Turkijoje įvyko Lietuvos ir Sakartvelo čempionų akistata

zalgiris.lt nuotr.

Futbolo klubas „Panevėžys“ šį trečiadienį sužaidė ketvirtąsias kontrolines rungtynes. Išvyka į Rygos „Skonto“ maniežą baigėsi pralaimėjimu 0:2 (0:2) vietos RFS futbolininkams.

Pirmame kėlinyje iniciatyva priklausė tai vienai, tai kitai komandai – daug pavojingų epizodų nebuvo sukurta. 17-ąją minutę Ariagneris Smithas išprovokavo RFS ekipos vartininko klaidą, tačiau Sebastianas Rinconas gera proga nepasinaudojo ir į vartus nepataikė.

Artėjant pirmam kėliniui į pabaigą, Noelis Mbo suklaidino oponentą ir mušė pro šalį. Rygos klubas per porą minučių pelnė du įvarčius: 38-ąją minutę buvo sėkmingai išpildytas greitas išpuolis, o po 2 minučių varžovas taikliai smūgiavo po pakelto kampinio.

Po pertraukos abi komandos atliko daug keitimų, tačiau pavojingų situacijų prie abiejų komandų vartų sukurta nebuvo.

Panevėžio starto sudėtis: Vytautas Černiauskas, Markas Beneta, Linas Klimavičius, Romanas Mirošnykas, Pijus Širvys, Wandersonas Melo, Jovanas Čadženovičius, Ernestas Veliulis, Sebastianas Rinconas, Ariagneris Smithas, Noelis Mbo.

Penktasis kontrolinis mačas įvyks taip pat šią savaitę, šeštadienį, vasario 4 dieną. Susitikimas su Vilniaus „Riteriais“ „Sportimos“ manieže prasidės nuo 17 val.

***

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai sužaidė trečiąsias kontrolines rungtynes 2023-iųjų pasirengimo cikle. Roko Garasto auklėtiniai Kaune rezultatu 1:0 (1:0) įveikė Daugpilio BFC „Daugavpils“ ekipą iš kaimyninės Latvijos.

Vienintelis rungtynių įvartis krito pačioje jų pradžioje. Jau penktąją susitikimo minutę kauniečių naujokas Florianas Davidas įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko perdavimą, po kurio įvarčiu pasižymėjo Karolis Šilkaitis.

Žalgiriečiai pirmame dvikovos kėlinyje gana ilgą laiką buvo prispaudę varžovus jų pačių pusėje, kontroliavo kamuolį ir neleido žaisti varžovams, tačiau patys progų gausa nepasižymėjo.

Smūgius atliko Xabi Auzmendi ir F. Davidas, o varžovai savo pavojingiausias progas sukūrė jau pačioje kėlinio pabaigoje.

Antrame kėlinyje Kauno ekipa progų turėjo ir daugiau – aktyviai toliau rungtyniavo Artūras Dolžnikovas, nuo suolo pakilęs Antonas Fase, kuris net keletą kartų varžovų gynybą kankino savo reidais į baudos aikštelę.

Bene pavojingiausią progą turėjo „Kauno Žalgirio“ gynėjas Martynas Dapkus. Po kampinio jam patogiai nukrito kamuolys, kurį gynėjas sukirto į vartų konstrukciją.

Prieš pat finalinį arbitro švilpuką A. Fase pritrūko kelių sekundžių tam, kad jis prie kamuolio suskubtų pirmiau už varžovų vartininką ir pelnytų antrą rungtynių įvartį.

Vasario 4 dieną „Kauno Žalgiris“ kontrolinėse rungtynėse susitiks su Kauno rajono „Hegelmann“ komanda. Rungtynių „Kauno Žalgirio“ futbolo manieže pradžia 13:00 val.

„Kauno Žalgirio“ gretose rungtyniavo: D. Mikelionis, A. Bražinskas, M. Dapkus, J. Noslinas, E. Girdvainis, E. Kloniūnas, P. Nainys, S. Sincere’as, Y. Suwa, K. Šilkaitis, D. Ževžikovas, X. Auzmendi, A. Dolžnikovas, G. Sirgėdas, A. Rybelis, N. Vosylius, A. Opeyemi, T. Stelmokas, F. Davidas, A. Fase, N. Valskis ir peržiūroje dalyvaujantis žaidėjas.

***

Pirmose kontrolinėse rungtynėse treniruočių stovykloje Turkijoje Lietuvos ir Sakartvelo čempionų akistata baigėsi taikiai – Vilniaus „Žalgiris“ ir Tbilisio „Dinamo“ sužaidė nulinėmis lygiosiomis 0:0.

Arčiausiai tikslo buvo vilniečiai, bet pirmajame kėlinyje baudinio nerealizavo Mathiasas Oyewusi.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo panašios sudėties, kokia savaitgalį žaidė prieš Kauno rajono „Hegelmann“. Prie ekipos šį kartą prisijungė vienas žaidėjas – sutartį pratęsęs Mario Paveličius, kuris atvyko tiesiai į Turkiją.

Pirmajame kėlinyje daug pavojingesnės buvo žalgiriečių atakos.

Jau penktąją rungtynių minutę perėmęs kamuolį galimybę turėjo Romualdas Jansonas, bet jo smūgis iš 20 metrų buvo netikslus. 12 min. po M. Oyewusi perdavimo iš krašto baudos aikštelėje smūgiavo Paulius Golubuckas, tačiau jo spirtas kamuolys lėkė šalia vartų.

36 min. po pražangos prieš Kiprą Kažukolovą buvo skirtas baudinys, kurį ėmėsi realizuoti M. Oyewusi. Tačiau puolėjas į vartus nepataikė.

Po pertraukos aštriau atakavo „Dinamo“ komanda. Kėlinio pradžioje du tolimus varžovų smūgius atrėmė Edvinas Gertmonas. Jis atrėmė ir pavojingą smūgį 72 min.

Likus žaisti aštuonias minutes, varžovai turėjo geriausią progą, bet laimei iš baudos aikštelės vidurio mušė virš skersinio.

Kitas kontrolines rungtynes „Žalgiris“ vasario 4 d. prieš Mostaro „Velež“.

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas, Joelis Bopesu (65 min. Petaras Mamičius), Dimašas Kaškenas, Kipras Kažukolovas, Mario Paveličius, Fabienas Ourega (46 min. Ovidijus Verbickas), Nicolasas Gorobsovas (46 min. Yukiyoshi Karashima), Paulius Golubickas (65 min. Matas Vareika), Gustas Jarusevičius (46 min. Billalas Sebaihi), Romualdas Jansonas (57 min. Donatas Kazlauskas), Mathiasas Oyewusi (65 min. Meinardas Mikulėnas).