30 turas / Lap 03 , Panevėžys
30 turas / Lap 04 , Kaunas
30 turas / Lap 04 , Vilnius
31 turas / Lap 08 , Klaipėda
31 turas / Lap 08 , Vilnius
31 turas / Lap 09 , Marijampolė
32 turas / Lap 22 19:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Kaunas
33 turas / Lap 27 19:00 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 19:00 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 19:00 , Klaipėda

Trečiojo rato apžvalga: įvarčiai, taškai, permainos ir kita

Trečiojo rato apžvalga: įvarčiai, taškai, permainos ir kita
Justas Petrulis

"SMScredit.lt A lygoje" sužaistas trečiasis ratas. Tiksliau - beveik sužaistas, nes Vilniaus "Žalgirio" rungtynės su Panevėžio "Ekranu" ir Pakruojo "Kruoja" nukeltos į vėlesnes, rezervines, datas. 

Taškai. Daugiausia jų - 17 - surinko "Sūduva", tačiau marijampoliečiai sužaidė vieneriomis rungtynėmis daugiau už "Ekraną" ir dvejomis - už "Žalgirį". Atidėtuose mačuose ir vieni, ir kiti "Sūduvos" rezultatą gali pagerinti. "Žalgiris" ir visas septynias rato dvikovas sužaidęs Klaipėdos "Atlantas" pelnė po 16, "Ekranas" - 15, "Kruoja" - 11, Gargždų "Banga" - 10, "Šiauliai" - 7, Alytaus "Dainava" - 4 taškus, o Tauragės "Tauras" vieninteles lygiąsias į savo pozityvą įrašė paskutinėse rato rungtynėse su "Sūduva".

Įvarčiai. Per 34 rungtynes jų buvo įmušta 107 - vidutiniškai po 3,14. Dažniausiai varžovus skriaudė 23 taiklias strėles į tinklą siuntę "Sūduvos" futbolininkai. "Atlantas" įmušė 18, "Žalgiris" ir "Ekranas" - po 15 įvarčių. Geriausiai gynėsi vos triskart varžovams įmušti leidę žalgiriečiai. Daugiausia įvarčių - 31 - praleido "Tauras". Individualiu rezultatyvumu išsiskyrė du "Sūduvos" futbolininkai: "SMScredit.lt A lygos" snaiperių sąrašo lyderiu tapęs Nerijus Valskis įmušė devynis įvarčius, o į Marijampolę iš Čekijos grįžęs Tomas Radzinevičius - šešis per tiek pat rungtynių. Septyni futbolininkai kamuolį į tinklą siuntė po keturis sykius.

Turgus. Vasarą gyvenimas verda ne tik aikštėse. Vieni žaidėjai kelia sparnus, kiti atvyksta į komandas. "SMScredit.lt A lyga" - ne išimtis. Intensyviausias judėjimas vyko klubuose, kurie žaidė Europos turnyruose. "Žalgiris" prarado vieną savo lyderių lenką Jakubą Wilką, bet pridėjo prie sudėties Andrių Veličką ir Serge'ą Nyuiadzi iš Prancūzijos, "Ekranas" atsisveikino su Oscaru Reyesu ir Igoriu Kozlovu, bet įregistravo serbus Dejaną Djeničių bei Aleksandrą Šušnjarą, o jų tėvynainį Marko Vučetičių ne tik priėmė į komandą, bet ir spėjo su juo atsisveikinti. Į "Sūduvą" grįžo T.Radzinevičius,

"Kruoja" pasipildė tokiu būriu naujokų, kad jiems suskaičiuoti vos užtenka abiejų rankų pirštų. "Atlantas" sustiprino komandą vartininku Mindaugu Malinausku, gynėju Donatu Nakrošiumi, saugu Ernestu Veliuliu, puolėju Luku Baranausku, o apatinėje turnyro lentelės dalyje esantys klubai daugiau prarado nei atrado. Svarbesni naujokai - Artūras Juchno "Bangoje", Domagojus Veraja "Šiauliuose", Lukas Sendžikas "Dainavoje". "Taure" žaidėjų kaitos karuselė sukasi tokiu greičiu, kad susigaudyti net patiems treneriams, ko gero, nėra lengva.

