ir įtvirtino puikią „Atlanto“ pergalę.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Noriu padėkoti sirgaliams, kurie atėjo, nepaisydami lietaus, ir palaikė komandą. Tiesą sakant, to nelaukiau, todėl buvau maloniai nustebintas aš, trenerių štabas ir komanda, kad mūsų palaikyti atiejo tiek daug žmonių. Išanalizavęs ankstesnes mūsų rungtynes su „Žalgiriu“, noriu pasakyti, kad abejuose mačuose, kuriuose pralaimėjome 0:1, įvarčius praleidome kontratakose. Šiandien žaidė pakankamai jauna sudėtis, bet užduotis buvo nepraleisti kontratakų, gintis iš arti ir patiems greitai pereiti į puolimą. Mums tai pavyko. Antrajame kėlinyje jauni žaidėjai, ypač gynėjai, kurių vienam - 19 metų, ir saugai, kuriems 17 ir 19 metų, Žalgiriui“ suaktyvinus spaudimą, negalėjo organizuoti žaidimo toliau nuo mūsų vartų, todėl žaidimas tapo nervingas. Šiandien buvome vieninga komanda.“

Marius Kazlauskas („Atlantas“): „Visus klaipėdiečius sveikinu su nuostabia pergale. Emocijos liejasi iki šiol, visi laiminingi, patenkinti. Su „Žalgiriu“, nežiūrint į turnyro lentelę, kurioje jie vietoje - pirmoje, paskutinėje ar antroje - visada vyksta principinė kova. Džiaugiamės, kad nugalėjome. Aišku, rungtynės nebvuo lengvos, sunki kova, beveik visą antrą kėlinį gynėmės. Įvykdėme žaidimo planą ir pasiekėme pergalę. Žaidėme nuo gynybos ir laukėme savo kontratakų. Antrajme kėlinyje gal per daug atsitraukėme į gynybą, bet tai davė vaisių. Pergalė yra pergalė. Išsaugojome teorines galimybes pakovoti dėl pirmos vietos. Kodėl nepakovoti?“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Mano nuomone, sirgaliams taip buvo labai įdomios rungtynės tarp dviejų pirmaujančių čempionate komandų. Finalinis rezutlatas mūsų netenkina. Kiekvienas įvartis visiškai pakeičia situaciją aikštėje, ypač, tokiose rungtynėse, kuriose susitinka aukščiausios klasės komandos. Esu nelaimingas, kad praleidome tuo momentu, kai 5 minutes aikštelėje žaidėme be vieno žaidėjo. Tuo metu per daug rizikavome ir šioje sunkioje aikštėje padarėme kvailą klaidą. Tai buvo labai svarbus momentas galutiniam rezultatui. Antrasis įvartis - po standartinės situacijos. Tokiais momentais visada galima praleisti. Po pertraukos, žinoma, bandėme pakeisti situaciją. Turėjome keletą puikių progų įmušti ir išlyginti. Žinoma, buvome pajėgūs ir laimėti, tačiau, atsižvelgiant į viską, kas vyko, rezultatas 2:2 būtų labiausiai atspindėjęs tai, kas vyko aikštėje.“

Luka Peričius („Žalgiris“): „Mums tai buvo sunkios rungtynės. Kovojome nuo pirmos minutės iki pabaigos. Ne itin gerai pradėjome rungtynes. Praleidome du įvarčius ir po to buvo labai sunku pilnai atsitiesti. Bandėme tai padaryti antrajame kėlinyje, bet 20 jo minučių mums labai nesisekė. Turėjome daug progų, spaudėme varžovus, bet kamuolys vartuose neatsirado.“