„Treniruotė“ Alytuje baigėsi penkiais „Kruojos“ įvarčiais (komentarai)

Visų rungtynių metų progas švaisčiusi Pakruojo „Kruoja“ be didesnių problemų iškovojo planuotą pergalę Alytuje prieš absoliučią „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionato autsaiderę „Dainavą“. Įveikę varžovus rezultatu 5:0 (1:0), pakruojiškiai turnyro lentelėje neleido atitrūkti „Atlantui“ ir „Žalgiriui“. Dusyk pasižymėjęs Ričardas Beniušis pakilo į snaiperių sąrašo viršų.

Iškart nuskubėję į priekį pakruojiškiai už pirmąjį įvartį 9-ąją minutę turėjo likti dėkingi „svetingiems“ Alytaus futbolininkams. Iki tol nieko nesukūrusiems svečiams nusišypsojo sėkmė, kai po Aivaro Bagočiaus reido gynėjo iš baudos aikštelės smūgiuotas kamuolys joje pataikė į Deivido Kumetos ranką. Teisėjas nedvejodamas skyrė 11 m. baudinį. Jį užtikrintai realizavo R.Beniušis.

Po keturių minučių rezultatas turėjo padvigubėti, kai į „Dainavos“ vartus už Povilo Kalimavičiaus pražangą prieš į baudos aikštelę įsiveržusį Robertą Vėževičių buvo skirtas antrasis 11 m. baudinys. Prie kamuolio stojo pats epizode nukentėjęs pakruojiškis, tačiau stipriu smūgiu sudrebino vartų virpstą.

Didžiąją dalį atakų „Kruoja“ rengė dešiniu kraštu, kur labai aktyviai į puolimą jungėsi gynėjas Alfredas Skroblas. Būtent po jo į baudos aikštelę iš užribio rankomis grąžintas kamuolys sukėlė nemažą gaisrą prieš aikštės šeimininkų vartų 24-ąją minutę. R.Vėževičius iš kelių metrų pabandė labai gražiai kulnu pelnyti įvartį, tačiau kamuolys užstrigo kojų miške.

30-ąją minutę „Dainavą“ išgelbėjo Donatas Mikučionis. Graži svečių ataka baigėsi eiliniu aukštu perdavimu į baudos aikštelę, čia oro dvikovą nesunkiai laimėjęs R.Beniušis labai pavojingai smūgiavo galva, tačiau puikiai sužaidė alytiškių vartininkas, šuoliu nukreipęs kamuolį į kampinį.

„Kruojos“ treneriai pabandė įnešti savo komandos atakoms gyvumo, sukeisdami vietomis flanguose žaidusius R.Vėževičių ir Aivarą Bagočių, tačiau tai jokių norimų permainų neatnešė. Su nuolat į baudos aikštelę keliamais kamuoliais „Dainavos“ gynėjai susitvarkydavo.

Iškart po pertraukos į „Dainavos“ vartus krito įvartis. Alytiškiu gynėjai be priežiūros prieš tolimojo virpsto paliko A.Bagočių, kuriam po tikslaus perdavimo iš dešinės beliko nesuklysti ir pasiųsti kamuolį į vartų tinklą.

52-ąją minutę „Kruojos“ saugas galėjo pasižymėti dar kartą, bet analogišką jo smūgį po aštraus į baudos aikštelę įkirtusio A.Skroblo perdavimo blokavo šalia atsidūręs gynėjas.

D.Mikučionis dukart gelbėjo komandą 60-ąją minutę. Po Nerijaus Mačiulio perdavimo R.Beniušis numetė kamuolį įkirtusiam R.Vėževičiui, bet tiek pirmąjį jo smūgį iš poros metrų galva, tiek pakartotinį koja „Dainavos“ vartininkas sugebėjo atremti.

Progos ir toliau liete liejosi prie aikštės šeimininkų vartų. Auksinių šansų neišnaudojo Samu Nieminenas, Važa Bedoidze, R.Beniušis.

Vis tik rezultatyviausias lygos futbolininkas savo šanso nepraleido 72-ąją minutę ir po kampinio smūgiu galva pelnė antrąjį rungtynėse savo įvartį. Praėjus vos trims minutėms, pakėlus dar vieną kampinį, į rungtynių statistiką įsirašė ir S.Nieminenas.

Iš karto po ketvirtojo „Kruojos“ įvarčio R.Beniušis buvo labai arti „hetriko“, tačiau perėmęs kamuolį iš neapdairiai sužaidusio gynėjo ir iššokęs vienas prieš vartus, puolėjas nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio D.Mikučionio.

„Dainavos“ triuškinimą baigė Lietuvos čempionate debiutavęs Trayonas Bobbas. Legionierius iš Gajanos pirmasis atsidūrė prie kamuolio ir pasiuntė į tuščių vartų tinklą po to, kai N.Mačiulio smūgį atrėmė fantastišką reakciją pademonstravęs D.Mikučionis.

Treneris Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Rezultatas lieka rezultatu, bet mūsų užduotis buvo aikštelėje veikti labiau užtikrintai. Buvo daug klaidų, bet vaikinai progas kūrė. Kai kas nepavyko baigiamojoje stadijoje, tačiau tai darbo procesas. Ne pačios sunkiausios rungtynės, tačiau „Dainava“ ginasi, išlaiko discilpiną ir atverti tokią gynybą yra sunku, kai gynyboje tiek žaidėjų. Jautėsi, kad varžovai pavargo, atidavė persvarą kraštuose ir viduryje nebespėdavo, tačiau jie stengėsi. Didelis pliusas vartininkui, kuris sužaidė labai gerai. “

Trayonas Bobbas („Kruoja“): „Buvo labai įdomi kova. Esu laimingas ir didžiuojuosi, kad rungtyniavau. Padariau tai, ką turėjau padaryti. Geros pirmos rungtynės ir patiko patirtis, kurią gavau. Tai mano pirmos rungtynės, pirmas sezonas - esu laimingas. Šiek tiek jaudinausi, nes atvykau čia žaisti futbolą, turėti gerą sezoną, tačiau patyriau traumą. Džiaugiuosi, kad šiandien išėjau į aikštę ir stengiausi parodytį geriausią, ką sugebu. Man dabar reikia daugiau žaisti, prisitaikyti prie žaidimo.“

Treneris Sergėjus Aleinikovas („Dainava“): „Gaila, bet tokia situacija tęsis iki pertraukos sezone. Galbūt su viltimi, kad imsime praleisti mažiau. Esu jau sakęs ir nenoriu kartotis - kol kažkas kardinaliai nepasikeis, šansų pokyčiams nėra. Reikia daug ką kardinaliai ir skubiai keisti, bet kol kas niekas nesikeičia. Prie visų nemalonių dalykų du žaidėjai buvo diskvalifikuoti dėl kortelių ir du - traumuoti. Kai juodas periodas, tai jis ne šviesėja, o darosi dar tamsesnis. Lauksime prašvitimo. Gerai, kad bent vartininkas yra tas žaidėjas, kuris tikrai padeda. Mūsų problema ta, kad žaidėjai nėra uostę futbolo parako. Jaujiems žaidėjams ateičiai tai bus labai gera pamoka.“