Trijų nelaimėtų „Atlanto“ rungtynių serija – jau istorija (komentarai)

Praėjusio sezono vicečempionas Klaipėdos „Atlantas“ atsigavo po patirto sutriuškinimo Vilniuje ir padovanojo antrąją pergalę savo gerbėjams. Šį kartą V-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture po „Atlanto“ kojomis krito jau ketvirtąjį pralaimėjimą patyrusi Marijampolės „Sūduva“. „Atlantas“ iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (1:0). Suvalkijos atstovai trečiąjį sykį varžovams nusileido minimalia persvara. Identišku rezultatu 0:1 „Sūduva“ pralaimėjo tiek „Atlantui“, tiek „Bangai“, tiek debiutantams „Trakams“.

Jau 3-iąją rungtynių minutę, pirmąjį kartą šiame sezone, savo meistriškumą pademonstravo „Atlanto“ vartininkas Mindaugas Malinauskas, sugavęs kamuolį po atlikto baudos smūgio.

Po kelių minučių kamuolį į „Sūduvos“ vartus pasiuntė „Atlanto“ puolėjas Evaldas Razulis, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės, kurią užfiksavo rungtynių teisėjas. Nesnaudė ir kitas „Atlanto“ žaidėjas – Donatas Kazlauskas. Po „Sūduvos“ gynėjų klaidos jaunasis šeimininkų futbolininkas atliko tikslų smūgį į vartų plotą, tačiau marijampoliečių vartininkas Džiugas Bartkus sužaidė patikimai.

Kiek vėliau keli kampiniai prie „Sūduvos“ vartų nieko apčiuopiamo neatnešė, savo ruožtu, marijampoliečiai neturėjo jokių realių galimybių kiek rimčiau pagrasinti M.Malinausko ginamiems vartams.

Truputį kokybiškiau žaidę šeimininkai išsiveržė į priekį 25-ąją rungtynių minutę, kai kairiuoju atakos kraštu prasiveržęs rusas Jurijus Kirilovas atliko tikslų perdavimą aktyviai žaidusiam D.Kazlauskui, o pastarasis krisdamas tiksliai smūgiavo į vartus. „Sūduvos“ vartininkas D.Bartkus tik akimis palydėjo kamuolį skriejantį vartų link.

Po praleisto įvarčio svečiai buvo kuriam laikui perėmę iniciatyvą, jų išpuoliai tapo vis labiau aštresni. Vilmanto Bagdanavičiaus smūgiuotą kamuolį sugavo M.Malinauskas, o Mindaugo Grigaravičiaus smūgį blokavo „Atlanto“ kapitonas Andrius Jokšas.

Gana blankiai šiame mače atrodęs „Sūduvos“ lyderis Tomas Radzinevičius apie save priminė 55-ąją rungtynių minutę. Puolėjo maždaug iš 18-os metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Antrojo kėlinio viduryje iniciatyvą savo rankose turėjo „Atlantas“. 57-ąją minutę J.Kirilovas smūgiavo galva, bet į vartus nepataikė, o 65-ąją minutę „Sūduvos“ komandą išgelbėjo D.Bartkus. Vartų sargas puikiai atrėmė Tado Eliošiaus smūgiuotą kamuolį.

Marijampoliečių strategas Darius Gvildys atliko tris keitimus, tačiau aikštėje pasirodę žaidėjai pernelyg nežibėjo. Nors artėjant rungtynėms į pabaigą „Sūduva“ kėlė keletą kampinių, bet „Atlanto“ gynybos linija visuose epizoduose sužaisdavo ypač patikimai.

