„Trakai“ įsitvirtino antroje turnyro lentelės vietoje (komentarai)

Senosios sostinės riteriai iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“. Edgaro Jankausko kariauna išvykoje įveikė vieną iš pagrindinių konkurenčių kovoje dėl antrosios vietos Pakruojo „Kruoją“ minimalia persvara 1:0 (0:0). Gerą formą pastaruoju metu demonstruojantys „Trakai“ įsitvirtino antroje turnyro lentelės vietoje. Patyrusi nesėkmę šiaurės Lietuvos komanda nukrito vienu laipteliu žemiau ir trečiąja vieta dalinasi kartu su Marijampolės „Sūduva“.

Iniciatyva kone viso kėlinio metu priklausė „Kruojai“, ieškojusiai kelių link į gynybą atsitraukusių trakiškių vartų. Aktyviai flangais atakas rengę aikštelės šeimininkai stengėsi perdavimais į baudos aikštelę surasti Ričardą Beniušį, bet varžovų gynyba rezultatyviausia Pakruojo komandos futbolininką prižiūrėjo labai akylai ir šansų smūgiams nesuteikė.

Varžovų klaidų laukę „Trakai“ stengėsi žaibiškai pereiti į puolimą. Keletą kartų perėmę kamuolį aikštės viduryje iš neatsargiai sužaidusių priešininkų, svečiai galėjo surengti pavojingas kontratakas, tačiau kartą Povilo Krasnovskio perdavimą sugavo Martynas Matuzas, kitąsyk pakruojiškiai buvo priversti pražanga stabdyti Vytautą Lukšą.

Pirmoje rungtynių pusėje stadione susirinkę žiūrovai pavojingais momentais lepinami nebuvo, abiejų komandų vartininkai darbo praktiškai neturėjo. Tik 40-ąją minutę „Kruojai“ prireikė M.Matuzo pagalbos, kai pavojingai pažeme į apatinį vartų kampą kamuolį pasiuntė P.Krasnovskis.

Po pertraukos Pakruojyje lietų trumpam pakeitė saulė. Pasikeitimų įvyko ir „Trakų“ žaidime. Aktyviai pradėję antrąjį kėlinį svečiai jau po dviejų minučių išsiveržė į priekį. V.Lukša idealiu perdavimu viena prieš vartus baudos aikštelės kairėje pusėj išvedė Dzmitrijų Koubą. Legionierius savo šansą išnaudojo.

Po minutės puolėjas galėjo darsyk atsidurti vienas prieš vartus, tačiau Jurijaus Kendyšo perdavimas buvo šiek tiek per stiprus ir D.Koubas kamuolio nepasiekė.

„Kruoja“ atsakė pavojinga ataka, kurios smaigalyje atsidūrė galva kamuolį į vartus pabandęs nukreipti Robertas Vėževičius. Tačiau aikštės šeimininkų entuziazmą kiek atvėsino vėl prapliupęs stiprus lietus, iškart pakoregavęs abiejų komandų žaidimą. Pasipylė netaiklūs perdavimai.

Kėlinio viduryje po kovos su varžovu baudos aikštelėje krito D.Koubas ir ėmė apeliuoti į teisėją, prašydamas 11 m. baudinio. Rungtynių arbitras pražangos neįžvelgė.

72-ąją minutę svečiai griebėsi už galvos, kai puikiu ir labai tolimu baudos smūgiu V.Lukša sudrebino vartų skersinį. Po poros minučių svečiai neišnaudojo dar vienos puikios progos, kai, gynėjams nutraukus pavojingą perdavimą iš kairės, pirmasis prie kamuolio atsidūrė P.Krasnovskis, tačiau jo smūgį sugebėjo koja atremti M.Matuzas.

