„Trakai“ antrajame kėlinyje palaužė „Šiaulius“ (komentarai)

Trakų „Trakai“ nutraukė keturių nelaimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Senosios sostinės riteriai išvykoje įveikė „Šiaulius“ rezultatu 2:0 (0:0) ir, iškovoję penktąją pergalę, turnyro lentelėje pakilo į ketvirtąją vietą. Saulės miesto komanda patyrė devintąją nesėkmę ir dešimties komandų turnyre lieka devinta.

Prisitaikyti prie permirkusios ir šlapios aikštės komandų futbolininkams prireikė beveik 10 minučių. Pirmasis į žaidimą įsijungti turėjo svečių vartininkas Tadas Kauneckas. Jis nuo nemalonumų išgelbėjo savo komandos gynėją Justiną Januševskį, nesėkmingai pabandžiusį nutraukti aštrų Roko Gedmino perdavimą ir nukreipusį kamuolį į savo vartus.

Be nominalaus puolėjo žaidę „Šiauliai“ stengėsi išnaudoti greitas atakas. Po vienos jų R.Gedmino gražus reidas per pusę aikštės baigėsi pavojingu smūgiu pažemę, bet T.Kauneckas nesuklydo ir kamuolį sugavo.

„Trakai“ savo žaidimą grindė perdavimais link vartų iš flangų link Dzmitrijaus Koubo, tačiau šiauliečiai klaidų „antrajame aukšte“ nedarė. 26-ąją minutę reakciją turėjo pademonstruoti Ignas Plūkas. Tadas Labukas suklaidino varžovą ir baudos aikštelėje surado Povilą Krasnovskį, kurio smūgį aikštės šeimininkų vartininkas sugavo.

Kėlinio viduryje pozicijomis aikštėje susikeitus T.Labukui ir P.Krasnovskiui, šiauliečių gynyba dešinėje pusėje ėmė braškėti. Šie futbolininkai surengė pavojingą ataką, pasibaigusia be priežiūros palikto saugo smūgiu galva, tačiau „Šiaulius“ darsyk išgelbėjo I.Plūkas.

Geriausią progą „Trakai“ sukūrė 35-ąją minutę. Darius Miceika puikiu perdavimu prieš vartus išvedė D.Koubą ir Jurijų Mamajevą, tačiau laiku vartus palikęs šiauliečių vartininkas krisdamas kojomis nutraukė svečių puolėjo perdavimą J.Mamajevui. Kamuolys atšoko T.Labukui, tačiau futbolininkas kiek paskubėjo ir iš toli į tuščius vartus nepataikė.

40-ąją minutę „Šiauliai“ galėjo likti be vieno žaidėjo. Kovojant dėl į užribį riedėjusio kamuolio, J.Mamajevas kontakto metu kliudė J.Raziūno galvą. Šis neliko skolingas ir svečių legionierių pastūmė. Rungtynių arbitras jokių veiksmų nesiėmė, tačiau vėliau už diskusijas įspėjo patį J.Mamajevą, tuo tarpu „Trakų“ komanda tikėjosi J.Raziūno pašalinimo.

Kėlinio pabaigoje abi komandos turėjo progų įvarčiui įmušti: pavojingai vienu lietimu į vartus po T.Labuko perdavimo smūgiavo trakiškis P.Krasnovskis, o šiauliečiai atsakė be priežiūros po kampinio palikto Edvardo Gaurilovo nesėkmingu smūgiu galva iš kelių metrų.

Pirmos penkiolika antrojo kėlinio minučių priklausė šiauliečiams, o arčiausiai įvarčio buvo Edvinas Jasaitis. Po R.Gedmino tikslaus perdavimo prieš vartus dešinėje baudos aikštelės pusėje atsidūręs saugas smūgiavo į tolimą kampą. Kamuolys kliudė virpstą ir išskriejo už galinės linijos.

61-ąją minutę du pavojingus išpuolius surengė „Trakai“. I.Plūkas nesugebėjo sugauti J.Mamajevo tolimo smūgio, tačiau vartininkui pavyko nukreipti kamuolį į kampinį. Nepavykus nutraukti perdavimo po kampinio, „Šiaulių“ baudos aikštelėje kilo gaisras. Jo metu į vartus smūgiavo Linas Klimavičius, išvengęs gynėjo priežiūros, tačiau aikštės šeimininkus išgelbėjo nuo vartų linijos kamuolį atmušęs Filipas Zderičius.

Fantastišką reakciją pademonstravęs I.Plūkas išgelbėjo aikštės šeimininkus 67-ąją minute.Po P.Krasnovskio perdavimo iš dešinės, šiauliečių gynėjams kamuolio nepasiekus, jis nukrito J.Mamajevui. Saugas smūgiavo krisdamas iš maždaug 7 metrų, tačiau „Šiaulių“ vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo smūgį atremti. Pakartotinis T.Labuko šūvis iš aštraus kampo buvo netaiklus.

