Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 17 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys

„TransINVEST“ įveikė vicečempionus

fkzalgiris.lt nuotr.

Šeštose kontrolinėse rungtynėse praretėjusiomis gretomis žaidęs Vilniaus „Žalgiris“ rezultatu 0:2 (0:1) nusileido Vilniaus rajono „TransINVEST“ komandai.

Praėjusiose rungtynėse debiutavęs K. Bukusu šį kartą žaidė nuo pradžių. Keli žaidėjai negalėjo rungtyniauti dėl traumų bei ligų, taip pat trūko Baltijos jaunimo lygoje žaidusių akademijos auklėtinių. Po ligos grįžęs rungtynes atsargoje pradėjo P. Golubickas.

Varžovai pradėjo rungtynes itin agresyviai ir sukūrė nemažai pavojingų progų.

5 min. po standartinės situacijos ir vieno „TransINVEST“ žaidėjo smūgio kamuolys atsimušė nuo virpsto, o kitą atrėmė E. Gertmonas.

17 min. baudos aikštelėje oponentai perėmė netikslų gynėjo perdavimą ir įvartį pelnė L. Pilibaitis.

Kėlinio viduryje žalgiriečiams teko atlikti priverstinį keitimą – traumą patyrusį K. Bukusu pakeitė P. Golubickas.

Antrajame kėlinyje žaidimas apsilygino, žalgiriečiai turėjo daugiau kamuolio kontrolės, o šansų turėjo abi komandos.

Varžovai kartą pataikė kamuolį į virpstą, o pora kartų vartus gelbėjo E. Gertmonas.

69 min. J. Kendyšas atliko tikslų baudos smūgį, po kurio vartus apsaugojo varžovų vartininkas.

75 min. M. Mikulėnas išbėgęs vienas prieš vieną apsivarė vartininką, bet kamuolį išspyrė vienas iš gynėjų.

77 min. po pakelto kampinio „TransINVEST“ gynėjas D. Malžinskas atsidūrė laisvas prie artimojo virpsto ir nukreipė kamuolį į vartus.

84 min. po J. Bopesu skerso perdavimo M. Mikulėnas turėjo progą, bet jo smūgiuotas kamuolys iš arti pataikė tiesiai į vartininką.

„Žalgirio“ sudėtis: E. Gertmonas, J. Moutachy, J. Bopesu, M. Mazuras, K. Bukusu (38 min. P. Golubickas), A. Doumbia, G. Matulevičius, M. Šetkus, J. Kendyšas, R. Jansonas (72 min. P. Matyžonokas), M. Mikulėnas.

Kitose kontrolinėse rungtynėse „Žalgiris“ vasario 14 d. susitiks su Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkais.

***

Lietuvos čempionas „Panevėžio“ futbolo klubas prieš artėjantį sezoną džiaugėsi puikiu laimėjimu prieš Latvijos ekipą. Aukštaitijos sostinės komanda Liepojoje vykusiose rungtynėse 4:0 (1:0) sutriuškino Tukumo „Tukums 2000“ futbolininkus.

Gino Lettieri kariaunos gretose pirmame kėlinyje aktyvumu išsiskyrė Federico Palaciosas, tiesa, vokiečiui dėkingomis progomis pasinaudoti nepavyko. Vis dėlto 20-ąją minutę Matijus Remeikis uždirbo baudos smūgį, kurį po Jeffrey Sarpongo perdavimo įvarčiu pavertė Linas Klimavičius.

Po pertraukos „Panevėžys“ prapliupo įvarčiais. 48-ąją minutę J. Sarpongas smūgiavo sėkmingai būdamas netoli baudos aikštelės linijos, varžovai irgi atsakė aštriu epizodu, bet sėkmingai sužaidė Vytautas Černiauskas.

Į kovą mesti atsarginiai žaidėjai apsukų nesumažino – 69-ąją minutę dar vieną įvartį kontrolinių rungtynių cikle pelnė Nojus Lukšys. Abi komandos turėjo gerų progų, tačiau po 17 minučių gražios atakos metu pasižymėti sugebėjo Noelis Mbo.

„Panevėžio“ startinė sudėtis: Vytautas Černiauskas, Mindaugas Grigaravičius, Linas Klimavičius, Kasparas Dubra, Markas Beneta, Ernestas Veliulis, Nicolasas Gorobsovas, Jeffrey Sarpongas, Federico Palaciosas, Matijus Remeikis, Nika Kačarava.

