Vilniaus ekipos žaidė kontrolinius mačus

Elvio Žaldario nuotr.

Trečiose kontrolinėse rungtynėse Turkijoje Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis 0:0 su Ukrainos klubu „Oleksandrija“.

„Žalgirio“ starto sudėtyje po pastarųjų kontrolinių rungtynių įvyko septyni pasikeitimai. Komandoje debiutavo gynėjas Nassimas Hnidas, pirmą kartą šiemet žaidė Oliveris Buffas.

Rungtynių pradžioje aktyvesni buvo ukrainiečiai, 7 minutę po varžovų smūgio galva baudos aikštelėje kamuolį atmušė vartininkas Edvinas Gertmonas.

Žalgiriečiai kėlinio viduryje įsižaidė ir vis dažniau lankėsi prie varžovų vartų, bet itin pavojingų progų nesukūrė. 35 min. E. Gertmonui teko atmušti varžovų smūgį iš dešinio krašto.

Po pertraukos žalgiriečiai atliko devynis keitimus sudėtyje, aikštėje pirmą kartą pasirodė ir naujokas Stipe Vučuras.

Abiejų komandų atakoms antrajame kėlinyje trūko tikslumo.

57 min. Nauriui Petkevičiui pavyko pabėgus nuo gynėjų pasiųsti kamuolį į vartus, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Arčiausiai tikslo varžovai buvo 86 minutę, tačiau baudos aikštelėje iš 10 metrų smūgiavo šalia vartų.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais šeštadenį su Šiaurės Makedonijos atstovais „Škupi“.

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas, Petaras Mamičius (46 min. Joelis Bopesu), Dimašas Kaškenas (46 min. Stipe Vučuras), Nassimas Hnidas (46 min. Kipras Kažukolovas), Mario Paveličius, Yukiyoshi Karashima (46 min. Nicolasas Gorobsovas), Paulius Golubickas (46 min. Ovidijus Verbickas), Oliveris Buffas (46 min. Fabienas Ourega), Billalas Sebaihi (46 min. Gustas Jarusevičius), Donatas Kazlauskas (46 min. Romualdas Jansonas (79 min. Mathiasas Oyewusi)), Meinardas Mikulėnas (46 min. Nauris Petkevičius).

***

Ketvirtose priešsezoninėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ „Sportimos“ manieže 3:0 nugalėjo Alytaus „Dainavą“ bei iškovojo trečią pergalę. Po įvartį nugalėtojams pelnė Tomas Dombrauskis, Rokas Filipavičius ir Colinas Odutayo.

Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis prieš „Panevėžį“, Pablo Villaras starto sudėtyje atliko tris keitimus. Pirmąkart po sunkios traumos į aikštę žengė Olaide Badmus, taip pat – Danielis Misiūnas ir Valdas Paulauskas. Vos prasidėjus rungtynėms, prireikė ir ketvirtojo keitimo, nes Milošui Spasičiui lūžo nosis.

Kol gynėjas buvo vežamas į ligoninę, jo komandos draugai atrodė kiek pasimetę. Per pirmas 20 minučių įsiminė vienintelis T. Dombrauskio šansas iškart po to, kai alytiškiai suklydo lygioje vietoje.

Patys „Dainavos“ futbolininkai po kampinių pora kartų grasino Armanto Vitkausko vartams, tačiau abiem atvejais triumfavo „Riterių“ vartininkas.

Įsibėgėjus kėliniui, vilniečiai po truputį pradėjo didinti tempą ir tai davė vaisių. Po vienos iš varžovų klaidų, puikiu smūgiu į artimąjį vartų kampą pasižymėjo T. Dombrauskis. Tai jau antrasis šio saugo įvartis paruošiamajame cikle.

Atrodo, kad tas įvartis išlaisvino komandą ir jai viskas pradėjo sektis daug geriau – tiesa įvarčių iki pertraukos daugiau įmušta nebuvo. Antrasis įvartis krito sužaidus devynias minutes antrajame kėlinyje. Po keitimo pasirodęs Marianas Šmatlakas vienas prieš vieną išvedė R. Filipavičių, kuris padvigubino skirtumą.

Iškart po to, „Dainava“ pakeitė visus dešimt aikštės žaidėjų. Po truputį savo sudėtį pradėjo keisti ir P. Villaras, tad paskutines 20 minučių abi ekipos, iš esmės, žaidė B sudėtimis. Dar prieš tai po skersuoto kamuolio į baudos aikštelę, iš kelių metrų smūgiu į tolimąjį kampą pasižymėjo C. Odutayo.

Kitas rungtynes „Riteriai“ šeštadienį Kaune žais su „Hegelmann“ futbolininkais.

„Riterių“ starto sudėtis: A. Vitkauskas, V. Borovskis, O. Badmusas, S. Filipovičius, M. Spasičius, F. La Mantia, V. Paulauskas, T. Dombrauskis, C. Odutayo, R. Filipavičius, D. Misiūnas.