Po trijų minučių stadione nuvilnijo atodūsis „Šiauliams“ surengus kontrataką. Ją individualiu reidu po puse aikštės ir stipriu, bet netaiklu smūgiu užbaigė E.Jasaitis. Komandos kapitonui pasisekė, kad teisėjas šiek tiek anksčiau jam neparodė antrosios geltonos kortelės už pavojingą žaidimą, po kurio medikų pagalbos prireikė J.Januševskiui.

Iniciatyvą perėmę „Trakai“ į priekį išsiveržė 71-ąją minutę. Po šiauliečių klaidos darant nuošalę, vienas prieš vartus iššoko iškart keli svečių žaidėjai. Perdavimą gavęs J.Mamajevas savo šansą išnaudojo. I.Plūkas kamuolį lietė, bet šįkart komandos neišgelbėjo.

Nors „Šiaulių“ komandos treneriai atliko porą keitimų, tikėdamiesi išgelbėti rungtynes, nuo 84-osios minutės aikštės šeimininkų žaidimas subyrėjo. Ėmė bręsti antrasis įvartis.

Visų pirma, įkirtęs į baudos aikštelę nepataikyti į vartus įsigudrino D.Miceika, po to pavojingas J.Mamajevo smūgis kliudė Nerijų Astrauską, pakeitė kryptį, suklaidindamas vartininką, bet nuskriejo virš vartų. Po P.Krasnovskio perdavimo I.Plūkui teko šuoliu nukreipti kamuolį, kurį į savo vartus nukreipė nesėkmingai sužaidęs Vytas Gašpuitis, už galinės linijos.

Vis tik po kampinio 86-ąją minutę „Trakai“ padvigubino rezultatą, išspręsdami rungtynių baigtį. Šiauliečiams išmušus kamuolį, jį prarado neatsargiai sužaidęs Dovydas Medžiaušis. Į baudos aikštelę įsiveržė P.Krasnovskis ir stipriu smūgiu šeiminikų vartininkui nepaliko jokių šansų.

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Sunkios rungtynės, oro sąlygos įnešė korektyvų - kamuolys kitaip slydo, atšokimas kitoks. Juolab, mes, deja, nesame pratę prie žolės. Ilga kelionė, todėl pirmas kėlinys buvo gan vangokas. Mūsų tikslas buvo pergalė. Ją pasiekėme. Galbūt tai nebuvo mūsų pačios geriausios rungtynės, bet vaikinai sukovojo sąžiningai ir pelnytai nugalėjome. „Šiaulių“ komanda yra tikrai įdomi, yra staigių jaunų žaidėjų. Čia turėtų užaugti keletas perlų. Šiandien buvo apylygė, vyriška kova, daug kortelių, niekas nenorėjo nusileisti.“

Povilas Krasnovskis („Trakai“): „Rungtynės buvo sunkios, galbūt aikštė mums kažkiek pakišo koją, nes mes pratę prie dirbtinės dangos, kur visai kitokia specifika. Bet vertinu teigiamai - ilgai laukti trys taškai, labai džiaugiamės pergale. „Šiauliai“ - jauna, ambicinga, kovinga komanda, tikrai gerai žaidžia. Pagarba jiems už žaidimą. Mes laikėmės savo žaidimo plano ir jis pasiteisino. Žinome savo pliusus, studijavome „Šiaulių“ žaidimą, žinojome, ką jie gali priešpastatyti. “

Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Pirmiausia reikia pasveikinti „Trakų“ komandą su pergale. Emocingos rungtynės, daug triukšmo, daug riksmo. Visąlaik vis suku galvą - kažko mums vis pritrūksta. Dabar visi trys treneriai kalbėjome - beabejo, meistriškumo, nes futbolo įstatymai suveikė ir šįkart. Neįmušė E.Jasaitis - gavome įvartį. Neturėjome N.Tokičiaus, kurio trūko, bet komanda iki kokios 65-os minutės kovėsi, nei vienam neturiu priekaištų dėl noro, azarto. Turime neartus dirvonus kur dirbti ir žiūrėt toliau į priekį. Planavome pradėti aktyviai antrą kėlinį, bet nepavyko pasiekti kažkokio rezultato.“

Edvinas Jasaitis („Šiauliai“): „Manau, buvo apylygės rungtynės. Turėjome gana gerų progų, neišnaudojome ir po to praradome kontrolę, pasimetė ir praleidome įvarčius. Rezultatas 0:2, bet stengėmės, kovojome. Nemanau, kad buvome prastesni, bet pavedė meistriškumo stoka. Pas mus daug jaunų žaidėjų, „Trakai“ turi labiau patyrusių. Tai ir lėmė.“