Paskutinį kontrolinį mačą panevėžiečiai žais vasario 17 dieną, šeštadienį. Dvikovos pradžia su FA „Šiauliai“ Marijampolės futbolo arenos manieže – 14 val.

***

Mėlynai balti ketvirtose kontrolinėse rungtynėse iškovojo solidžią pergalę rezultatu 5:2 įveikdami kitą „TOPsport A lygos“ dalyvę Alytaus „Dainavą“.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Matas Vareika, po vieną Klaudijus Upstas, Samuelis Odeoyibo ir Simas Gedžiūnas.

Andrius Skerla rungtynes pradėjo tokiu startiniu vienuoliktuku: Vincentas Šarkauskas, Douglasas Cruzas, Steve'as Kingue, Klaudijus Upstas, Hugo Figueredo, Domantas Antanavičius, Denisas Bošnjakas, Matas Vareika, Artemas Ščedras, Michaelas Thuique ir Patrickas Popescu.

Šių rungtynių įvarčių sąskaitą pirmieji atidarė svečiai – 31 minutę Ode Abdullahi tolimu baudos smūgiu nuginklavo mėlynai baltų vartininką.

Prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą „Hegelmann“ atsakė įvarčiu, po puikaus D. Antanavičiaus perdavimo pasižymėjo M. Vareika.

Antrasis kėlinys priklausė šeimininkams. 60 minutę smūgiu kaire koja pasižymėjo komandos kapitonas Klaudijus Upstas. Dar po 3 minučių įspūdingu tolimu smūgiu „Dainavos“ vartininką nuginklavo ir savo antrąjį įvartį pelnė M. Vareika.

Po kelių akimirkų varžovai sugebėjo atsakyti įvarčiu, bet 74 minutę mėlynai balti atstatė dviejų įvarčių skirtumą. Neleistinai baudos aikštelėje sustabdžius S. Gedžiūną buvo paskirtas baudinys, kurį realizavo S. Odeoyibo.

Po 2 minučių savo įvartį pelnė ir S. Gedžiūnas, kuriam asistavo K. Upstas.

Antrajame kėlinyje „Hegelmann“ gretose po keitimo pasirodė – S. Odeoyibo, V. Armalas, S. Gedžiūnas, K. Olšauskas, T. Buzas, E. Kaušinis ir K. Keliauskas.

Kitas pasiruošimo naujam sezonui rungtynes „Hegelmann“ žais vasario 14 d., 13:00 val. Vilniuje prieš „Žalgirį“.

***

Antrosios „Kauno Žalgirio“ kontrolinės rungtynės treniruočių stovykloje Kipre taip pat baigėsi be įvarčių. Šį kartą žalgiriečiai lygiosiomis 0:0 sužaidė su Jerevano „Ararat-Armenia“ ekipa.

Rungtynės Frenaros mieste prasidėjo atsargiai, aikštėje vyko lygi kova, tačiau progų nepavyko sukurti nei vieniems, nei kitiems. Po vieno iš kampinių šiokia tokia sumaištis kilo prie Armėnijos čempionato prizininkų vartų.

Solidžiai gynyboje rungtyniavę kauniečiai pirmojo kėlinio pabaigoje blykstelėjo ir puolime. Pavojingą smūgį atliko Artūras Dolžnikovas, o geroje situacijoje prieš vartus atsidūręs Armandas Kučys tikslaus smūgio neatliko.

Antrojo kėlinio viduryje „Kauno Žalgirio“ futbolininkus užklupo ir pirmoji, bet labai pavojinga varžovų proga. Suklaidinęs gynėjus, „Ararat-Armenia“ futbolininkas smūgiavo į tolimą virpstą.

Rungtynių pabaigoje žaidimas tapo kiek atviresnis, tačiau rimtomis progomis tai nevirto ir dvikova vėl baigėsi be įvarčių – 0:0.

Startinė sudėtis: D. Mikelionis, S. Sincere'as, M. Spano, J. Noslinas, A. Hernandezas, M. Rale, G. Sirgėdas, Ž. Benedičičius, A. Dolžnikovas, O. Kayode ir A. Kučys.

Po keitimo žaidė: K. Šilkaitis, P. Nainys, K. Hovenas, N. Vosylius, D. Anane, E. Kloniūnas, T. Stelmokas ir peržiūroje dalyvaujantis puolėjas.