28 turas / Lie 16 , Telšiai
28 turas / Lie 17 , Kaunas
28 turas / Lie 19 , Alytus
29 turas / Lie 23 , Vilnius
29 turas / Lie 23 , Gargždai
29 turas / Lie 25 , Kėdainiai
Tiesiogiai 19 turas / Lie 30 18:00 , Gargždai
Tiesiogiai 19 turas / Lie 31 17:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 19 turas / Rug 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 19 turas / Rug 02 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Rug 06 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 22 turas / Rug 06 20:00 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Rug 07 17:00 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Rug 07 19:00 , Marijampolė

Turo apžvalga: reikšmingas „Bangos“ žingsnis link vietos Europoje

Turo apžvalga: reikšmingas „Bangos“ žingsnis link vietos Europoje
Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos futbolo A lygos 12-ajame ture visas tris pergales iškovojo svečiuose žaidusios komandos.

Prapliupo. Gargždų „Banga“ iki 12-ojo turo susitikimo žaidė „sausą“ liepos mėnesį, tačiau jo pabaigoje pagaliau driokstelėjo įvarčiais. Rezultatyviausią sezono akistatą sužaidę gargždiškiai 3:2 palaužė „Kauno Žalgirį“ ir nutraukė kauniečių pergalių seriją.

Maža to, abu „Bangos“ vidurio gynėjai – Deividas Padaigis ir Aleksandras Aksionovas – nukreipė kamuolį į savo vartus.

Ambicijos. Gargždų klubo vyr. treneris Tomas Tamošauskas ir komanda išsikėlė naują tikslą – bent po kartą įveikti kiekvieną čempionato ekipą. Tiesa, tą pasiekti bus itin sunku – neįveiktos vis dar yra abi čempionato lyderės.

Kita vertus, po trečios pergalės šiame sezone „Banga“ padidino savo pranašumą nuo 5-oje žengiančio „Panevėžio“ iki 6 taškų. Nors T. Tamošausko kariauna žais dar po du mačus su panevėžiečiais bei Vilniaus „Riteriais“, jų situacija kovoje dėl vietos Europos lygoje yra tikrai dėkinga.

Traumos. „Kauno Žalgiriui“ pastarosiose rungtynėse labai trūko Jurijaus Bušmano, kuris nebaigė dvikovos su „Panevėžiu“. Susidūrime su „Banga“ susižeidė dar vienas žaidėjas – šį kartą traumą patyrė Philipas Otele, kuris taip pat buvo pakeistas pirmame kėlinyje.

Serija. Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė sėkmingą liepos mėnesį, o prie to labai prisidėjo puikus Hugo Videmonto žaidimas. Gana sunkiai besiklosčiusiame mače „Panevėžyje“, kurį vilniečiai laimėjo 2:1, būtent šio prancūzo meistriškumas padėjo išplėšti svarbius 3 taškus.

H. Videmontas liepą pelnė 4 įvarčius ir tą padarė keturiuose susitikimuose iš eilės. Saugo ir puolėjo pozicijose žaidžiantis futbolininkas savo sąskaitoje turi taiklius 6 smūgius ir kartu su Josipu Tadičiumi yra rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai.

Produktyvumas. „Panevėžio“ legionierius iš Japonijos Kotaro Amemiya dar sykį pasirodė ryškiai. Vėl po keitimo į kovą mestas futbolininkas baudos smūgiu atidarė savo įvarčių sąskaitą A lygoje. Per 163 minutes liepos mėnesį K. Amemiya kartą pasižymėjo, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir įprastai atakose būdavo išties aštrus. 

Skaičius. Gana blankiai šį mėnesį rungtyniavęs rumunas Liviu Antalis pagaliau nutraukė „sausų“ mačų seriją ir pelnė įvartį Panevėžyje. 31-erių futbolininkas iš viso A lygoje pasižymėjo net 45 kartus ir tai yra vienas geriausių rezultatų tarp visų Lietuvos čempionate žaidusių legionierių.

Išsigelbėjo. Čempionė Marijampolės „Sūduva“ 12-ojo turo susitikime susikūrė neįprastai daug progų, tačiau įmušė tik 2 įvarčius. Tą padarė kroatas J. Tadičius, kuris fantastišku smūgiu „žirklėmis“ išplėšė labai svarbią pergalę – 2:1.

Sūduviečiai su 29 taškais išlaikė 3 taškų pranašumą prieš sėkmingesnį liepos mėnesį žaidusį „Žalgirį“, o kauniečių pralaimėjimas „Bangai“ padidino atotrūkį iki 7 taškų.

Duetas. „Riterius“ paskandino abu kroatai – puolėjas J. Tadičius ir krašto gynėjas Andro Švrljuga. Pastarasis futbolininkas po ilgesnės pertraukos papildė savo statistiką rezultatyviais perdavimais – jų sūduvietis turi 6 ir tai yra geriausias rezultatas šio sezono A lygoje.

Įdomu tai, kad A. Švrljuga net keturis sykius rezultatyviai asistavo būtent dvikovose su „Riteriais“.

Nesėkmės. „Riteriams“ nepavyko nutraukti pralaimėjimų serijos – nusileista buvo net šeštą kartą iš eilės ir tai buvo penktasis kluptelėjimas minimaliu rezultatu. Sostinės klubas artimiausiame mače Gargžduose neturi teisės pralaimėti – tada pakovoti dėl 4-osios vietos A lygoje, likus 7 mačams iki čempionato pabaigos, bus itin sudėtinga.

Naujasis „Riterių“ vyr. treneris Janušas Niedzwiedzas dar nedirigavo savo komandai iš techninės zonos – ten vis dar buvo Vaidas Sabaliauskas.