Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

„Tauro“ pergalių badas baigėsi (komentarai)

Daugiau nei penkis mėnesius trukęs Tauragės „Tauro“ pergalių badas baigėsi. „SMScredit.lt A lygos“ autsaideris iškovojo antrąją pergalę čempionate, savo aikštėje rezultatu 3:1 (1:1) įveikdamas Šiaulių „Šiaulius“.  Pirmąją savo pergalę tauragiškiai pasiekė gegužės pradžioje, nugalėdami Pakruojo „Kruoją“. Po pralaimėjimo šiauliečiams liko tik teorinės viltys pakovoti dėl šeštosios vietos.

Dvikovą abi komandos pradėjo be žvalgybos. 7-ąją minutę Edvinas Gertmonas prieš save atrėmė pavojingą tolimą Armino Vaskelos smūgį ir antruoju bandymu spėjo sugriebti kamuolį iš po atskubėjusio varžovo kojų, likviduodamas prie vartų kilusį pavojų.

„Tauras“ atsakė pora reidų dešiniu flangu ir perdavimais į baudos aikštelę, tačiau jie nebuvo tikslūs, todėl svečių vartininkui Pauliui Pociui įsijungti į žaidimą neprireikė.

Kėliniui įpusėjus, pavojingesnes progas ėmė kurti „Šiauliai“. Be priežiūros paliktas Mantas Fridrikas po kampinio galėjo „uždaryti“ perdavimą 18-ąją minutę, bet nepataikė į nepatogiame smūgiui aukštyje praskriejusį kamuolį. Dar po minutės gražiai sužaidė Agnius Juozapaitis, puikiai atsitvėręs varžovą, tačiau per toli atleido kamuolį ir jo smūgis blokavo Mantas Lėkis.

Perėmę iniciatyvą, svečiai nesistengė „įsivaryti“ kamuolio į vartus ir nuolat bandė smūgiuoti iš toli. Savo laimę pabandė Darius Jankauskas, Niko Tokičius. Legionierius iš Kroatijos turėjo galimybę išvesti šiauliečius į priekį po Tautvydo Eliošiaus perdavimo 35-ąją minutę, bet iš aštraus kampo smūgiavo netaikliai.

Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai surengė keletą greitų atakų, kurių viena baigėsi įvarčiu 41-ąją minutę. M.Lėkis iššoko vienas prieš vartininką dešiniajame baudos aikštelės krašte ir nepagailėjo perdavimo Georgijui Čargazijai, kuriam beliko nukreipti kamuolį į tuščią vartų kampą.

„Šiauliams“ pavyko išlyginti rezultatą prieš pat pertrauką, teisėjui pridėjus vieną minutę. N,Tokičius pasinaudojo grubia po ilgo perdavimo link baudos aikštelės į kamuolį nepataikiusio Roko Janilionio klaida ir nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą.

57-ąją minutę šiauliečiai surengė pavojingą greitą išpuolį. A.Vaskela perdavimu vieną prieš vartus išvedė Leonidą Mušnikovą, kuris sudelsė smūgiuoti, gražiai suklaidino vieną varžovą, tačiau atskubėjęs antrasis sutrukdė pasiųsti kamuolį į vartus.

Atsakomosios „Tauro“ greitos atakos metu aikštės šeimininkai antrąjį kartą išsiveržė į priekį. Puikiu perdavimu iš gilumos vienas prieš vartus buvo išvestas M.Lėkis, nepalikęs P.Pociui jokių šansų.

Praleidę įvartį, „Šiauliai“ atliko du keitimus ir ėmė atakuoti didelėmis pajėgomis. Labai aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo po pertraukos aikštėje pasirodęs Rolandas Lėščius. Po vieno jo perdavimo Edvardas Pšelenskis laisvas sulaukė kamuolio ties baudos aikštelės prieigomis, tačiau į vartus nepataikė.

77-ąją minutę E.Gertmonas išgelbėjo komandą, kojomis atremdamas labai pavojingą A.Juozapaičio smūgį iš po gynėjo kojų. Dar po šešių minučių už galvos griebėsi Tautvydas Eliošius. Po gražaus saugo reido ir smūgio pažeme iš maždaug 20 metrų kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

Į gynybą atsitraukęs „Tauras“ ir toliau grasino pavojingais greitais išpuoliais, tačiau užbaigiamieji Maksimo Lukaševičiaus ir Vytauto Dragūnevičiaus smūgiai skriejo pro šalį. Visgi 88-ąją minutę aikštės šeimininkai pelnė trečiąjį įvartį, „Šiauliams“ praradus kamuolį savo aikštės pusėje. Jį perėmęs M.Lukaševičius iššoko vienas prieš vartus ir nuginklavo vartus palikusį P.Pocių, įtvirtindamas „Tauro“ pergalę, iškovotą daugiau nei po penkių mėnesių pertraukos.

Gedeminas Jarmalavičius („Tauras“): „Emocijos geros po pergalės. Turėjome truputį sėkmės, turėjome momentų. Aišku, jų turėjo ir „Šiauliai“, bet, jeigu rezultatas toks, manau, nugalėjome pelnytai. Pavyko įtikinti žaidėjus, kad jie gali, kad patikėtų savimi, kad patikėtų šalia esančiu draugu. Tas dvi savaites padirbėjome tikrai neblogai - ir rezultatas. Man labai įstrigo kažkurio žaidėjo pasakyti žodžiai rūbinėje „kaip yra smagu, kai laimi“. Kiekviena pergalė yra pergalė. Viena turi aukso vertę, kita gal ne tokia reikšminga. Šiandien ji jiems buvo emociškai didelis laimėjimas po 2 savaičių darbo. Ne taip daug jie tų pergalių yra pasiekę, tad šiandien - džiaugsmas. Norėjome teigiamo rezultato.“

Jean Marie Amanis („Tauras“): „Šiandien komanda žaidė gerai, taikėme intensyvią gynybą. Smagu, kai įmušame tris įvarčius, tai yra gerai komandai, man ir visiems komandos žaidėjams. „Šiauliai“ irgi žaidė gerai, bet jie neturėjo gerų progų įvarčiams, jų nelydėjo sėkmė. Tai yra futbolas. Esu laimingas, kad komanda laimėjo. Nesvarbu, kad man nepavyko įmušti, tai ne problema. Komanda laimi - man tai tinka.“

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Kaip sakoma - kas įmuša įvarčius, tie ir laimi. Nors kontroliavome situaciją, kontroliavome kamuolį, bet įvarčiu nemušėme, o varžovai po mūsų klaidų juos mušė. Gynybos linija nesusikoncentravusi, „Tauras“ turėjo gal keturis momentus, tris išnaudojo. Tokiose rungtynėse praleisti tris įvarčius, manau, koncentracijos stoka. Patys momentų nerealizuojame, mažai grasiname vartams. To pasekoje, tik vienas įvartis. Pasigedau noro nugalėti. Rungtynės čempionate kaip ir nieko nelemia, bet, jei išeini į aikštę, turi norėti nugalėti. Jei tu nenorėsi, varžovas labiau norės, jis ir nugalės. Šiandien taip ir atsitiko. Man norisi kiekvieną varžovą įveikti. Koncentracija yra taurės varžyboms, bet, kai išeini į aikštę, turi apie jas negalvoti. Prieš rungtynes žaidėjams sakiau, kad turi atiduot save ir nugalėt. Nemanau, kad mes silpnesnė už „Taurą“ komanda, bet jie mušė įvarčius. Kas juos muša, tas laimi.“