Rungtynėms baigiantis, „Kruoja“ metėsi į varžovų vartų šturmą ir sukūrė porą monetų rezultatui išlyginti, bet jų neišnaudojo. 81-ąją minutę, nesėkmingai galva kamuolį atmušus svečių gynėjui, jis nukrito tiesiai be priežiūros paliktam Tautvydui Eliošiui. Saugas smūgiu vienu lietimu iš eigos į vartus nepataikė. Po poros minučių pirmąją progą įvarčiui įmušti turėjo R.Beniušis. Po tikslaus Trayono Bobbo aukšto perdavimo, oro dvikovą laimėjęs pakruojiškis galva pasiuntė kamuolį virš vartų.

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Rungtynės buvo kovingos, oro sąlygos - škotiškos. Susitiko dvi panašaus pajėgumo komandos, nei viena jų nenorėjo nusileisto, todėl buvo bekompromisė kova. Skirtumas tas, kad mes išnaudojome savo vieną iš kelių progų, o jie - ne. Žiūrovams gal nebuvo įdomios rugntynės, nes labiau reikėjo galvoti, kaip nesušlapti, bet rungtynės buvo vertos pagrindinių turo rungtynių vardo. Tai nebuvo rungtynės „iki įvarčio“. Po jo kaip tik atsivėrė erdvės, turėjome keletą puikių progų padvigubinti rezultatą, „Kruoja“ taip pat turėjo progų įmušti įvartį. Oro sąlygos irgi įtakojo tai, kad užbaigimas nebuvo aukščiausiame lygyje. Keturias rungtynes nepraleidžiame įvačio. Gynybos linija sužaidė gerai, bet neturiu pretenzijų ir saugų, ir puolimo linijai.“

Darius Miceika („Trakai“): „Laimėjome, trys taškai, važiuojame namo puikia nuotaika. Pergalę lėmė kovingumas, nes aikštė buvo sunki. Techniškai čia neprižaisi. Sunkiai įsivažiavome, bet gerai tai, kas gerai baigėsi. Patiko labai varžovas, labiau nei tada, kai mus apžaidė rezultatu 4:1. Prisidėjo N.Mačiulio žaidimai, aš jį senai pažįstu. Viduryje gerai laikė kamuolį su T.Eliošiumi. Galima sakyti, kad kol kas žaidėme dėl antrosios vietos. Gynėjai šaunuoliai, Tadas. Visa komanda dirba per treniruotes, turime rezultatą. Pas mus komandoje treniruojasi 24 žaidėjai, kiekvienas pasiruošęs pakeisti kiekvieną.“

Vladimiras Čeburinas („Kruoja“): „Pradėjome gerai, kompaktiškai, sukėlėme varžovui nemažai rūpesčių. Greitai pereidavome vidurio liniją, atakavome ir pirmajame kėlinyje labiau turėjome iniciatyvą bei stengėmės savo pranašumą išnaudoti. „Trakai“ - gera komanda, organizuota bei subalansuota ir ne veltui yra turnyro lentelės viršuje, todėl stengėmės maksimaliai. Jei pirmajame kėlinyje klaidų daug nebuvo, tai, antrojo pradžioje praleidę įvartį, primiršome apie gynybą ir daugiau buvome gynyboje. Įvartį praleidome po klaidos, turėjome savo progų, jų kontratakose turėjo ir priešininkas. Paskutines 15 minučių uždarėme varžovą jų pusėje, bet jam labiau pasisekė nei mums.“

Darius Jankauskas („Kruoja“): „Rungtynės sunkios, oro sąlygos nelepino, bet jos abiem komandom buvo vienodai sunkios. Apylygė kova, kurią nulėmė vienas įvartis. Kai praleidome antrajame, tas įvartis mus kiek išmušė iš vėžių, pasileidome į priekį. Iki galo nepavyko išpildyti visų mūsų uždavinių, neįmušėme. Įvarčio metu įvyko koncentracijos stoka, nesusikalbėjome. „Trakai“ atliko gerą ataką ir įmušė. Pasikeitėme pozicijomis su gynėju, kad būtų galima iškovoti aukštus kamuolius ir numetinėti kitiems žaidėjams, todėl teko pažaisti gynyboje. Šios rungtynės buvo tarsi šešių taškų, bet, manau, ateityje atsigriebsim.“