Žaibišką įvartį įmušęs „Atlantas“ išvargo pergalę Šiauliuose (komentarai)

50-ąją sekundę Evaldo Razulio pelnytas įvartis atnešė Klaipėdos „Atlantui“ sunkią pergalę Šiauliuose prieš vietos „Šiaulių“ komandą „SMScredit.lt A lygoje“. Minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikę varžovus, klaipėdiečiai turnyro lentelėje iki 5 taškų padidino atotrūkį nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Panevėžio „Ekrano“.

Geresnės dvikovos pradžios „Atlantas“ vargu ar galėjo tikėtis. Pačios pirmosios klaipėdiečių atakos metu kairiuoju kraštu prasiveržė Ernestas Veliulis ir atliko idealų perdavimą į vartininko aikštelę įkirtusiam E.Razuliui, kuris lengvai išvedė savo komandą į priekį.

Įmušę įvartį, svečiai neatsipalaidavo. 8-ąją minutę M.Papšys stipriai ir tiksliai smūgiavo į viršutinį vartų kampą po Manto Fridriko pražangos, tačiau puikiai sužaidė Paulius Pocius, šuoliu nukreipdamas kamuolį į kampinį.

Didelėmis pajėgomis bandę užsitikrinti savo vartų saugumą, „Šiauliai“ link varžovų vartų priartėdavo retai. Iš toli pabandė smūgiuoti Arminas Vaskela ir Tomas Birškys. Pastarojo smūgis 13-ąją minutę privertė pirmąjį kartą kėlinyje į žaidimą įsijungti Mantą Galdiką.

Standartinės „Atlanto“ padėtys aikštės šeimininkams kėlė daug nemalonumų. 15-ąją minutę P.Pociui dar kartą teko gelbėti komandą, kai, M.Papšiui pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, E.Razulis galva pasiuntė kamuolį į vartus. „Šiaulių“ vartininkas pademonstravo neįtikėtiną reakciją atremdamas smūgį, o pakartotinis svečių bandymas nepavyko, dviem klaipėdiečiams nepasidalinus kamuolio.

Po minutės E.Razulis turėjo idealią progą padvigubinti persvarą, tačiau gynėjų be priežiūros paliktas puolėjas gavo perdavimą iš dešiniojo krašto, tačiau uždelsė smūgiuoti ir spėjęs prie jo prišokti Klimas Gusočenko blokavo kamuolį.

Kėlinio viduryje M.Papšys gražiu reidu įsiveržė į baudos aikštelę ir po kontakto su gynėju krito, tikėdamasis 11 metrų baudinio, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Artėjant pertraukai, „Atlanto“ atakų bangos aprimo, vis dažniau kamuolį ėmė kontroliuoti šiauliečiai, tačiau sukurti pavojingų momentų saulės miesto komandai nesisekė. Įsiminė tik tolimas A.Vaskelos smūgis, šiauliečiams surengus greitą ataką, po kurio kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, todėl, nesužaidus ir 15-os minučių „Atlanto“ treneriai atliko dvigubą keitimą. Aikštėje pasirodęs Andrius Bartkus galėjo pelnyti įvartį po svečių kontratakos, tačiau, gavęs perdavimą baudos aikštelėje smūgiavo nestipriai. Vartus palikusį P.Pocių nuo didelių nemalonumų išgelbėjo į gynybą grįžęs A.Vaskela, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

72-ąją minutę po standartinės „Atlanto“ situacijos šiauliečiai surengė žaibišką kontrataką, bet  vienas prieš vartus išvestas Dovydas Medžiaušis nepasiekė kamuolio ir įsirėžė į jį pasitikusį M.Galdiką.

Rezultatyvaus perdavimo autorius E.Veliulis galėjo pelnyti įvartį ir pats 82-ąją minutę, tačiau, iššokęs vienas prieš P.Pocių, nesugebėjo pergudrauti „Šiaulių“ vartininko, kuris laiku paliko vartus.

Rungtynių pabaigoje M.Fridrikas ilgu perdavimo vieną prieš vartus išvedė Niko Tokičių, tačiau puolėjas galva per stipriai prasimetė kamuolį pro jį pasitikusį M.Galdiką ir jo nepavijo.

