21 turas / Rug 05 , Šiauliai
21 turas / Rug 06 , Telšiai
21 turas / Rug 06 , Vilnius
21 turas / Rug 07 , Kaunas
21 turas / Rug 07 , Marijampolė
22 turas / Rug 12 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Rug 13 17:00 , Jonava
Tiesiogiai 22 turas / Rug 13 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 22 turas / Rug 14 17:55 , Vilnius
Tiesiogiai 22 turas / Rug 14 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 23 turas / Rug 20 17:00 , Kaunas
Tiesiogiai 23 turas / Rug 20 19:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 23 turas / Rug 21 15:00 , Vilnius
Tiesiogiai 23 turas / Rug 21 17:55 , Panevėžys

Turo apžvalga: į priekį išsiveržė „Hegelmann“

Turo apžvalga: į priekį išsiveržė „Hegelmann“
Evaldo Šemioto nuotr.

Po ketverių „Optibet A lygos“ 19-ojo turo rungtynių čempionate pasikeitė lyderis.

Puolėjai. Gargždų „Banga“ šiame sezone nė sykio nepralaimėjo Telšių „Džiugui“ – ketvirtasis komandų susidūrimas baigėsi lygiosiomis 1:1. Tai leido gargždiškiams išlaikyti 7 taškų pranašumą prieš tiesioginį konkurentą.

Šioje dvikovoje įvarčius pelnė Darius Zubauskas ir Aivaras Emsis. Pastarąjį kartą D. Zubauskas buvo pasižymėjęs kovo 26 dieną, o legionierius iš Latvijos – balandžio 13-ąją.

Oponentas. „Banga“ per pastaruosius dvejus metus gali pasigirti tuo, kuo išsiskiria reta čempionato komanda. Gargždiškiai per aštuonerias tarpusavio rungtynes nė sykio nepralaimėjo – tris kartus buvo laimėta ir penkis sykius sužaista lygiosiomis.

Benefisas. Vilniaus „Riteriai“ ketvirtuoju bandymu sugebėjo įveikti FA „Šiauliai“ futbolininkus ir tą padarė išties solidžiu stiliumi – 3:1. Ryškiausiai tame mače spindėjo 22-ejų Rokas Filipavičius, pelnęs „hetriką“ ir sužaidęs geriausią karjeros mačą.

Įspūdingai žaidęs „Riterių“ saugas per liepos mėnesį įmušė net 6 įvarčius ir tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Stabilumas. FA „Šiauliai“ puolėjas Oleksijus Ščebetunas ir toliau tęsia nuostabią seriją – ukrainietis pasižymėjo visose penkeriose žaistose rungtynėse „Optibet A lygoje“. Saulės miesto klubo atakų lyderis pelnė 7 įvarčius ir neužtruko įsitaisyti tarp rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų.

Lyderiai. Kauno rajono „Hegelmann“ komanda šoktelėjo į turnyro lentelės viršūnę po svečiuose 1:0 iškovotos pergalės prieš „Jonavą“. Mėlynai balti savo kraityje turi 43 taškus ir 2 taškais lenkia keturiais mačais mažiau sužaidusį Vilniaus „Žalgirį“.

Vis dėlto nuo rugpjūčio mėnesio „Hegelmann“ futbolininkai turės gerokai sudėtingesnį tvarkaraštį – visos keturios dvikovos su „Jonava“ bei „Banga“ jau sužaistos.

Naujokai. Pirmenybių autsaideriai ir toliau rotuoja sudėtį: į komandą atvyko ukrainiečiai – Andrijus Slinkinas ir Nazaras Mocykas, bet tai dar gali būti ne pabaiga. Po kovingo pastarojo mačo „Jonavos“ strategas Petro Kušlykas minėjo, kad tai buvo vienas iš geriausių ekipos sezono pasirodymų.

Įvartis. „Kauno Žalgiris“ trečią kartą sužaidė lygiosiomis per pastarąsias ketverias rungtynes bei šią savaitę vėl turėjo lyginti rezultatą. Žalgiriečiai akistatą su Marijampolės „Sūduva“ baigė taikiai – 2:2.

Išlyginamąjį įvartį pelnė Edvinas Girdvainis, kuriam tai buvo pirmasis taiklus smūgis „Optibet A lygoje“ nuo 2012 metų – sezono, kai jis debiutavo Lietuvos čempionate.

Pavijo. „Sūduvos“ strategas Miguelis Moreira praėjusiais metais dirbdamas „Riteriuose“ išsiskirdavo lygiosiomis – tada sostinės komanda net 16 kartų su varžovais pasidalindavo po tašką. Pastaruoju metu sūduviečiai vis dažniau žaidžia lygiosiomis ir tą padarė jau 8 sykius – tiek pat, kiek ir daugiausiai kartų tą darę FA „Šiauliai“ ir „Banga“.