19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Turo anonsas: „Hegelmann Litauen“ šansas dar labiau pakurstyti intrigą

Turo anonsas: „Hegelmann Litauen“ šansas dar labiau pakurstyti intrigą
Lino Žemgulio nuotr.

Nuo penktadienio iki sekmadienio „Optibet A lygoje“ bus sužaistos trejos 23-iojo turo rungtynės.

„Panevėžys“ – Gargždų „Banga“. Rugpjūčio 13 dieną 18 val. Panevėžys. „Aukštaitijos“ stadionas. Ankstesnės rungtynės: 4:2, 2:2

Dvikova iš Panevėžio nuo 18 val. bus transliuojama TV6 kanalu.

Į Lietuvos čempionato kovas sugrįžęs „Panevėžys“ Marijampolėje patyrė didžiausią šio sezono pralaimėjimą, kuris buvo vos ketvirtasis. Panevėžiečiai blankiau nei įprasta atrodė aikštės viduryje – prie to labai prisidėjo pirmąsias rungtynes praleidusio Tautvydo Eliošiaus netektis. Dvikovoje su „Banga“ taip pat nežais du diskvalifikuoti žaidėjai – Matheusas Bissi ir Eligijus Jankauskas, tačiau ir be jų „Panevėžys“ turi pakankamai ginklų įveikti gargždiškius ir po šio turo sugrįžti į pirmąjį trejetą.

Nepaisant Vilniuje patirto 15-ojo pralaimėjimo, „Bangos“ žaidimas akistatoje su čempionais paliko gerą įspūdį. Tiesa, ir toliau Davido Afonso treniruojamai komandai skaudžiai kerta nerealizuotos progos ir pagrindinio Simono Urbio ginklanešio stoka. „Bangos“ puolimo lyderis šiemet yra pasižymėjęs jau 8 kartus bei tą padarė abiejuose tarpusavio mačuose. „Panevėžys“ yra vienas iš pirmojo penketo atstovų, prieš kurį Gargždų klubas atėmė taškus, tačiau prastas žaidimas išvykoje šansus pateikti staigmeną verčia gana neženklius.

Vilniaus „Riteriai“ – Marijampolės „Sūduva“. Rugpjūčio 15 dieną 13 val. Vilnius, LFF stadionas. Ankstesnės rungtynės: 0:2, 1:1

Gana intensyvią atkarpą sūduviečiai užbaigs išties nelengvu maču sostinėje.

„Riterių“ gretose pastaruoju metu daugiau pozityvo: pavyko iškovoti dvi pergales ir pagaliau nutraukti pralaimėjimų dvikovose su „Kauno Žalgiriu“ seriją. Miguelio Moreira kariauna užtikrintai rikiuojasi 6-oje pozicijoje ir labai realu, kad šioje vietoje pirmenybes ir baigs – norint patekti į pirmąjį penketą, per likusius 12 mačų reikia iškovoti bent 8–9 pergales. Nepaisant to, kad „Riteriams“ nepadės diskvalifikuotas Olaide Badmusas, galime tikėtis atkaklios kovos ir netgi galimo vicečempionų kluptelėjimo.

Marijampoliečiai neturi daug laiko ilsėtis ir, įskaitant dvikovą Lenkijoje, per kiek daugiau nei pastarąsias dvi savaites žaidžia intensyviu ritmu. Visgi įtemptas tvarkaraštis leido komandos naujokams labiau priprasti vienas prie kito. Per trejas pastarąsias rungtynes pelnyti net 8 įvarčiai yra iškalbingas rodiklis – „Riteriams“ su tokia potencialiai puolime grėsminga „Sūduva“ šiemet dar neteko susidurti. Svečiams nepadės diskvalifikuotas Romainas Habranas, į kurio vietą krašte greičiausiai bus metamas Xabi Auzmendi.

„Kauno Žalgiris“ – Kauno rajono „Hegelmann Litauen“. Rugpjūčio 15 dieną 17 val. Kaunas, „Kauno Žalgirio“ FA stadionas. Ankstesnės rungtynės: 3:2, 2:2

Trečiame šio sezono derbyje susigrums skirtingą formą demonstruojančios ekipos.

Gana gilioje duobėje esantis „Kauno Žalgiris“ per pastarąsias šešerias rungtynes „Optibet A lygoje“ nė karto nelaimėjo ir po šio turo gali nukristi į 5-ąją vietą. Žalgiriečiai šį kartą neturės diskvalifikuotų žaidėjų, tačiau dvikovoje Marijampolėje nežaidė Egidijus Vaitkūnas, Martynas Dapkus ar Deividas Mikelionis. Derbyje „Kauno Žalgiris“ grumsis gausesnėmis pajėgomis ir sieks iškovoti itin svarbią pergalę, taip nuslopindamas potencialiai vis pavojingesnių varžovų entuziazmą.

Jei „Hegelmann Litauen“ futbolininkai iškovos pergalę, jie su 41 tašku 2 taškais lenks žalgiriečius, kurie bus sužaidę tik dviem akistatomis daugiau. Kauno rajono klubas skynė pergales prieš dvi paskutines čempionato ekipas, o rungtynėse su „Dainava“ kluptelėjo, nesukurdamas itin daug progų prie varžovų vartų. Tiesa, „Kauno Žalgiris“ susitiks su skirtingu varžovu negu pirmoje sezono pusėje – šį kartą Andriaus Skerlos kariauna žaidžia kokybiškesnį futbolą ir labiau pasitiki savimi, tačiau grumsis be diskvalifikuoto Thompsono Gavi.