Triuškinanti „Dainavos“ pergalė Šiauliuose (komentarai)

Alytaus „Dainava“ iškovojo įspūdingą antrąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Priešpaskutinę vieną turnyrinėje lentelėje užimantys Dzūkijos futbolininkai išvykoje net 5:1 (2:0) sutriuškino Šiaulių „Šiaulius“.

Be legionierių į Šiaulius atvykusi „Dainava“ jau pirmąją dvikovos minute surengė pavojingą ataką, kai kairiuoju kraštu prasiveržęs Danielius Gunevičius atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Lukas Baranauskas kamuolio nepasiekė.

Pozicinės aikštės šeimininkų atakos grėsmės nekėlė, tuo tarpu į gynybą atsitraukę alytiškiai stengėsi išnaudoti kiekvieną galimybę greitai užpulti. Kodėl 9-ąją minutę „Dainava“ nesugebėjo išsiveržti į priekį, pasakyti gali tik L.Baranauskas, po grubios Filipo Zderičiaus klaidos, sulaukęs idealaus L.Gunevičiaus perdavimo. Tačiau vienas prieš vartus likęs puolėjas įsigudrino į juos nepataikyti.

15-ąją minutę pirmą pavojingą progą prie svečių vartų sukūrė „Šiauliai“. George’as Alaverdašvilis tolimu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį Niko Tokičių, bet šio smūgį iš dešiniojo krašto atrėmė Donatas Mikučionis.

Nerijus Bartkevičius griebėsi už galvos kėlinio viduryje, kai po komandos draugo baudos smūgio būdamas visiškai laisvas nesugebėjo techniškai atlikti smūgio ir nukreipė kamuolį virš vartų. 31-ąją minutę už galvų griebėsi ir visi stadione susirinkę žiūrovai, nes vienas prieš vartus atsidūręs Arminas Vaskela labai stipriu smūgiu sudrebino skersinį.

Šarūnas Jurevičius pademonstravo puikią reakciją 39-ąją minutę, atremdamas labai pavojingą tolimą D.Gunevičiaus smūgį po eilinės „Dainavos“ kontratakos. Tačiau „Šiaulių“ vartų sargas pačioje kėlinio pabaigoje buvo priverstas dukart traukti kamuolį į tinklo.

42-ąją rungtynių minutę Mantas Fridrikas ant baudos aikštelės linijos nugriovė L.Baranauską, suteikdamas progą standartinių padėčių specialistui Deividui Padaigiui. Šis savo šanso nepraleido, atlikdamas precizišką smūgį į tolimą apatinį vartų kampą.

Dar po dviejų minučių dažnai klydusi šiauliečių gynyba buvo nubausta antrąjį kartą. Vėl laisvas prieš vartus išbėgo D.Gunevičius ir taikliu smūgiu pro jį pasitikusį Š.Jurevičių padvigubino „Dainavos“ persvarą.

Antrojo kėlinio pradžioje į „Šiaulių“ vartus krito trečiasis įvartis. Modestas Atmanavičius pademonstravo puikias sprinterio savybes, prasiverždamas dešiniu kraštu. Po jo perdavimo gynėjų paliktas be priežiūros Artūras Juchno ramiai pasitaisė kamuolį ir užbaigė ataką gražiu smūgiu į tolimą vartų kampą.

Susikrovę solidžią persvarą, svečiai ir toliau rengė pavojingas atakas. 61-ąją minutę Nerijus Kavaliauskas po kampinio turėjo puikią progą įmušti ketvirtąjį įvartį, bet šiauliečius dar kartą išgelbėjo Š.Jurevičius, pukiu šuoliu dar kartą nukreipęs kamuolį į kampinį.

Po penkių minučių „Šiauliams“ pavyko sušvelninti skirtumą. A.Vaskela suklaidino gynėją, techniškai susistabdė kamuolį po perdavimo iš dešiniojo krašto ir stipriu smūgiu pasiuntė jį į vartų tinklą.

