32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė

T.Danilevičius: „Dvejos rungtynės sezono starte dar nieko nereiškia“

T.Danilevičius: „Dvejos rungtynės sezono starte dar nieko nereiškia“
foto: Saulius Čirba/fkt.lt
Vos tašką per dvejas rungtynes iškovoję „Trakų“ futbolininkai pirmosios pergalės sieks Marijampolėje, kurios komanda šį sezoną pradėjo dviem pergalėmis. Tiek vieniems, tiek kitiems – tai bus pirmosios oficialios 2015 metų rungtynės, kurios vyks ant natūralios dangos.
 
Marijampolės „Sūduva“ yra vienas įdomiausių ir pačius geriausius jausmus „Trakų“ gerbėjams keliantis klubas,  nes būtent „Sūduva“ buvo pirmoji aukščiausiojo diviziono komanda, prieš kurią „Trakai“ šoko pergalės šokį.
 
2013/14 metų LFF taurės varžybų aštuntfinalyje riteriai pademonstravo didžiulį norą, stiprų charakterį bei po baudinių serijos išmetė varžovus iš taurės turnyro traukinio.
 
Praėjusiame sezone „Trakų“ – „Sūduvos“ rungtynės taip pat būdavo išskirtinės – kartais su laiminga pabaiga vieniems, kartais kitiems. Pavyzdžiui, pirmose rungtynėse lemiamą įvartį „Trakai“ pelnė 93 minutę, o antrose – praleido 94 – ąją. Apskritai, antrosios praėjusio sezono rungtynės buvo vienos gražiausių sezono rungtynių, kuriose po kelis kartus pirmavo abi komandos, o pergalę 4:3 iškovojo „Sūduva“.
 
Trečiose rungtynėse nuolatinį spaudimą jautę „Trakai“ atsilaikė 0:0, o ketvirtajame rate Vilniuje – ne. Vienas prasčiausių sezono rungtynių sužaidę riteriai varžovams nusileido visais žaidybiniais elementais bei rezultatu 1:3.
 
„Sūduva“ šį sezoną bent jau kol kas neprimena pelenės, kuri vis svajoja užsidėti ant galvos karūną. Ji nesvajoja, o rezultatais įrodo, kad toks scenarijus šį sezoną gali būti neišvengiamas.
 
Kol kas „Sūduvos“ gerbėjų akys krypsta į naująjį strategą Aleksandrą Veselinovičių, kuris marijampoliečių komandos žaidėjus sustatė į savo vietas. Pirmiausiai, „senuką“ Tomą Radzinevičių bei iš „Žalgirio“ atvykusį Vaidotą Šilėną.
 
Pirmasis šį sezoną turėjo tris progas ir pelnė keturis įvarčius, antrasis – visas tas progas sukūrė. V.Šilėnas su trimis rezultatyviais perdavimais pagal šį statistinį elementą rikiuojasi pačioje viršūnėje tarp visų lygos žaidėjų.
 
Be abejonės, atskiro paminėjimo vertas Marko Živkovičius, patekęs tiek į pirmojo, tiek į antrojo turo simbolines rinktines.
 
Visiškai natūralu, kad „Trakų“ žaidimas daugiausiai yra priklausomas nuo Deivido Česnauskio, kuris priešsezoninėse rungtynėse demonstravo nuostabią sportinę formą. Deja, šiame čempionate jis spėjo sužaisti vos 17 minučių, po kurių dėl čiurnos traumos buvo pakeistas. „Trakų“ kapitonas jau dalyvauja treniruotėse ir laukia gydytojo sprendimo, kada šis leis grįžti į aikštę.
 
Gydytojo sprendimo teks laukti ir Rokui Stanulevičiui, kuriam šis sezonas kol kas yra labai nesėkmingas. Pirmajame ture prasiskėlęs galvą, antrajame – patempė raumenį. Riterių lazarete vis dar lieka ir Besiki Amašukeli bei Nikolaz Apakidze.
 
„Sūduva“ taip pat turi rimtų problemų, kurių opiausia Armino Vaskelos trauma, dėl kurios saugas gali praleisti visą šį sezoną. Traumuotųjų sąraše yra ir vartininkas Kornelijus Timofejevas, neaišku, ar rungtynėse galės pasirodyti Povilas Kiselevskis.
 
Be to, komanda savaitės viduryje nutraukė sutartį Carlosu Martinezu Aibaru.
 
Specialisto komentaras
 
Tomas Danilevičius: „Manau, kad rungtynės baigsis lygiosiomis. „Sūduva“ geriau nei „Trakai“ pradėjo šį sezoną, tačiau dvejos rungtynės sezono starte dar nieko nereiškia. Marijampoliečiai pastaruosius keletą metų negalėjo pasigirti stabilumu, tad neabejoju, kad banguotumo šios komandos rezultatuose šiemet irgi netrūks. Jaučiu, kad ir šiose rungtynėse, iš „Sūduvos“ pusės, bus neįvertintas varžovas“.