Europa. Trečiojo rato rungtynės buvo atidėliojamos dėl europinių reikalų - "Sūduvos" ar "Žalgirio" žaidimo Europos lygoje arba dėl to, kad kone pusė "Ekrano" futbolininkų buvo iškviesti į šalies jaunimo rinktines. Europoje ryškesnį pėdsaką įspaudė vien "Žalgiris", iš balno išvertęs tris varžovus bei pasitraukęs iš kovos tik tada, kai iki Europos lygos grupių turnyro buvo likęs vos žingsnis. "Ekranas" UEFA čempionų lygos, o "Sūduva" ir "Kruoja" - Europos lygos atrankoje nusileido jau pirmose dvikovose, nors marijampoliečiai laimės paukštės uodegą Makedonijoje paleido paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Atgimimas. Po dviejų ratų konkurentus kovojant dėl medalių, atrodė, beviltiškai paleidusi "Sūduva" trečiajame pagavo antrąjį kvėpavimą. Po dramatiško pralaimėjimo "Atlantui" marijampoliečiai iškovojo penkias efektingas pergales iš eilės. Įspūdingas žygis stabtelėjo tik rato pabaigoje, kai komanda dukart sužaidė lygiosiomis. Jei tašką dvikovoje su "Žalgiriu" galima laikyti iškovotu, tai lygiąsias su "Tauru" Suvalkijos futbolininkai, reikia manyti, mielai išbrauktų ir iš turnyro lentelės, ir iš savo atminties.

Dalybos. Pirmaujančio ketverto komandos nuostolių tarpusavio akistatose neišvengė. "Žalgiris" ir "Sūduva" tose dvikovose surinko po keturis, "Ekranas" ir "Atlantas" - po tris taškus. Turnyro lentelės viduryje bei apačioje esančioms komandoms lyderiai taškus dalijo retai, bet nemalonios staigmenos aplenkė tik "Žalgirį": "Ekranas" namuose pralaimėjo "Kruojai", "Atlantas" Vakarų Lietuvos derbyje nesugebėjo palaužti "Bangos", o "Sūduva" apmaudžiai padovanojo tašką "Taurui".

Griežtas. Pirmajame rate visus pagrindinius varžovus nugalėjęs "Atlantas" trečiajame, nors ir minimaliu skirtumu, pralaimėjo ir "Žalgiriui" ir "Ekranui", o po lygiųjų su "Banga" trenerio Konstantino Sarsanijos kantrybė išseko: jis pareiškė žaidėjams, kad šie gali nevaikščioti į treniruotes, jei neturi noro dirbti.

Žolė. "Atlantas" ir "Tauras" šilčiausiu mūsų klimato zonoje laiku buvo priversti persikelti ant dirbtinės dangos. Klaipėdiečiai taip kokybiškai nupurškė "Žalgirio" stadioną neaiškios kilmės nuodais, kad veja neatsigavo iki šiol. To, kas auga Tauragės "Vytauto" stadione, žole jau seniai niekas nevadino, tad Lietuvos futbolo federacijai liko tik uždrausti ten žaisti.

Atgaiva. Po gretų retinimo antrojo rato pabaigoje "Šiauliai" ilgai ir nuosekliai grimzdo žemyn - komanda "SMScredit.lt A lygoje" pralaimėjo septyniskart iš eilės. Tačiau trečiojo rato finišas Tomo Kančelskio treniruojamai komandai turėjo įkvėpti vilties - per paskutines ketverias rungtynes šiauliečiai iškovojo 7 taškus.

Prabanga. Jie nebūtų buvę rungtynių su "Tauru", "Dainavos" futbolininkai per visą trečiąjį ratą būtų įmušę vos du įvarčius. Bet dvikovoje su apatiniu turnyro lentelės kaimynu "pramušė" - dzūkai kamuolį į varžovų vartus be atsako siuntė keturis kartus.

Karuselė. Trečiąjį ratą "Tauras" pradėjo treniruojamas baltarusio Aliaksandro Brazevičiaus. Šiam pasitraukus iš posto prie šturvalo trumpam stojo vienas klubo savininkų Jaunutis Šetkus. Vėliau - turkas Ramazanas Silinas, paskui - vėl J.Šetkus ir pagaliau - po beveik dvejų metų pertraukos į Tauragę grįžęs Gedeminas Jarmalavičius. Nė vienas kitas lygos klubas šioje sezono stadijoje trenerių nekeitė.