Per teisėjo pridėtą laiką Tadas Eliošius pasinaudojo išlyginti rezultato nuskubėjusių šiauliečių klaida gynyboje, įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiu pažeme į tolimą vartų kampą nepataikė.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Mūsų rungtynės su „Šiauliais“ šiame sezone visada būna sunkios. Galėjome per pirmas 20 minučių įmušti tris įvarčius, būtų buvę lengviau, bet neįmušume, todėl vėliau buvo labai sunkus, nervingas mačas. Antrajame irgi galėjome įmušti, tačiau galėjome ir praleisti. Gerai tai, kas gerai baigiasi. Trys taškai ir dabar ruošimės dvikovai su „Žalgiriu“. Jei būčiau T.Eliošių išleidęs į vartus vietoje traumą patyrusio M.Galdiko, tada būčiau rizikavęs, dabar rizikos jokios nebuvo. Mūsų jauni vaikinai viduryje šiek tiek nesusitvarkė. „Šiaulių“ komanda turi gerą saugų liniją - T.Eliošių ir A.Vaskelą, kurie žaidė gerai. Nuo 25 minutės jie mūsų vidurio liniją ėmė apžaidinėti, todėl keitimai labiaus patyrusiais žaidėjais prašėsi. Jei ir toliau taip būtume rungtyniavę, galėjome praleisti įvartį. „Šiauliai“ - gera komanda, jie šiandien žaidė labai gerai. Manau, jie turėtų užimti aukštesnę turnyro lentelės vietą. Jų žaidimas man šiandien labai patiko.“

Evaldas Razulis („Atlantas“): „Sunkios rungtynės. Svarbiausia - trys taškai. Žaidėme ne pačias geriausias rungtynes. Tik pirmas 15 minučių žaidėme gerai, galėjome įmušti daugiau. Dabar jau laukiame kitų rungtynių su „Žalgiriu“ taurės turnyre, dar vienas mūšis. Pirmoje atakoje buvo geras perdavimas, nereikėjo nieko daryti, tik pastatyti koją. Galėjau įmušti ir daugiau, bet ką padarysi. Turėjome planą įmušti iki 20 minutės, kad būtų lengviau. Tačiau būtent po 20-os minutės kažkodėl pasėdome. Antrajame irgi buvo progelių, galėjome ir praleisti tokį kvailoką įvartį, jei būtų daugiau nepasisekę, todėl buvo nervingos rungtynės. Su N.Valskiu nėra ką varžytis - kiek kris, tiek įmušiu. Daug rungtynių praleidau dėl traumos, gal ir nepavyks jo pavyti. Man svarbiausia, kad komanda išlaikytų antrąją vietą. Įvarčių galbūt bus ir daugiau. Pirmajame pritrūko sėkmės, ir vartininkas ištraukė keletą progų. Antajame galbūt pavargau. Čia futbolas - visų nesumuši.“

Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Pirmą kėlinį išėjome užmigę, praleidome įvartį. Po jo dar turėjome momentų, galėjome praleisti ir antrą. Bet po to atsibudome ir 15 paskutinių pirmo kėlinio minučių perėmėme iniciatyvą, smūgiavome į vartus, sukūrėme aštrių momentų, bet įvarčio pasiekti nesisekė. Antrasis kėlinys jau buvo geresnis, bet prie savų vartų neatidžiai sužaidėme, praleidome momentų, taip pat neišėjo patiems pasiekti įvarčio. Mums daug ko trūksta, bet noriu pagirti vyrus, kad, išskyrus pusę pirmojo kėlinio, atidavė visas jėgas, stengėsi, kovojo iki galo. Rezultatu nesu patenkintas, bet žaidimas iš dalies patenkino. „Atlantas“ pradėjo agresyviai, nusiteikę, įmušė įvartį, buvo labai pavojingi standartai, nemažai pavojų prie mūsų vartų. Mes tokių šimtaprocentinių progų neturėjome. Buvo aštrių smūgių, aštrių perdavimų, bet to nepakako. Tokios situacijos, kai tenka žaisti trim puolėjais, kardinaliai keičia žaidimo braižą. Bandome kontroliuoti kamuolį, o čia reikia jį mušti į priekį, todėl į tai atkreipsiu dėmesį ir paskutinių minučių atakas bandysime atidirbti treniruotėse.“

Paulius Pocius („Šiauliai“): „Sunkios rungtynės buvo. Labai klampi aikštė. Visi po rungtynių skundėsi, kad labai sunkios kojos. Pirmajame kėlinyje turbūt turėjo kristi kokie penki įvarčiai, kampinių gal dešimt buvo. Galvojau, kad bus ne kokios rungtynės, bet vėliau, likus 15 minučių iki pertraukos, kažkaip komanda įsibėgėjo, pradėjome geriau žaisti, žaidimas išsilygino. Antrajame žaidėme taip, kaip visąlaik turėtume žaisti. Rungtynių pradžia buvo tragiška. Mes nuolat arba pirmą, arba paskutinę minutę gauname įvarčius. Turbūt trūksta susikaupimo. Jauna komanda - nesusikaupia.“