"Žalgirio" dominavimas tęsiasi (komentarai)

Sekmadienį LFF stadione vykusiose "SMScredit.lt A lygos" XV turo rungtynėse VMFD "Žalgirio" komanda nepaliko vilčių pasipriešinti Pakruojo "Kruojai". Vilniaus reprezentacinė futbolo ekipa dar vieną įspūdingą pergalę iškovojo rezultatu 4:0 (3:0).

Du įvarčius nugalėtojams pelnė puolėjas Kamilis Bilinskis, po vieną pridėjo saugai Pavelas Komolovas ir Takuya Kanai.

Mačo pradžioje sėkmingai žalgiriečių atakas stabdę Pakruojo futbolininkai atsilaikė tik 17 minučių. Tuomet žaliai balti komandinėmis pastangomis ir tiksliais perdavimais sudraskė svečių gynybą, o kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Kamilis Bilinskis.

Puolėjas jau kitos atakos metu galėjo padvigubinti šeimininkų pranašumą, tačiau "Kruoją" nuo įvarčio išgelbėjo virpstas. Labai aktyviai rungtyniavęs lenkas savo galiausiai pasiekė 31 minutę. Varžovų baudos aikštelėje mikrodvikovą laimėjęs žalgirietis smūgiu galva pasižymėjo antrą kartą.

Nė neketinę sustoti vilniečiai "Kruojos" vartininką vėl nuginklavo prieš pat pertrauką. 43 minutę savo techninius sugebėjimus priešininkų baudos aikštelėje pademonstravęs Pavelas Komolovas suklaidino gynėjus bei meistriškai įmušė trečiąjį įvartį.

Nors antrajame kėlinyje "Žalgiriui" liko sutvarkyti tik formalumus, "Kruojai" lengvesnio gyvenimo nebuvo. Galingas spaudimas, grėsmingos atakos antroje susitikimo pusėje nuolat lydėjo svečius, kurie ketvirtą kartą palūžo 68 minutę, pasižymėjus po keitimo aikštėje pasirodžiusiam japonui Takuya Kanai.

Užtikrintai "Kruoją" įveikę žalgiriečiai iškovojo 35-ąjį tašką, garantuojantį vienvaldžio lyderio poziciją Lietuvos čempionate.

Treneris Marekas Zubas ("Žalgiris"): "S varbiausia mums - trys taškai. Nesu patenkintas mūsų žaidimo kokybe antajame kėlinyje. Pirmoje susitikimo dalyje pasiekėme puikų rezultatą. Pertraukos metu pakeitėme du svarbius futbolininkus, galbūt todėl žaidimo lygis nebuvo pakankamas, tačiau antrajame kėlinyje vistiek privalėjome ir toliau žaisti taip, kaip pirmajame. Darbar riktinių pertrauka, todėl vyksime į stovyklą Nidoje, kur žaisime dvi draugiškas rungtynes. Nuo šio momento yra laikas pradėti galvoti ir pradėti ruoštis apie Europos lygos atranką. Šį laiką aukosime pasiruošimui. Privalome būti labiau efektyvus susikurtuose momentuose, nes prieš tokias komandas kaip "Kruoja" to užtenka, kad laimėti, bet kai žaisime prieš stipriausias komandas, galime turėti vos vieną, kitą progą, kurias bus būtina išnaudoti. Todėl aš nesu patenkintas mūsų efektyvumu prieš vartus. Tai jau mūsų nuodėmė. Todėl bene po kiekvienų rungtynių, kai žaidžiame prieš silpnesnius varžovus, man tai tenka kartoti. Efektyvumas yra labai svarbus mūsų komandai, mūsų puolėjams ir atakuojantiems žaidėjams. Jie nėra pakankamai efektyvūs mušant įvarčius. A lygai rezultatai yra geri, bet aš galvoju apie tarptautines rungtynes. Tai šiuo metu yra mūsų tikslas, todėl progų išnaudojimas yra nepaprastai svarbus."

Vedranas Gercas ("Žalgiris"): "Pirmas 20 minučių nežaidėme gerai, nors turėjome keletą progų. Įmušę pirmąjį įvartį atskiratėme įtampos ir pradėjome žaisti daug geriau. Pirmajame sužaidėme 0:0, dabar - 4:0. Parodėme, kad esame teisingame kelyje. Pirmiausia, esame patenkinti pergale 4:0, nes tesiame rungtynių serija, kurioje mušame daug įvarčių ir nieko nepraleidžiame. Kiekvienose rungtynėse kartais gali įmušti dvigubai daugiau, bet ne visada lydi sėkmė. Manau, šiuo metu žaidžiame gerai. Žinoma, treneris nori, kad mes kaskart žaistume geriau, bet mes ir dabar žaidžiame gerai. Esami pilni pasitikėjimo ir šiuo metu visi varžovai turi galvoti apie mus, o ne mes apie juos. Kaip ir pirmose rungtynėse jie žaidė gynybinį žaidimą, mėgino neleisti mums įmušti. Tada jiems pasiekė, bet šiandien mes parodėme, kad esame geresni."

Treneris Aidas Dambrauskas ("Kruoja"): "Šiandien "Žalgiris" važiavo Mersedesu, o mes šiek tiek prastesne mašinyte. Labai sunku, nes daug žaidėjų yra traumuoti ir į aikštę tenka mesti žaidėjus iš dublerių komandos. Jei jų nebūtų, turėtume dar daugiau problemų. Neturėjome "Žalgiriui" ką priešpastatyti. Pirmajame kėlinyje įvarčiai į krito po grubių klaidų, negaliu pasakyti, gynėjų ar saugų klaidų. Aišku, "Žalgiris" turėjo daugiau momentų. Rezultatas atspindi įvykių eigą. Antrajame kėlinyje varžovai sumažino žaidimo tempą, rezultatas jau buvo praktiškai aiškus, todėl buvo gal kiek lengviau. Aišku momentų irgi sukūrė, bet pasinaudojo tik vienu. Viskas normalizuosis, dirbam, ieškom. Tikiu, kad per langą pasipildysime 5-6 žaidėjais. Yra kandidatų lietuvių, yra ir užsieniečių. Vedamos derybos. Porą savaičių nežaisim, tai turime suplanave draugiškas rugntynes su Jelgava. Daug žaidėjų atvažiuos į peržiūrą ir pradėsime komplektuoti komandą kone iš naujo."

Robertas Sutangarejevas ("Kruoja"): "Sunku, aišku. A lyga - vis tiek ne dublerių čempionatas. Varžovas yra turbūt geriausia komanda lygoje dabar. Smagu žaisti, bet varžovai daug žaisti su kamuoliu neleido, daugiau teko gintis. Šiandien komandai pritrūko jėgų žaisti visas 90 minučių. Ką padarysi. Antras kėlinys bvuo geresnis, pirmajame praleidome tris įvarčius. Galbūt "Žalgiris" šiek tiek sustojo, mums buvo lengviau. Patys šimtaprocentinių progų neturėjome, buvo kelios pusprogės po standartų. Jei būtume įmušę, gal būtų buvę lengviau. Stipri komanda, sunku žaisti. Turbūt nusipelnė jie šiemet A lygą laimėti. Linkiu "Žalgiriui" kuo didžiausios sėkmės."