Turnyro lentelės kaimynų dvikovoje nugalėtojas nepaaiškėjo (komentarai)

Marijampolėje „Trakai“ ir „Sūduva“ pasidalino po tašką išlaikydami lygybę tarpusavio mačuose. Atkakliame bei permainingame „SMScredit.lt A lygos“ XXII-ojo turo mače senosios sostinės riteriai nenusileido marijampoliečiams. Abi komandos įvarčių nepelnė, nors progų pasižymėti turėjo išties daug. Po šios akistatos „Sūduva“ turnyro lentelėje žengia ketvirta, o „Trakai“ sugrįžo į antrąją poziciją.

Dvikovos pradžioje abi komandos apsikeitė tolimais ir netiksliais smūgiais. Pirmosios atakos metu Vilmanto Bagdanavičiaus smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų, kiek vėliau Karolis Chvedukas smūgiavo tiesiai į Tadą Kaunecką. Greitos kontratakos metu savo laimę tolimu smūgiu pabandė Jurijus Mamajevas, tačiau Džiugas Bartkus su šia užduotimi susitvarkė patikimai.

19-ąją minutę „Trakų“ gynyboje atsivėrė didžiulė skylė. Visų rungtynių metu aktyviai rungtyniavęs Valentinas Baranovskis atliko perdavimą į baudos aikštelę visiškai laisvam K.Chvedukui, tačiau saugo smūgį galva atrėmė T.Kauneckas.

Kiek vėliau puikios progos neišnaudojęs „Sūduvos“ futbolininkas galėjo ištaisyti savo klaidą, bet smūgiavo virš vartų. Abi ekipos dar keletą sykių surezgė aštrias atakas kurių metu savo meistriškumą privalėjo demonstruoti patikimai žaidę gynėjai.

Antrojo kėlinio pradžioje buvo tikras atakų škvalas prie abiejų komandų vartų. Nuostabių progų neišnaudojo tiek „Trakų“ puolėjas Dzmitrijus Koubas, tiek ir marijampolietis K.Chvedukas.

„Sūduva“ perėmė iniciatyvą ir paskutinį pusvalandį diktavo savo sąlygas. V.Baranovskis puikiai suklaidino varžovą ir atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Marius Šoblinskas nepasinaudojo puikia proga ir smūgiavo virš vartų.

Po keitimų aikštėje pasirodę marijampoliečiai taip pat vaizdo negadino bei aktyviai įsiliejo į žaidimą. Visgi, paskutinėse atakos stadijose šeimininkams pritrūkdavo tikslumo ir dėkingos progos būdavo neišnaudojamos.

93-iąją minutę „Trakai“ galėjo pakartoti pirmojo rato rungtynių scenarijų ir nokautuoti „Sūduvos“ futbolininkus. Nuo užsitęsusios svečių atakos komandą išgelbėjo puikiai sužaidęs D.Bartkus. Jeigu ne puikūs vartininko epizodai, marijampoliečiams tektų patirti tą patį nemalonų košmarą.

Paskutinės atakos metu po pakelto kampinio šeimininkai galėjo išplėšti nuostabią ir itin svarbią pergalę, tačiau iš arti smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Rezultatas nėra blogas, nes žaidimo kokybė tenkino. Gaila, kad progų realizacija šlubavo. Manau, jeigu taip žaisime, galime kilti aukštyn. Vaikinams padėkojau už rungtynes, už pasiaukojimą ir ruošimės „Atlantui". Akcentavome, kad „Trakai" yra labai patyrusi komanda ir turime žaisti labai atidžiai. Buvo du momentai, kai „Trakai" galėjo nubausti mus. Tai parodo, kad su jais negalima atsipalaiduoti, atrodo, lyg ir žaidimą vedi ir turi progų, bet šita komanda gali įkąsti bet kada".

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai"): „Šis rezultatas nėra mums blogas. Akivaizdu, kad šiandien nebuvo geriausios mūsų rungtynės. Jos buvo įtemptos, kovingos, dinamiškos, bet techniniu ir taktiniu atžvilgiu jos nebuvo geriausios. Buvo padaryta labai daug klaidų ir nebuvo pasiekta įvarčių. Abi komandas pavedė realizacija. Išsiskyrėme taikiai ir žiūrime į priekį".

Tadas Labukas („Trakai"): „Jeigu negali laimėti - sužaidi lygiosiomis. Rungtynės buvo sunkios, „Sūduva" gerai žaidė, gerai judėjo, turėjo daug progų, bet jų neišnaudojo. Sužaidėme 0:0. Galėjome įmušti paskutinę minutę, pataikėme į virpstą. Teisėjas gal pabijojo skirti 11 metrų baudinį, manau, kad tai buvo šimtaprocentinis baudinys.Yra kaip yra".

Ilja Tsyvilko („Sūduva"): „Iš esmės rezultatas neblogas, bet, manau, turėjome laimėti. Šiandien sukūrėme daugiau progų. Buvome stipresni, man taip atrodo. Pritrūko sėkmės baigiamojoje stadijoje. „Trakai" nebloga komanda, tokie kovotojai. Nežinau, stipresni buvome, turėjome iškovoti tris taškus ir pakilti į antrąją lentelės vietą".