Praleidusi įvartį, „Dainava“ atsitraukė ir per likusį laiką ne tik sėkmingai apsigynė nuo šiauliečių šturmo, tačiau dvikovos pabaigoje sugebėjo pelnyti dar du įvarčius. 89-ąją minutę pasižymėjo L.Baranauskas, individualiu reidu sudraskęs aikštės šeimininkų gynybą, o jau per teisėjo pridėtą laiką tašką rungtynėse padėjo M.Atmanavičius, realizavęs 11 m. baudinį.

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Taktikos ir disciplinos laikymasis davė rezultatų. Žaidėjai puikiai apsigynė ir kontratakavo, žaidė kūrybingą futbolą. Žiūrovams turėjo patikti. Aišku ir patiems futbolininkams tai yra stimulas ir žingsnis į priekį. Rezultatas nustebino, bet maloniai nustebino. Žaidėme be legionierių. Nors futbolo kalba yra vienoda, bet kai žaidžia vieni kitus geriau suprantantys, gal buvo ir lengviau. „Šiauliai“ šiek tiek nustebino bedančiu žaidimu. Pamatęs sudėtį, tikėjausi žymiai stipresnio jų spaudimo. Nežinau, kodėl jiems nepavyko.“

Deividas Padaigis („Dainava“): „Malonu, pergalė. Ilgai link to ėjome. Galvoju, su „Atlantu“ buvo geros rungtynės, bet nepasisekė, šiandien perlaužėme. Tikėkimės, kad tai bus atspirties taškas į priekį. Įvarčiai pirmo kėlinio pabaigoje buvo svarbūs, nes „Šiaulius“ palaužėme, ir antrojo kėlinio pradžioje tereikėjo atlaikyti tą jų pirmą bangą. Bet išėjome, iškart įmušėme trečią ir viskas buvo nulemta. Manau, tai buvo geriausios „Dainavos“ rungtynės šį sezoną taktiškai. Gal savo žaidimą suradome. Naujas treneris įvedė tvarką tiek už aikštės ribų, tiek aikštėje. Kiekvienas naujas žmogus įveda kažką naujo. Geriau dirbame, stengiamės. Pajudėjome į priekį.“

Sporto direktorius Devis Kančelskis („Šiauliai“): „Sunku ką ir pasakyt. Taip kaip šiandien žaidėme, kartojasi jau kelintą kartą. Su „Banga“ taip pat buvo skylės gynyboje pirmajame kėlinyje. Taip ir šiandien. Negalėčiau pasakyti, kad tai varžovo neįvertinimas, bet taip gaunasi. Būtume pirmajame kėlinyje įmušę mes, galbūt mums būtų lengviau. „Dainava“ šiandien labiau norėjo, degė. Mums taip pasitaiko, kad, kai naujas treneris ateina į komandą, mes su ta komanda žaidžiam. Pralošėme šiandien ir visas dvikovas, ir noru, ir užsidegimu, ir rezultatu. „Dainava“ žaidė antru numeriu nuo gynybos, kontratakavo. Greiti kraštai. O mūsų gynyba nesusitvarkė su savo užduotimi.“

Armina Vaskela („Šiauliai“): „Nežinau, galbūt ne mūsų diena buvo, gal nenusiteikėm, neįvertinom varžovo. Buvo per dideli tarpai, padrikas žaidimas. Neradome šiandien savęs. Toks ir komentaras. Sunku kažką pasakyt po tokio rezultato. Įmušiau, 3:1 - dar kažkokia viltis. O kokia čia paguoda, kai 5:1. Būtų pergalingas įvartis, būtų maloniau. Pirmajame kėlinyje, kai galėjau įmušti, man pritrūko tikslumo, galbūt reikėjo šaltakraujiškiau įvertinti situaciją. Pasikarščiavau, nereikėjo ten tokio smūgio. Tas įvartis būtų pakeitęs situaciją. Nes, matėsi, „Dainava“ nuo pradžių buvo užsivedusi, kiekviename aikštės metre kovojo, stengėsi. Būtume įmušę tą įvartį, galbūt būtų buvę lengviau. Jie būtų atsipalaidavę, mes - labiau užsivedę, daugiau noro.“