„Trakai“ turnyro lentelėje kyla į viršų (komentarai)

Po nesėkmingos atkarpos „Trakų“ futbolininkai atsigauna ir XV-ojo turo „SMScredit.lt A lygos“ mače išvykoje įveikė Klaipėdos „Atlantą“ rezultatu 2:0 (1:0). Po šios pergalės senosios sostinės riteriai turi surinkę su klaipėdiečiais po dvidešimt keturis taškus.

Pirmosiomis minutėmis aktyvesni buvo šeimininkai, jau 2-ąją minutę klaipėdietis laimėjo oro dvikovą, kamuolys atšoko Skirmantui Rakauskui, kurio puikų smūgį atrėmė komandą išgelbėjęs vartininkas Tadas Kauneckas.

Atlaikę pirmąjį šturmą, „Trakai“ išlygino žaidimą, pirmasis pelnyti įvartį pabandė Jurijus Mamajevas, tačiau žaidėjo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Vis tik 23-iąją minutę legionierius iš Rusijos atliko aukštą perdavimą Dzmitrijui Koubui, kuris galva numetė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Dariui Miceikai. „Trakų“ žaidėjas pirmu lietimu pasitaisė kamuolį, o antru užtikrintai jį pasiuntė į vartus.

Po kelių minučių D.Koubas neišnaudojo puikios progos padvigubinti rezultatą – baltarusio smūgiuotą kamuolį atrėmė vartų sargas Mantas Galdikas.

„Atlanto“ komandoje aktyviausias buvo Andrius Bartkus, šeimininkų futbolininkas net tris kartus grasino „Trakų“ vartams, tačiau du kartus netiksliai smūgiavo galva, o kartą techniškai pergudravęs varžovą atliko silpną bandymą pažeme tiesiai į T.Kaunecką.

Antrajame kėlinyje Konstantino Sarsanijos auklėtiniams nepavyko perimti iniciatyvos, žaidėjai atrodė gana blankiai ir pavojingų epizodų ilgą laiką nesukūrė. Įpusėjus antrajai rungtynių pusei vėl smūgiu galva po pakelto kampinio pagrasino A.Bartkus.

66-ąją minutę atlikti dublio nepavyko D.Miceikai, kurio iš arti smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į M.Galdiką. Vis tik 75-ąją minutę „Atlanto“ vartininkas buvo bejėgis, kai savo progą išnaudojo Tadas Labukas. Puolėjas greitos kontratakos metu sulaukė puikaus D.Koubo perdavimo ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Per likusį rungtynių laiką „Atlantas“ mėgino sušvelninti rezultatą, tačiau nesėkmingai. Po keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis Dovydas Virkšas smūgiavo netiksliai, o pačioje rungtynių pabaigoje gaudydamas kamuolį ne visai užtikrintai sužaidė T.Kauneckas, bet vartininkas akimirksniu savo klaidą ištaisė.

Klaipėdiečiai pademonstravo nepritinkantį praėjusio sezono vicečempionams žaidimą, tai turbūt buvo blogiausias šeimininkų pasirodymas namų aikštėje šiame sezone.

Treneris Edgaras Jankauskas (Trakai"): Na, labai sunkios rungtynės, rūbinėje aš pamačiau kiek žaidėjų yra netekę odos, su nudegimais, aišku, kad sąlygos buvo labai sudėtingos, karšta, aikštė degino padus, šonus, odas. Bet abiem komandom belieka padėkot už tokį atsidavimą rungtynėm, nes tikrai abi komandos žaidė labai gerai. Mum galbūt šiek tiek pasisekė užbaigiant atakas, Atlantas" taip pat šiandien sužaidė labai stipriai, labai galingai, jiem nepavyko realizuot savo momentų. Ko gero, žinant visas šitas sąlygas, kas čia buvo - neįmanoma net stovėti, aš įsivaizduoju, kas ten darėsi viduj. Tai aš tiktai galėčiau padėkoti abiem komandom".

Darius Miceika (Trakai"): Pergalė - labai gerai mums, žaidėm su gera komanda. Sunkios oro sąlygos buvo, lėmė įvartis - įmušėm, atsitraukėm, laukėm dar momentų. Mes ant kontratakų žaidėm, tai pas mus daugiau momentų buvo, gerai gynėmės, išnaudojom savo progas, kur buvo. Tokiom oro sąlygos, aš manau, gynyba visada lemia pergalę. Aš patenkintas visos komandos pasirodymu, gerai išvedė mane ten, visa komanda gerai pasidarbavo, man reikėjo išpildyt ir nepavest, ką aš ir padariau. Draugiškos rungtynės laukia, o po to bus atostogos".

Treneris Konstantinas Sarsanija (Atlantas"): „Trakus" sveikinu su pergale, jie jos nusipelnė, šaunuoliai. Aš manau, kad viską apsprendė pirmasis kėlinys, kai mes gerai pradėjom, turėjom įmušt, bet neįmušėm, po to praleidom įvartį ir vėlgi, buvo kažkokie tai momentai, mes jų nerealizavom. Bendrai, pas juos buvo geresnis nusiteikimas, jie daugiau norėjo, laimėjo daugiau dvikovų ir pelnytai iškovojo pergalę. Aš pasakiau savo vaikinams, kad pirmiausia, pasibaisėtinai sužaidė patyrę žaidėjai - Gnedojus, Bartkus, Žarskis - sugadino visas rungtynes. Gnedojų ir Žarskį paveikė tai, jog jie praleido praeitas rungtynes dėl kortelių, bet taip žaisti neturi teisės. Tas skirtumas, kai patyrę pas juos žaidė - jie kovojo, stengėsi, šliaužiojo, atidavė visas jėgas. Toks buvo skirtumas".

Andrius Bartkus (Atlantas"): Sunku kažką net komentuot po tokių rungtynių, namie žaidžiant pralošem 0:2, tai čia labai morališkai, galima sakyt, toks smūgis. Gal po jo truputį  prasipūsim" ir ateinančias rungtynes viskas bus gerai. Apie rungtynes, tai jie išnaudojo savo momentus, mes ne - iš to ir susideda futbolas, 0:2. Neverti aš manau mes buvome pralaimėjimo, bet tuom futbolas ir įdomus. Pirmą įvartį reikia analizuot - kažkas kažkur nepribėgo, paleido, jie gerai atsidūrė ir išnaudojo, o antras jau tiesiog po kontratakos. Įdomiai iš tikro - mes atakavom, o gavom įvarčius, čia jau reikia stebėt video ir analizuot".