V.Dambrauskas iš žalgiriečių tikisi didesnio žaidimo tempo

Treniruočių stovyklai Slovėnijoje pasiekus zenitą, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai surengė antrąsias treniruočių pobūdžio rungtynes su Ukrainos „Premier“ lygoje rungtyniaujančia „Oleksandriya“ ekipa. Komandos trenerio Valdo Dambrausko manymu, jo futbolininkams tai buvo puiki patirtis, tačiau jiems reikia didinti savo žaidimo tempą.

Kardinaliai sudėtį pakeitę ir eksperimentų ėmęsi žalgiriečiai abu rungtynių įvarčius praleido pirmajame kėlinyje, o antroje mačo dalyje nepavyko pasinaudoti varžovų vartų apgultimi, tad rungtynės baigėsi neigiamu rezultatu 0:2 (0:2).

„Jau iš anksto žinojome, kad vidurinės stovyklos rungtynės bus daugiau treniruočių pobūdžio. Leidome beveik visiems futbolininkams pažaisti ir pajusti rungtynių ritmą. Žinoma, rezultatas nėra toks, kokio norėjome, tačiau šiose rungtynėse ieškojome atsakymų į tam tikrus klausimus, kuriuos norime pataisyti prieš Čempionų lygą.

Tiems futbolininkams, kuriems neteko rungtyniauti pirmose draugiškose rungtynėse, nėra lengva adaptuotis prie tokio tempo, kuomet varžovų ekipa neleidžia mums žaisti, ilgai priiminėti sprendimų, kuomet reikia labai greitai atlikti visus veiksmus. Mes į Slovėniją būtent dėl to ir atvykome, kad žaistume dar greičiau ir didintume savo tempą. Ši patirtis, kurios jie įgavo, bus labai svarbi ateityje. Mūsų treniruočių procesas čia nesustoja, turime išanalizuoti šį mačą ir galiausiai atlikti generalinę repeticiją su Grozno „Terek“ ekipa“, – teigė V. Dambrauskas.

Šiemet pirmą kartą pagrindinėje „Žalgirio“ ekipoje pasirodęs Dominykas Barauskas sužaidė visas 90 minučių, tačiau nedžiūgavo dėl rungtynių baigties.

„Bandėme išpildyti trenerio nurodymus, tačiau matome, kad rezultatas yra neigiamas. O tai reiškia, kad nežaidėme taip gerai, kaip turėjome. Manau, kad atrasime ir pozityvių, ir neigiamų dalykų. Svarbiausia dabar juos išanalizuoti ir pasiruošti Čempionų lygos rungtynėms.

Nemanau, kad mums trūko aštrumo puolime. Turėjome nemažai progų, ypač antrojo kėlinio antroje dalyje mes buvome prispaudę varžovus prie jų vartų. Gaila, kad mums nepavyko tų progų išnaudoti. Neplanavome, tačiau taip gavosi, kad atakos labai dažnai vykdavo būtent tame krašte, kuriame rungtyniavau. Visų rungtynių metu jaučiau labai didelį žaidimo tempą, prie kurio nesu pripratęs. Manau, kad man tai buvo labai gera praktika“, – sakė jaunasis gynėjas.

V. Dambrauskas atskleidė, kad nors ir po pirmojo kėlinio D. Barauskas gavo šiek tiek pylos, jis futbolininko žaidimu nebuvo nepatenkintas.

„Tai yra labai jaunas futbolininkas, kuris šiame sezone dar net nerungtyniavo lygoje, o dabar turėjo iškart žaisti prieš pajėgią aukščiausios Ukrainos lygos komandą. Tiek daugiau, tiek mažiau rungtyniaujantiems futbolininkams reikėjo priprasti prie tokio tempo, kuris buvo šiame mače, ne tik Dominykui“, – sakė strategas.

Treneris taip pat teigė, kad šį kartą žalgiriečiai įvarčius praleido būtent tokiose situacijose, kurias jie norėtų pataisyti prieš rungtynes su „Astana“.

„Įvarčius praleidome pirmajame kėlinyje, o pirmasis varžovų tikslus smūgis, kaip ir rungtynėse prieš „Hajduk“, krito standartinės padėties metu. Tai yra vienas iš tų dalykų, kuriuos norime pataisyti. Kad ir kaip išanalizuotume savo priešininkus, tačiau standartinių padėčių metu varžovai gali pateikti siurprizų, todėl dėmesys joms yra visada reikalingas ir labai svarbus.

Kitą įvartį praleidome kontratakos metu, kuomet kamuolį atmušė vartininkas, tačiau Linui Klimavičiui nepavyko jo išsmūgiuoti ir jis nukreipė jį į savo vartus. Nepaisant šių dviejų akimirkų, rungtynės buvo klampios. Mūsų žaidybiniai ryšiai dar nėra tokie, kokius norėtume pasiekti. Visgi šį kartą atlikome nemažai pakeitimų sudėtyje, todėl tai yra suprantama“, – reziumavo V. Dambrauskas.

Paskutines draugiškas rungtynes žalgiriečiai žais liepos 6-ąją su Grozno „Terek“ klubu. Šiuo maču bus pabaigtas pasirengimas UEFA Čempionų lygos atrankai, kurioje klubas susitiks su Kazachstano čempione „Astana“.

Pirmasis mačas Vilniuje vyks liepos 13 dieną 20 valandą.