„Atlanto“ vartų apgultis rungtynių atomazgoje atrodė tarsi miražas, puiki klaipėdiečių gynyba neutralizuodavo visas svečių atakas. Blankiai atrodę „Sūduvos“ puolėjai turėjo pripažinti šeimininkų gynėjų pranašumą.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas"): „Sunkios rungtynės. Prieš mus žaidė stipri komanda. Manau, šiandien susitiko dvi sužeistos ekipos - „Sūduva" atvyko pralaimėjusi, skaudžią nesėkmę patyrėme ir mes. Po paskutiniojo pralaimėjimo analizavome savo žaidimą, su vaikinais padarėmė išvadą, kad turime demonstruoti kitokį futbolą. Tokio, koks buvo anksčiau - negalima. Taigi dabar reikia šiek tiek laiko atstatyti mums įprastą žaidimą, kurį demonstravome dar seniau ir kurį privalome žaisti dabar. Esame nutolę nuo savo rungtyniavimo filosofijos. Dabar reikia ją surasti. Šiandien teigiamas rezultatas buvo būtinas, kad vaikinai patikėtų savimi. „Sūduva" pralaimėjo, bet stengėsi. Esu dėkingas, kad kovojo ir maniškiai. Pelnytai nugalėjome - įmušėme greitą įvartį, turėjome dar kelis momentus pasižymėti. „Sūduva" sukūrė pusprogę rungtynių pabaigoje, nors žaidimas ir buvo įtemptas. Ačiū ir žiūrovams, kurie atėjo į stadioną ir mus palaikė".

Donatas Kazlauskas („Atlantas"): „Reikėjo būtinai reabilituotis po tokių nesėkmingų rungtynių, ypač  po paskutinių. Išėjom susikaupę, žinojom, kad būtinai reikia laimėti, ypatingai prie savo žiūrovų. Išėjom - sukovojom, padarėm ką reikėjo. Žinoma, esu patenkintas savo pasirodymu, visą laiką malonu įmušti ypač pergalingą įvartį, nors galėjau ir daugiau. Jei geriau į atakas išeitume, manau ir didesnis rezultatas galėjo būti, bet svarbu pergalė. Aišku, kad su „Sūduva" sunku žaist - gera komanda, nėra taip, kad išeinam ir apsilošiam viena koja, visą laiką su jais sunku. Gerbiam varžovą, bet išeinam nusiteikę, padarėm ką reikėjo".

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Vyrai stengėsi, ir vėl lipam ant to pačio grėblio, viena klaidelė - įvartis, o įmušt niekaip nesiseka. Atrodo, vis nedaug trūksta, sunku komentuot. Manau, rezultatas ne pagal žaidimą. Per pertrauką įleidom antrą puolėją, gale pakeitėm schemą 3-5-2, kad dar labiau paaštrint, buvo keli momentai - neišpildėm. Rezultatas 0:1, reiškia, kad nebuvom verti net lygiųjų. T.Snapkausku esu patenkintas, visi kurie išėjo sužaidė visumoj neblogai, bet įmušt nesiseka, o pakeitimai - paseka to, kad reikėjo šviežių žmonių ir tie, kurie ėjo tikrai nesugadino žaidimo".

Džiugas Bartkus („Sūduva"): „Sunkios varžybos vien dėl to, kad gavę įvartį turėjom atakuot, „Atlantas" įmušė įvartį, sulindo į gynybą ir sunkus toks buvo žaidimas, kai reikia atakuot, reikia pulti, kažką kurti ir pasekoje nelabai gavosi. Aišku gaila, kad gavom tą įvartį. Jau kelintas varžybas atrodo tų momentų nėra, bet gaunam įvartį. Visa komanda turi ir gintis ir pulti, neapkaltinsi tiktai gynėjo, gaila. Aš matau tiktai faktą, kad mažai mušam įvarčių, penkios rungtynės - trys įvarčiai, tai irgi pasako, kad kažkas ne taip. Nežinau, ar sėkmės trūksta, patys kalti, nepasakysi, kad čia sėkme. Praeitos varžybos su „Trakais" - patys kalti, prieš penkis žaidėjus paleido vieną ir imušė įvartį, čia ne sėkmė".